Ще 30 років тому назва цього містечка (тоді воно називалося Люн'єт) була узагальненою назвою для справжньої міської клоаки. Покинута індустріальна зона, колишній нафтопереробний завод... Мало хто хотів там жити.
Будівництво "Міста майбутнього" Хаммарбю Хьостад розпочалося на початку 2000-х років. Концепцією містопланування було передбачено перебудову старих промислових і портових територій на сучасний технологічний міський округ.
Але що там є такого, чому його називають "містом майбутнього"?
Насамперед, це стало можливим завдяки екологічності та раціональному підходу до використання природних ресурсів.
Мешканці Хаммарбю Хьостад самі забезпечують 50% необхідної їм енергії. Очищені стічні води і відходи використовуються у системі опалення, охолодження, електроживлення та виготовлення біогазу.
Район також використовує нові енерготехнології – сонячні батареї та сонячні панелі. Перед входом в кожен під'їзд стоїть екран, який повідомляє жителям, яку кількість енергії наразі виробляють батареї на даху їхнього будинку.
"Шьостадсверкет" – це експериментальний завод для очищення стічних вод, використаних населенням в кількості 600 осіб. Чотири експериментальні лінії, які проходять випробування, використовують різні хімічні, фізичні і біологічні процеси.
Дахи будинків покриті спеціально вирощеною рослиною – очиток їдкий, яка призначена для збору дощової води, її резервування та постачання. Дощова вода, проходячи через шар дерну, очищається і потрапляє в систему технічного водопроводу, після чого використовується заново – для поливу газонів або охолодження теплових насосів.
Рослини також допомагають забезпечити теплоізоляцію і водночас створюють зелені зони в міському ландшафті.