
Невдалий польський закон, що спричинив конфлікт з Ізраїлем, викликає в Києві зловтіху. Натомість варто уважніше придивитися до польського кейсу, щоб усвідомити, як на міжнародній арені сприймають і українську законотворчість та наскільки важливими є консультації та стратегічна комунікація.
5 лютого 2018, 09:17 —
Олена Бабакова, журналіст (Варшава)

Ще півтора року тому закон про заперечення "злочинів українських націоналістів" здавався екстремальним навіть для ПіС. Однак тепер бажання правлячої партії Польщі пограти з електоратом знову охолодило атмосферу діалогу з Києвом, а заразом призвело до найбільшої за останнє десятиліття кризи у стосунках з Ізраїлем.
29 січня 2018, 11:25 —
Олена Бабакова, для Європейської правди, Варшава — Публікації

Польське МЗС справ вирішило використати інструмент SIS, створений для захисту європейців, для покарання ідейних супротивників. Забороною на в’їзд до ЄС були покарані люди, "злочином" яких є незгода з польським баченням подій часів Другої світової війни.
19 листопада 2017, 10:03 —
Олена Бабакова, журналіст (Варшава)

У Варшаві кажуть про зміни в уряді. Міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський є одним із перших кандидатів на виліт. Short-list кандидатів на цю посаду вже складений, тож варто з’ясувати, як ставляться до України головні претенденти на крісло в МЗС Польщі...
6 листопада 2017, 09:44 —
Олена Бабакова, для Європейської правди, з Варшави — Публікації

Серед лозунгів "Вільні суди", "Шануємо Конституцію", "Геть з Качинським" найпопулярнішим був все-таки заклик до президента Анджея Дуди "Три рази вето". І ось Дуда вето застосував, але щодо двох законів. Постає питання: чи варто так само гаряче протестувати за вето для третього?
24 липня 2017, 15:25 —
Олена Бабакова, для Європейської правди, з Варшави — Публікації

Польща наразі є єдиною країною Шенгенської зони і єдиною країною ЄС, законодавство якої передбачає, що українці, які перетнули кордон у рамках безвізового руху, також мають право на роботу. Тож тут маємо справді радикальні зміни...
30 червня 2017, 14:52 —
Олена Бабакова, для Європейської правди — Публікації

Інформація про українські мітинги у світових столицях миттєво стає топ-новиною на батьківщині. Виходить, ці люди – адвокати України, а ті, хто їде на розмову до консульства – зрадники? А якщо це одні й ті самі люди?
6 квітня 2017, 15:33 —
Олена Бабакова, журналіст (Варшава)

Польща відмовляється прийняти біженців з Сирії, бо "переобтяжена втікачами з України". Такі заяви польських урядовців лише блокують дискусію про інтеграцію українських мігрантів. А дискутувати є про що – місцевий бізнес потребує до 5 млн іноземних робітників, бажано з України.
28 березня 2017, 15:16 —
Олена Бабакова, для Європейської правди — Публікації

Польська опозиція втратила ще одну ключову фігуру, довкола якої гуртувалися противники правлячої партії "Право і справедливість". Як наслідок, попри незадоволення владою, опозиція сама відбиває у поляків бажання виходити на вулиці...
3 лютого 2017, 11:00 —
Олена Бабакова, для Європейської правди — Публікації

Чи можна говорити про протести у Варшаві як про "польський Майдан"? Адже до такого порівняння постійно звертається й влада, й опозиція. При деякій естетичній схожості – прапори ЄС, вогонь, зима, польова кухня, шереги поліції – причини українського і польського протестів різні...
19 грудня 2016, 12:10 —
Олена Бабакова, для Європейської правди — Публікації