Мовляв, ми не можемо провести демократичні реформи, побороти корупцію, але маємо потрібні вам робочі руки. То що тепер скажете, хто виграв?
10 травня 2020, 15:30 —
Олена Бабакова, журналістка, Варшава
Після "бандерівців", біженців, лібералів та геїв правляча партія Польщі "Право і справедливість" знайшла нового "ворога нації" – вчителів, які розповідають школярам про стосунки та статеві відносини.
21 жовтня 2019, 13:02 —
Олена Бабакова, для Європейської правди — Публікації
Для абсолютної більшості поляків голосування за українку – це акт заперечення домінуючої моделі польськості, яка про кров і землю, але ніяк не про рівність. Менш зрозуміла позиція української громади.
15 жовтня 2019, 09:47 —
Олена Бабакова, журналіст (Варшава)
За останні роки жити і працювати в Польщу приїхали сотні тисяч українців. Вони впливають не лише на польську економіку, а й на сферу послуг, політику і масову культуру.
18 червня 2019, 09:41 —
Олена Бабакова, "Нова Польща" — Публікації
Підпал в Ужгороді – далеко не перший випадок провокацій проти відносин з сусідами. Але вперше злочин вчинили громадяни країни ЄС. Відтепер участь Росії у цьому нападі офіційно доведена слідством...
8 січня 2019, 08:50 —
Олена Бабакова, для Європейської правди — Публікації
У Польщі із занепокоєнням спостерігають за Німеччиною, яка готується спростити іноземцям доступ на ринок праці. Втім, переїзд буде спрощено лише для представників обраних професій.
3 січня 2019, 09:14 —
Олена Бабакова, Eastbook — Публікації
Польща відкликає посла з України через недостатньо тверду позицію щодо історичної політики української влади. Чи не поглибить кризу в польсько-українських відносинах більш тверда позиція його наступника?
20 грудня 2018, 17:12 —
Олена Бабакова, для Європейської правди, з Варшави — Публікації
У партії влади вже звинуватили у слабкому результаті... польські комерційні ЗМІ, буцімто підконтрольні Німеччині. "ЗМІ треба повернути у власність Польщі та окультурити!" – заявила депутатка від ПіС...
22 жовтня 2018, 17:34 —
Олена Бабакова, для Європейської правди, з Варшави — Публікації
Уряди Польщі та Чехії запрошують українських працівників, проте намагаються подати це як акт гуманітарної допомоги. Розповіді про "українських біженців" підігрівають антиімміграційні настрої.
18 вересня 2018, 09:21 —
Олена Бабакова, EastBook — Публікації
Уряд Польщі схвалив нові пріоритети міграційної політики, котра має забезпечити польських працедавців 4 мільйонами нових працівників. Втім, запрошуючи мігрантів з України, польська влада одночасно ускладнює для них процедуру легалізації.
3 квітня 2018, 13:31 —
Олена Бабакова, для Європейської правди — Публікації
Бартош Цихоцький: "Жоден польський уряд не піде на легалізацію монументів, що прославляють людей, які відзначилися знищенням місцевого населення. Право на хрест на могилі мають усі, але має бути напис, що віддає шану жертвам і не героїзує злочинців".
26 березня 2018, 09:20 —
Юрій Панченко,
Олена Бабакова, Європейська правда, з Жешува
Підпал в Ужгороді – далеко не перший випадок провокацій проти відносин з сусідами. Але вперше злочин вчинили громадяни країни ЄС. Цей факт навряд чи зніме напругу в угорсько-українських відносинах, але може стати додатковою проблемою у відносинах з Польщею.
1 березня 2018, 16:30 —
Олена Бабакова, для Європейської правди — Публікації
Невдалий польський закон, що спричинив конфлікт з Ізраїлем, викликає в Києві зловтіху. Натомість варто уважніше придивитися до польського кейсу, щоб усвідомити, як на міжнародній арені сприймають і українську законотворчість та наскільки важливими є консультації та стратегічна комунікація.
5 лютого 2018, 09:17 —
Олена Бабакова, журналіст (Варшава)
Ще півтора року тому закон про заперечення "злочинів українських націоналістів" здавався екстремальним навіть для ПіС. Однак тепер бажання правлячої партії Польщі пограти з електоратом знову охолодило атмосферу діалогу з Києвом, а заразом призвело до найбільшої за останнє десятиліття кризи у стосунках з Ізраїлем.
29 січня 2018, 11:25 —
Олена Бабакова, для Європейської правди, Варшава — Публікації
Польське МЗС справ вирішило використати інструмент SIS, створений для захисту європейців, для покарання ідейних супротивників. Забороною на в’їзд до ЄС були покарані люди, "злочином" яких є незгода з польським баченням подій часів Другої світової війни.
19 листопада 2017, 10:03 —
Олена Бабакова, журналіст (Варшава)