Генпрокуратура «не помітила» подій Майдану. До екс-глави МВС Захарченка чи його заступника Ратушняка у них – лише фінансові претензії. В ГПУ не згадали навіть про переслідування «майданівців». СБУшники Якименко та Калінін, на думку ГПУ, не причетні ні до чого серйознішого за міфічний вивід грошей за кордон...
6 березня 2015, 17:02 — Сергій Сидоренко, Надя Кайданович, Європейська правда
«В усіх успішних випадках адмінреформ уряд не покладався виключно на добровільні схеми», – зазначається в документі. Більше того, запропоновано визначити систему покарань для тих органів місцевої влади, де немає ознак успішного впровадження реформи...
5 березня 2015, 14:39 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Київ міг би зачекати із введенням мит до завершення консультацій – як і було домовлено з ЄС, але тоді не отримав би двомісячного обсягу імпортних зборів. Ці кошти не будуть зайвими. Але чи варті вони чергового погіршення репутації України у стосунках з ключовим партнером – Євросоюзом?
4 березня 2015, 12:38 — Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда
У Кишиневі отримати закордонний паспорт можливо за три години. Іноді така швидкість життєво важлива. Так, немовлятам, яких потрібно терміново вивезти на лікування, в Молдові зроблять паспорт за три години, та ще й безкоштовно. А в Україні вам запропонують чекати 10 днів!..
2 березня 2015, 11:56 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
До кризи 2008 року українська та польська економіки мали схожу динаміку. Однак останні п’ять років стали роками успіху для Польщі й виявилися втраченими для України. Хворий організм української економіки потребує лікування. Успішне лікування неможливе без гігієни державної політики – недопущення рішень, які перешкоджають чесній конкуренції та розбалансовують економіку.
27 лютого 2015, 17:50 — Тетяна Ситник, для Європейської правди
Коли Кабмін наводить опис, мовляв, у нас 8849 стандартів гармонізовані з європейськими – виникає велике запитання... Зрозуміло, що звіт хотіли наповнити цифрами, які б прикрасили його. Та, може, варто чесно показувати, що дійсно є гармонізованим до ЄС, а що потребує доопрацювання?
27 лютого 2015, 12:35 — Любов Акуленко, для Європейської правди
"Українським компаніям, які мають плани продажу в ЄС, варто, не відкладаючи, зайнятися своїм просуванням. Як правило, національні мережі укладають контракти з початком дії з нового року. У компаній є цілий наступний рік для отримання всіх дозволів і старту роботи з локальними мережами, щоб з 2016 року відкрити масовий експорт, працюючи вже з найбільшими торговельними мережами".
26 лютого 2015, 14:42 — Юрій Панченко, Європейська правда, Львів
ЄП рішуче засуджує той факт, що Україна є жертвою агресивної та експансіоністської політики Росії та неоголошеної гібридної війни... закликає Москву припинити ескалацію ситуації шляхом негайного припинення постачання озброєння та найманців сепаратистським бойовикам...
26 лютого 2015, 01:56
Сценарій з дроблення України мав стартувати восени 2015 року як результат масових виступів проти обрання Януковича на другий термін. Та Майдан сплутав Путіну карти – довелося вступати в гру раніше... Міжнародна спільнота нарешті зняла рожеві окуляри і почала сприймати дії Кремля як загрозу не лише Україні, а й всьому світу...
23 лютого 2015, 15:33 — Вадим Трюхан, для Європейської правди
Аналіз пропозицій для малого і середнього бізнесу, проведений провідними західними фінорганізаціями, чітко демонструє пріоритетність консультаційних та освітніх послуг перед кредитуванням чи грантами. Українцям ніби пропонують міфологізовану "вудку" і навчання з уже самостійної риболовлі.
23 лютого 2015, 10:23 — Любов Акуленко, для Європейської правди
Новий прем'єр Молдови не був членом жодної з проєвропейських партій. Більше того, він взагалі не є політиком, а прийшов до уряду з бізнес-середовища. Проте важливо інше – вперше з 2009 року Кабмін Молдови був сформований за участю комуністів, які донедавна вважалися головною проросійською партією країни.
20 лютого 2015, 11:55 — В'ячеслав Крачун, Кишинів, для Європейської правди
Незважаючи на суспільне визнання необхідності таких змін, добитися їхньої реалізації все ще дуже важко. Для багатьох українських політичних сил прозора система фінансування може знищити їхні політичні амбіції та ускладнити виборчий процес. Саме тому зобов'язання українського уряду в цій сфері так і залишилися порожніми обіцянками.
19 лютого 2015, 14:15 — Сергій Нікітенко, Сергій Карелін, для Європейської правди
Повноцінна імплементація ЗВТ між Україною та ЄС дає більший позитивний вплив для вітчизняного агросектора, ніж дія автономних преференцій, навіть за умови підвищення мит з боку РФ. Український виробник зможе дешевше імпортувати сировину, а крім того, відчує ефект від гармонізації українського законодавства з європейськими нормами.
18 лютого 2015, 14:29 — Микола Риженков, для Європейської правди
Наприкінці 2014 року відбулося навіть не гальмування, а падіння обсягів експорту до ЄС на десятки відсотків. Сумарно за 9 місяців 2014 року ми мали зростання на 12,3% а за підсумками року – лише до 2,6%. Така динаміка – одна з ключових загроз для української економіки. Європейський ринок втрачає шанс стати локомотивом нашої торгівлі...
17 лютого 2015, 17:25 — Юрій Панченко, Європейська правда
Закон "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" відкриває для українських лабораторій нові можливості. Україна стане крайньою східною точкою, де можна буде провести випробування та отримати сертифікат на відповідність європейським стандартам – набагато дешевше, ніж в самому ЄС.
16 лютого 2015, 14:58 — Валентина Кузик, для Європейської правди
"Ми навчилися не лише торгуватися, а й відстоювати свої права. Одного разу довелося навіть звертатися в СБУ зі скаргою на європейських партнерів, які вирішили нас оштрафувати. Ті з переляку повернули борги не тільки нам, але й ще кільком українським фабрикам"...
13 лютого 2015, 12:00 — Юрій Панченко, Європейська правда, Полтава
Та, на жаль, чимало пунктів угоди не є перемогою Києва. Швидше, тут можна говорити про проблемні чи навіть програшні рішення. Серед них – зафіксована чи потенційна втрата територій, підконтрольних центральній владі; гарантії недоторканості для терористів; і навіть офіційне їх визнання в якості легітимної влади на підконтрольній бойовикам території Донбасу.
12 лютого 2015, 16:20 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Європейські компанії слід розглядати не лише як потенційних конкурентів, але і як можливих партнерів, котрі могли б виробляти частину своєї продукції в Україні... Економічно успішними сьогодні є ті країни, які імпортують проміжні товари, додають їм вартості, а потім експортують клієнтам з усього світу.
10 лютого 2015, 10:17 — Жослін Ґітон, для Європейської Правди
І навіть очевидні факти нашими посадовцями сприймаються так само, як російська влада ставиться до факту наявності російських солдатів і зброї в Україні. Тобто – видає, ніби їх немає... Виходячи з оприлюднених даних, Україна переплатила щонайменше вдвічі за обладнання для біометрики...
9 лютого 2015, 19:18 — Віктор Тимощук, для Європейської правди
В поліграфії, на відміну від харчової промисловості, не існує сертифікатів, що підтверджують якість продукції. Але це зовсім не означає, що європейські видавці повірять вам на слово. У такій ситуації вихід українського виробника на ринок ЄС стає ще складнішим завданням.
6 лютого 2015, 10:52 — Юрій Панченко, Європейська правда, Харків
Наслідки прийнятої Радою постанови досить складно передбачити, а її ухвалення показує нерозуміння Києвом процедур діяльності Міжнародного кримінального суду... Юрисдикція Гааги поширюватиметься на всі злочини, незалежно від того, чи вони вчинені "вищими посадовими особами РФ", чи, приміром, представниками України.
4 лютого 2015, 17:35 — Володимир Яворський, для Європейської правди
Вже зараз варто наголосити на необхідності відновлення роботи Конституційної асамблеї при президентові України. Також потрібен допоміжний орган для розробки нового тексту Конституції України, а головне – широке обговорення змін до Основного закону серед громадськості.
4 лютого 2015, 10:15 — Сергій Нікітенко, Максим Магда, для Європейської правди
За планами українського уряду, рішення про стягнення з РФ компенсації ухвалюватимуть українські суди, а саме стягнення повинно проводитися як в Україні, так і за її межами... Приклад наочно демонструє, що завдання, яке поставив перед собою уряд, є дуже непростим...
3 лютого 2015, 15:55 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Система управління безпечністю харчових продуктів на принципах НАССР визнана найнадійнішою системою в світі, яка запобігає виробництву небезпечних харчових продуктів. Отже, з її поступовим запровадженням рівень захищеності українського споживача зростатиме.
3 лютого 2015, 12:06 —
Катерина Онул, для Європейської правди
Санкції проти осіб та організацій, що загрожують або підривають суверенітет і територіальну цілісність України, подовжуються до вересня 2015 року... Рада ЄС рішуче засуджує обстріл жилих районів, особливо у Маріуполі, та нещодавню ескалацію бойових дій. Рада ЄС шокована великою кількістю жертв...
29 січня 2015, 23:59
За підсумками року виявилося, що більшість квот не вичерпано. За більшістю товарних позицій постачання до ЄС навіть і не починалося! Повною мірою квотами скористалися експортери меду, виноградного і яблучного соку, а також консервованих томатів.
29 січня 2015, 16:54 — Юрій Панченко, Європейська правда
Сам факт того, що Росія розглядає Савченко, по суті, як заручника, зіграв проти РФ. Буквально за одну добу вдалося розвернути настрої асамблеї від проросійських до антиросійських... Тепер найбільшою загрозою є можливий вихід Росії з Ради Європи...
29 січня 2015, 10:00 — Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург
В даному матеріалі ми публікуємо зведений текст резолюції ПАРЄ щодо повноважень російської делегацій з усіма поправками, який був затверджений на засіданні 28 січня. Як відомо, асамблея наклала на Росію низку дипломатичних санкцій...
29 січня 2015, 08:40 — Європейська правда
Асамблея закликає російську владу: утримуватися від дестабілізації України, а також фінансування, військової підтримки незаконних збройних формувань... негайно звільнити всіх військовополонених, у тому числі члена українського парламенту і члена української делегації в ПАРЄ Надію Савченко.
28 січня 2015, 09:00 — Європейська правда
Виконання передвиборних обіцянок коштувало б грецькому бюджету близько 12 млрд євро. Такі заяви лякають Європу, оскільки поступки Афінам можуть призвести до збільшення вимог інших країн-боржників. Побоювання зростання лівого популізму в Європі після перемоги партії Ципраса вже призвело до послаблення євро.
27 січня 2015, 15:29 —
Костянтин Федоренко, для Європейської правди
Схоже, що в цей час Наришкін проводив переговори щодо нової стратегії Москви. Про те, що позиція дійсно змінилася, стало відомо буквально за дві години... Варіант росіян емоційно може здатися дуже привабливим – адже Савченко дійсно є одним з символів спротиву України...
26 січня 2015, 19:52 — Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург
Нині мало хто у Страсбурзі готовий до виключення росіян з Ради Європи. Навіть Київ виступає проти такого сценарію... Джерела "Європейської правди" повідомили про досягнутий компроміс з "російського питання" – санкції проти РФ зберігаються, але будуть послаблені...
26 січня 2015, 08:40 — Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург