Cенат Польщі закликав визнати Волинську трагедію геноцидом
Верхня палата польського парламенту ухвалила постанову щодо Волинської трагедії.
Як повідомляє Wirtualna Polska, у резолюції сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої".
"За ухвалення резолюції проголосували 60 сенаторів, 23 були проти, 1 утримався", – йдеться у повідомленні.
За словами голови комісії із зв'язків з поляками за кордоном Міхала Дворчика, основою резолюції Сенату був законопроект щодо вшанування памʼяті жертв Волинської трагедії, авторства депутатів від ПіС, представлений в Сеймі.
"Важливо, що Сенат встиг прийняти резолюцію до 11 липня, дня, коли традиційно вшановуються жертви геноциду, вчиненого українськими націоналістами. На жаль, Сейм не встиг зі своїм рішенням", – додав Дворчик.
"Сенат Республіки віддає шану памʼяті громадян II Республіки, по-звірячому убитих українськими націоналістами", – йдеться в постанові. У резолюції також висловлюється "шана і подяка тим українцям, які ризикуючи власним життям, рятували поляків".
Також у тексті резолюції йдеться про те, що "памʼять про жертв злочину, скоєного в 1940-ві роки українськими націоналістами, досі не була належним чином увічнена, а масові вбивства не були названі, за історичною правдою, геноцидом".
У звʼязку з цим Сенат Польщі закликає Сейм встановити "день 11 липня Національним Днем Пам'яті Жертв Геноциду, здійсненого українськими націоналістами на громадянах ІІ Республіки Польщі".
Як відомо, в четвер у стосунках Києва та Варшави з’явився додатковий привід для напруженості через те, що міська рада Києва перейменувала Московський проспект на проспект Степана Бандери. В Польщі сприйняли цю дію як недружню.
Нагадаємо, за кілька днів польський Сейм може проголосувати визнання волинських подій геноцидом поляків, здійсненим українцями, а також встановити спеціальний день їхньої пам'яті – 17 вересня.
Детальніше про нове загострення у двосторонніх відносинах між Україною та Польщею читайте у колонці на ЄвроПравді: Напередодні катастрофи: чи витримають українсько-польські відносини нову кризу.