Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Безкоштовний гід: хто такі грітери і чому вони стали такими популярними в Румунії

Збираєтеся подорожувати та хочете дізнатися більше, ніж пишуть у путівниках? Але що робити, коли на послуги гіда немає коштів?

Вихід - грітери, добровільні помічники мандрівників, чия назва походить від англійського слова to greet (вітати). Цей рух зародився в 1992 році в Нью‑Йорку і з того часу поширився по різних континентах, отримавши назву Global Greeter Network.

Досить потужна мережа грітерів - у столиці Румунії. 

 

Координатор організації "Бухарестські грітери" Іріна Ботнарь розповіла, як виникла ця ідея: 

"Така ідея прийшла мені в голову, коли я скористалися подібною послугою за кордоном. Я відкрила для себе мережу "Greeters" у Тель-Авіві: зустрілася з гідом і замість того, щоб пробути з ним дві-три години, ми провели разом цілий день і побачили особливі місця в цьому чудовому місті.

Повернувшись до Бухареста, я подумала, що й румунській столиці потрібна така ініціатива. Я дізналася, що існує відповідна міжнародна мережа з понад 100 організацій в різних країнах світу.

Разом з Філіпом Бунею ми зробили все необхідне і стали співзасновниками цього волонтерського проекту, який розпочався завдяки нам та нашим друзям, які зробили графіку для нашої веб-сторінки та зайнялися іншими організаційними аспектами".

Багато туроператорів пропонують екскурсії Бухарестом. Однак перевагою організації "Бухарестські грітери" є те, що вони не лише пропонують цю послугу безкоштовно, але й обирають туристичні атракції, пристосовуючи їх до інтересів туриста.

"Туристи знаходять нас на веб-сторінці bucharestgreeters.ro, заповнюють відповідну форму, де вказують, що б їм хотілося побачити, що їх цікавить, та дату прибуття. Як тільки ми отримуємо їхню заявку, ми підбираємо для них гіда", - розповідає Іріна Ботнарь.

Але найголовніше - коли турист потрапляє до Бухареста та гуляє по місту з грітером, дуже часто під час таких екскурсій зав'язується справжня дружба.

 
– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."