В російському уряді визнали, що контрсанкції шкодять економіці РФ
Продовольче ембарго, введене Росією, в першу чергу призвело до різкого стрибка цін і зниження якості продукції і лише потім — допомогло вітчизняним виробникам в імпортозаміщенні.
Про це йдеться в доповіді Аналітичного центру при уряді РФ.
"Введення у відповідь контрсанкцій з боку Росії призвело до істотного зростання цін на внутрішньому ринку, посиленому згодом у зв'язку з девальвацією російської національної валюти", - йдеться у документі.
"Споживчі ціни на всі ключові соціально значущі товари зростали за рік двозначними величинами. У травні 2015 року середні споживчі ціни на яловичину зросли на 23% до травня 2014 року, на свинину ― на 22%, сир ― на 20%, на рибу заморожену ― на 38%, моркву ― на 39%, яблука ― на 37%, на крупи і боби ― на 49,2%", — наголошується в доповіді.
При цьому експерти зазначають, що зростання цін на ці продукти обумовлено в тому числі скороченням імпорту у зв'язку з ембарго і зниженням конкуренції на російських ринках.
При цьому, як зазначається, виробництво власної продукції лише частково могло замістити імпортну продукцію. При цьому збільшення виробництва в окремих секторах обумовлене здійсненими раніше інвестиціями.
Нагадаємо, наприкінці червня Росія продовжила контрсанкції щодо західних країн, введені в серпні минулого року.
Такий крок РФ зробила у відповідь на продовження санкцій ЄС до кінця січня 2016 року.
Раніше в Євросоюзі заявили, що протягом року з початку дії російських контрсанкцій країнам ЄС вдалося збільшити експорт на 5%.