Створення європейського газового ринку здатне захистити країни ЄС і Україну від ультиматумів "Газпрому". Це стане можливим, щойно європейські споживачі зможуть швидко переключатися між постачальниками. Частково це реально вже зараз, що показав нещодавній контракт "Нафтогазу" з норвезькою Statoil.
16 жовтня 2014, 20:30 — VoxUkraine, для ЄвроПравди
До кінця року Росія подасть свій перший позов до України – оскаржить введення антидемпінгового мита на ввезення нітрату амонію. Негативне рішення за цим позовом потрібно в першу чергу російський владі – для підтвердження українських порушень. Саме тому експерти рекомендують подати зустрічний позов до Росії, тим більше, що порушень з її боку більш ніж достатньо.
15 жовтня 2014, 12:01 — Юрій Панченко, Європейська правда
Колишні урядовці кажуть, що такий протокол – безумовний доказ підтримки Демченком рішення про відмову від Угоди про асоціацію... "Якби були застереження від МЗС, вони однозначно мали бути в протоколі", - пояснив у коментарі ЄвроПравді колишній заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський.
13 жовтня 2014, 18:56 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Євросоюз надав перехідні періоди для товарів, назви яких прижилися в нашому продовольчому лексиконі. Це, звісно ж, "шампанське" та "коньяк", а також сири "фета", "пармезан", "рокфор" та інші. Їх можна буде випускати для продажу на внутрішньому ринку протягом 7-10 років, а тим часом – просувати інші назви.
13 жовтня 2014, 09:13 — Олеся Огризко, Любов Акуленко, Інна Шатова, для Європейської правди
Делегація ЄС завершила перевірку українських молочних підприємств. Самі підприємці та урядовці стверджують про позитивні результати перевірки, що дозволить почати експорт вже наступного року. У представництві ЄС наголошують на зауваженнях, без виправлення яких отримання дозволу на експорт неможливе.
8 жовтня 2014, 09:31 — Юрій Панченко, Європейська правда
Руслан Демченко, який був уособленням режиму Януковича у МЗС, не зник з небосхилу. Дипломат атакував Порошенка дзвінками та sms, у яких пропонував послуги і, зрештою, став радником президента... Якщо ж президент захоче сховати від люстрації свого "соратника по-новому", то може призначити його, приміром, послом до Росії.
6 жовтня 2014, 17:38 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
"Втома від української кризи" і "треба ж якось домовлятися, навіть з Росією Путіна" – ось ключові думки, які почули присутні на "українських дебатах" в Страсбурзі. Наразі ніхто не може сказати, чи набралася би в залі половина "втомлених європейців" у разі, якби голосування відбулося вже поточного тижня...
2 жовтня 2014, 18:41 — Сергій Сидоренко, Страсбург
Жозе Мануел Баррозу: "Угода про асоціацію залишається двосторонньою, і згідно з нормами міжнародного законодавства будь-які зміни до неї можуть вноситися лише на запит однієї зі сторін".
1 жовтня 2014, 17:31 — Європейська правда
Росія планувала змінити розклад сил у Страсбурзі, вийти з глухої оборони і, за щасливого збігу обставин, перейти в дипломатичний наступ. Але – не судилося. Обговорення та голосування завершилося відвертим провалом Кремля. Втім, це лише тактична, а не стратегічна поразка. Росія вже готує всі сили, щоби добитися відновлення права голосу на січневій сесії асамблеї...
1 жовтня 2014, 09:58 — Сергій Сидоренко, Страсбург
Україна вперше вирішила захистити своїх виробників шляхом антисубсидиційного розслідування. Це досить складний метод захисту ринку, використання якого вимагає чіткого дотримання всіх вимог угод СОТ. В іншому випадку спроби захистити вітчизняних виробників можуть призвести до ще однієї суперечки в рамках процедури з врегулювання спорів СОТ.
30 вересня 2014, 09:30 — Наталія Микольська, для ЄвроПравди
Рада ЄС із загальних питань офіційно прийняла рішення перенести на 2015 рік початок виконання Зони вільної торгвілі Україна-ЄС, яка є частиною Угоди про асоціацію. Документі підкреслює, що ініціювати зміни до Угоди в перехідний період можуть лише Україна та ЄС - і ажніяк не Росія
29 вересня 2014, 18:25
Західні інвестори неоднозначно відреагували на перенесення вступу в силу економічної частини Угоди про асоціацію України та ЄС. Вони не знають, чого очікувати від зусиль українського уряду. Спроби влади адміністративно вплинути на курсу гривні можуть повністю "обнулити" інвестування. А деякі інвестиції зірвалися саме через тристоронню домовленість із Росією.
26 вересня 2014, 09:50 — Юрій Панченко, ЄвроПравда, з Франкфурта
Попри поширену думку про те, що українські виробники "не готові до торгівлі з Європою", практика доводить зворотнє. В гривнях експорт зріс приблизно вдвічі порівняно з 2013 роком!.. Зрозуміло, що нині, в період війни, промислова статистика Донбасу буде геть не такою "красивою"...
25 вересня 2014, 14:07 — Європейська правда
Дія автономних преференцій ЄС та обмежень на російському ринку змінила структуру українського експорту. Частка європейського експорту тепер переважає навіть у статистиці Донецької, Луганської та Одеської областей, які донедавна вважалися цілковито залежними від російського ринку. Виправлено дані по Херсонській області.
23 вересня 2014, 16:05 — Європейська правда
П'ятеро комісарів, номіновані від Словенії, Великої Британії, Іспанії, Угорщини та Мальти, є найбільш "уразливими" до питань європарламентарів з огляду на свої політичні погляди, а також невідповідність тим посадам, на які їх призначили. Через це комісію Юнкера можуть заблокувати в цілому.
22 вересня 2014, 16:25
Навіть з оглядкою на "тимчасовий характер" деякі нові призначення викликають подив. Перш за все, йдеться про нового міністра закордонних справ. Він ніколи не вчив англійської, дипломатичний досвід у нього також відсутній.... Схоже, зовнішньополітичний вимір не цікавить нового прем'єра, яка не приховує, що допомога Україні не є для неї пріоритетом.
19 вересня 2014, 19:26 — Марія Садовська-Комлач, Варшава, для "ЄвроПравди"
«Крім сільськогосподарських компаній, які великою мірою залежать від експорту в Росію, можуть серйозно постраждати і транспортні, що доставляють товари з європейських країн у Росію», - підрахували в ЄБРР. Втім, вплив російських санкцій все ж має локальний характер. Тому банк покращив прогнози росту економіки більшості східноєвропейських країн.
18 вересня 2014, 13:40 — Юрій Панченко, ЄвроПравда
Проти асоціації з Україною проголосувала більше третини французьких європарламентарів (всього їх 74), третина британців (всього - 73) та більше половини греків (всього 21). Водночас, варто зазначити, що більшість євродепутатів, що проголосували проти ратифікації угоди представляють крайні "ліві" та "праві" сили.
17 вересня 2014, 19:00
Ринок держзакупівель в ЄС (відповідно до встановлених норм) становить приблизно 500 млрд євро та є одним з найбільш ефективних та прозорих у світі. Обсяг українського ринку також шалений за обсягом – приблизно 400 млрд грн. Однак він залишається непрозорим та складним навіть для національних підприємств.
16 вересня 2014, 12:15 — Галина Заворітня, Любов Акуленко, "Центр UA"
Відсутність інформації породжує підозру. Тому звинувачення, які лунають на адресу Порошенка, є досить зрозумілими... "Перемир’я" з Росією триватиме не надто довго. Воно здатне протриматися до кінця 2015 року ЛИШЕ у випадку, якщо влада відмовиться виконувати свої зобов’язання в рамках асоціації, тобто піде шляхом Януковича...
15 вересня 2014, 11:08 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
"Я думаю, що Україні ми можемо також запропонувати любов! Саме Україні – можемо. І повинні!" – переконував Баррозу себе і зібрання. Схоже, цього вечора він мав особливе бажання сподобатися представникам української ділової та експертної еліти... В це складно повірити, але навіть президент Єврокомісії в п’ятницю по обіді ще не знав про домовленість у трикутнику Україна-Росія-ЄС...
13 вересня 2014, 08:26 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Міністр Великої Британії у справах Європи: ЄС було нелегко здійснити цей крок. Але ми не можемо лишатися осторонь, коли президент Путін брутально порушує міжнародне право та права суверенної сусідньої держави. Ми не можемо ігнорувати смерті та руйнування, до яких призвели дії Росії на нашому спільному континенті.
12 вересня 2014, 09:59 — Девід Лідінгтон, Велика Британія, для Європейської правди
Італія та Австрія – дві з трьох країн, які цього тижня активно блокували санкції про ти Росії. Тепер представники цих держав опікуватимуться Україною. Хто з гравців переможе зараз, наразі невідомо. За нового "розкладу" це вже не так важливо.... Щоправда, влада комісарів – далеко не безмежна.
11 вересня 2014, 17:08 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
В четвер ввечері Петро Порошенко оголосив про постачання в Україну високоточного озброєння. Але за два дні саміту жоден західний лідер не підтвердив цю інформацію… «Якби Порошенко звернувся до мене з проханням про постачання в Україну зброї, моєю відповіддю було би «так». Але він мене про це так і не попросив», - наводять джерела слова президента Польщі...
6 вересня 2014, 07:19 — Сергій Сидоренко, Європейська правда, Уельс
«Багато інвесторів очікують листопада-грудня. Тоді в Україні пройдуть парламентські вибори, сформується новий уряд, а також можна очікувати ясності із ситуацією на сході країни. Саме тоді можна очікувати і початку інвестування. Однак це не означає, що уряд має просто чекати на них. У нього є час покращити інвестиційну привабливість України, здійснюючи необхідні реформи».
4 вересня 2014, 18:35 — Юрій Панченко, ЄвроПравда, Лондон
Санкції ЄС лише спершу виглядають несерйозними. Євросоюз поки намагається обходити обмеження, що матимуть миттєвий руйнівний ефект. Та навіть ті кроки, що заплановано ухвалити 5 вересня, з часом стануть відчутними для всіх росіян. Адже за нинішніх умов, коли резерви ЦБР стрімко тануть, Росія буде позбавлена можливості вийти на зовнішній позиковий ринок. А це суттєво посилює ризики девальвації рубля.
3 вересня 2014, 10:54 — Юрій Панченко, Європейська правда
57-річний Дональд Туск не дуже добре говорить англійською. У світі його знають набагато гірше, ніж главу МЗС Польщі Радослава Сікорського. Однак саме до Туска перейде пост голови Європейської ради - найвищого політичного органу Євросоюзу... Обійняти цю посаду його особисто вмовляли Ромпей, Меркель і Юнкер... Завдання Туска - "врівноважити" італійку Федеріку Могеріні на посаді верховного представника ЄС із зовнішньої політики.
1 вересня 2014, 15:49 — Марія Садовська-Комлач, Варшава, для ЄвроПравди
Україні поки вдається уникати масового відтоку валюти з країни, навіть незважаючи на різке падіння економіки. За даними Нацбанку, відтік валюти в липні склав лише $263 млн, зменшившись за місяць втричі. Вперше у нинішньому році був помітний значний приток іноземних інвестицій. Також НБУ фіксує збільшення експорту в усіх продуктових групах, щодо яких діють автономні преференції ЄС.
1 вересня 2014, 10:55 — Юрій Панченко, ЄвроПравда
...З документу щезли фрази про те, що ЄС вітає мінську зустріч та двосторонні переговори Порошенко-Путін. Схоже, Євросоюз зрозумів: ці консультації не мали жодної практичної користі... Додано фразу про звільнення заручників, захоплених терористами, та в'язнів, які утримуються в РФ.
31 серпня 2014, 07:24 — Представництво України при ЄС; ЄвроПравда
Після декількох місяців бойкоту в Мінську прийшло розуміння: білоруси повинні триматися за український ринок... Тим не менш, ситуація в Україні грає на руку Лукашенко. Порівняно з Володимиром Путіним він вже не виглядає "останнім диктатором Європи"... Справжнім клондайком стало для Білорусі російське продуктове ембарго.
26 серпня 2014, 10:18 —
Тетяна Калиновська, Мінськ, для ЄвроПравди
Вносячи в парламент законопроект про створення Служби фінансових розслідувань, податківці і прем'єр заявляли, що на створенні СФР наполягає Євросоюз. Насправді, все рівно навпаки. Представники ЄС виступили проти проекту, але українська влада цей факт ретельно приховує.
22 серпня 2014, 18:04 — Андрій Вишинський, ЕкономПравда
Значна частина членів Кабміну чудово знала: відбір "європейських" заступників у їхніх міністерствах складно назвати "чесним і неупередженим"... Конкурс було проведено, але подекуди заступниками зрештою стали не його переможці, а помічники чи друзі міністра... Та, на щастя, можна констатувати, що в низці міністерств "єврозаступниками" стали дійсно фахові люди.
22 серпня 2014, 12:16 — Сергій Сидоренко, Європейська правда