Лідери країн "Вишеградської четвірки" (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина) заявили про неприпустимість застосування різних стандартів якості при виготовлення харчової продукції у різних країнах ЄС.
Про це вони заявили після зустрічі у Братиславі, повідомляє TVN24.
Йдеться про практику великих компаній продавати на ринку одні і ті ж марки товарів з великою різницею в якості для Східної і Західної Європи.
Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло зазначила, що різниця у якості однакових продуктів особливо помітна в країнах Центральної Європи.
Вона підкреслила, що громадяни ЄС мають рівний доступ до якісних продуктів, пропонованих на спільному ринку, а свідома дискримінація споживачів залежно від їхньої країни походження неприйнятна.
"Ми маємо право очікувати від інших партнерів ЄС, включаючи інститути ЄС, рівноправного ставлення", - сказала Шидло.
Прем'єр Словаччини Роберт Фіцо заявив про свою підтримку зусиль "для усунення недобросовісної комерційної практики, яка свідомо пропонує продукти нижчої якості і вводить в оману споживачів".
"Я не зупинюся, поки ці недобросовісні практики не будуть повністю виведені з єдиного ринку ЄС", - сказав Фіцо.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зазначив, що згідно з результатами дослідження продуктів, 70% однакових товарів харчування відрізняються якістю залежно від того, куплені вони в угорських магазинах або в країні Західної Європи.
"Ми не можемо прийняти подвійний підхід до якості продукції, така практика неприйнятна", - додав він.
Раніше з подібною критикою виступив прем'єр Болгарії, назвавши це "пережитком апартеїду, коли для декого їжа повинна бути більш високої якості, а для інших, у Східній Європі, більш низької якості".