Порошенко наклав санкції на світових журналістів, БіБіСі каже про ганебні дії Києва
В рішенні про запровадження українських санкцій, яке президент Порошенко ввів у дію в середу ввечері, окрім сепаратистів, їхніх прибічників та посадовців РФ опинилася також низка журналістів відомих європейських медіа та один власник ЗМІ в Угорщині.
Про це свідчить санкційний список, оприлюднений на сайті президента.
У переліку з 388 прізвищ є блок "представники іноземних ЗМІ".
Значну його частину складають російські пропагандисти, зокрема – Дмитро Кисельов, декілька керівників регіональних підрозділів РИА Новости та ТАСС, а також журналісти ЗМІ, що підтримують сепаратистів (таких як "Вести сегодня", Eurasia inform, RUPTLY)
Однак серед них присутні також близько 10 журналістів відомих незалежних ЗМІ, що працюють в ЄС, а також світових ЗМІ – Die Zeit, BBC world news, El Pais. Всім їм винесена заборона на в’їзд в Україну.
Серед інших, Україна наклала санкції на двох іспанських спецкорів, які вже кілька місяців перебувають у полоні бойовиків у Сирії. Про зникнення Антоніо Памплієги та Ангела Састре світові ЗМІ повідомляли в липні.
Також під санкціями опинилися три кореспонденти британської BBC, які акредитовані та працюють у Росії, в тому числі – Стів Розенберг. Корпорація ВВС вже зробила заяву з цього приводу.
"Це – ганебна атака на свободу ЗМІ. Ці санкції є повністю невідповідними та необгрунтованими засобами впливу на журналістів BBC, які повідомляють про ситуацію в Україні неупереджено та об’єктивно", - заявив редактор закордонного відділу корпорації Ендрю Рой, закликавши Київ невідкладно скасувати цю частину санкцій.
Необхідно додати, що в санкційному переліку опинився також угорський бізнесмен Габор Селеш, власник телекомпанії Ехо-ТВ та провідної угорської газети Magyar Hirlap.
Як повідомляла "Українська правда", 16 вересня президент ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій. Указ доповнений санкційним списком, в якому - 105 підприємств і 388 фізичних осіб.