Любов Акуленко

виконавчий директор ГО "Український центр європейської політики"
Всі публікації автора
Прихована загроза: що може заблокувати український агроекспорт
Україна потроху здобуває лояльність європейського ринку харчової продукції. Приємний бонус – збільшення експорту продукції з доданою вартістю. Однак, як завжди, експорт може «зависнути» в повітрі. ЄС може в будь-який момент зупинити експорт через невідповідність законодавства України у сфері контролю за кормами.
Євроінтеграційна осінь: які вимоги ЄС має виконати Верховна рада
Останнім часом Угоді про асоціацію між Україною та ЄС приділялося чимало уваги у словах найвищих представників влади. Однак якими є реальні євроінтеграційні завдання України у новому політичному сезоні? І чому нам уже варто готуватися до ложки дьогтю?
Угода без ейфорії: хто заважає Україні виконати асоціацію з ЄС
Ще одна проблема, що руйнує асоціацію – блокування з боку бізнес-груп. Європейські директиви в більшості запроваджують прозорі правила для українського бізнесу. Це вигідно більшості бізнесів – але не тим, хто звик працювати "на договорняках".
Зміни не для всіх: що означатиме перехід на європейський стандарт водійських посвідчень
У країнах ЄС зазвичай для водіїв 1-ї групи діє спрощена система – достатньо перевірити зір/заповнити декларацію про стан здоров’я. Вимоги до підтвердження здоров’я зростають лише після досягнення 50-річного віку або залежно від тяжкості умов праці.
Подвійний контроль: як ЄС контролює неурядові організації та як це хочуть робити в Україні
Доброчесні неурядові організації не бояться звітувати до найменших деталей включно, адже це закладено у саму сутність їхньої роботи. Однак, введення паралельного звітування викликає припущення, що чиновники потенційно матимуть змогу зводити із ними рахунки.
Чому українські продукти на експорт безпечніші, ніж для себе
Поки Україна не запровадить еквівалентну європейській систему держконтролю з усіма її необхідними механізмами, то "цінуватиме" європейського споживача вище за вітчизняного, залишаючи преференції виробникам небезпечної продукції.
Безпечна їжа. Як в Україні гарантуватимуть європейську якість продуктів
Україна нарешті зробила крок до європейської системи контролю операторів ринку харчової продукції, без якого ми можемо втратити доступ на ринок ЄС. Поновлення держконтролю за виробництвом завжди вважається злом для бізнесу. Як бізнес зможе захиститися від свавілля контролерів?
Нетарифний бар’єр: чому від Верховної ради залежить аграрний експорт
Євросоюз 2014 року відкрив нам свій ринок фактично "на чесному слові". Тепер в ЄС хвилюються перш за все за здоров’я власних громадян, тому не довіряють нашій практично відсутній системі державного контролю. Чи не час це змінити?
Нові водійські права під ширмою угоди з ЄС: як у Авакова спотворюють євроінтеграцію
Навіть для країн-членів немає вимоги перездавати іспити для подовження строку дії посвідчення категорії "В"... Чи потрібен медогляд? Це питання спричинило найбільші дискусії після заяв МВС. Однак ЄС не зобов’язує вимагати медичні довідки від водіїв легковиків та мотоциклів!
Європейське життя для українських птахів
Чи стануть наші птахи "європейцями"? Для цього Україна має імплементувати дві директиви ЄС щодо захисту диких птахів. Цьому заважає шалений опір індустріального лобі. Втім, подібний опір був у країнах ЄС, однак його вдалося побороти.
Виконання Угоди про асоціацію: Україна застрягла в процесі
"Європейська правда" публікує статтю від експертів ГО "Український центр європейської політики", яка містить доволі скептичні оцінки щодо того, як Київ виконує Угоду про асоціацію. Моніторинг виконання Угоди показав певний прогрес, але загалом результати невтішні...
Уповноважені економоператори: чому вони потрібні та як не повторити помилок Молдови
Для того, щоб інститут уповноважених економічних операторів нарешті запрацював, Україні слід не тільки прийняти законопроект, але й забезпечити його якісну імплементацію. У протилежному випадку ми будемо змушені лише визнавати чужих УЕО.
Рада ніяк не вкурить. Чому блокуються антитютюнові ініціативи з пакету ЄС
Україна до кінця листопада має імплементувати антитютюнову директиву ЄС. Але директиву, що вказана в Угоді про асоціацію, вже замінено іншою. Наразі Раді запропоновано обидва варіанти. Депутати, натомість, не готові голосувати за жоден.
Екс-прем`єр Естонії: в ЄС дедалі більше скепсису щодо нової української влади
Екс-прем'єр Естонії Юхан Партс: "Скільки ще буде відкрите нинішнє вікно можливостей? Це дуже серйозне питання. Ці зміни потрібні Україні, але ситуація настільки унікальна, що швидко їх очікувати не можна – тому слід бути терплячими. Однак, з іншого боку, в ЄС видно дедалі більше скепсису щодо нової української влади..."
Прем'єр, що привів Словаччину до ЄС: Люди також мають розуміти необхідність реформ
Микулаш Дзуринда: Тільки виконавши всі політичні та економічні вимоги, Україна доведе, що вона готова, вона конкурентна, досить сильна та зможе ефективно функціонувати в межах ЄС. І перший крок для України в цьому напрямку – просування реформ.