В МЗС кажуть, що скаржилися в Радбез на журналістів, але не просили санкцій
Міністерство закордонних справ оприлюднило відповідь на звинувачення про те, що саме їх помилка призвела до накладення санкцій на низку журналістів авторитетних ЗМІ.
Відповідне повідомлення розміщене на офіційній сторінці міністерства у Facebook.
Таким чином МЗС прокоментувало доповідні записки міністерства на адресу РНБО, які раніше оприлюднила в Facebook виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк.
В МЗС визнали, що направляли до Радбезу офіційний лист з переліком іноземних журналістів, які зрештою потрапили під санкції. "МЗС за дорученням РНБО узагальнювало та надавало інформацію щодо осіб, які в своїх матеріалах провадять антиукраїнську пропаганду", - йдеться в повідомленні.
Водночас, в міністерстві не вважають, що саме їх лист став причиною накладення санкцій на авторитетних медійників.
"Лист МЗС від лютого 2015 р. є лише одним з документів робочого листування і не був фактичною підставою для включення згаданих у додатку осіб до санкційного списку, що видно із самого змісту листа", - зазначається в повідомленні.
У скандальному листі за підписом Євгена Перебийноса (на той час – начальника управління інформполітики) дійсно не згадується слово "санкції". МЗС лише просить РНБО "врахувати" дані про "антиукраїнських" журналістів.
МЗС також зазначає, що оприлюднений документ має гриф "для службового користування" і "не призначений для публічного обговорення", та додає, що людині, яка передала документ у пресу, загрожує адміністративна відповідальність.
Це викликало додаткову критику на адресу міністерства. "Тепер МЗС країни, яка прагне в Європу, замість розібратися з кричущою некомпетентністю і халатністю своїх співробітників, погрожує моїм джерелам", - прокоментувала допис МЗС Оксана Романюк.
Варто зауважити, що дипломатичне відомство так і не пояснило, яким чином до переліку "антиукраїнських" журналістів потрапили кореспонденти авторитетних світових видань, в тому числі Die Zeit, El Pais та BBC. "Ми з'ясовуємо, які аспекти, пов'язані з журналістською чи іншою діяльністю, стали підставами для включення їх до списку", - йдеться в повідомленні МЗС.