Альона Гетьманчук

директорка Центру "Нова Європа", асоційований старший аналітик Атлантичної Ради США
Всі публікації автора
Україна як перешкода: що змінить переобрання Трампа президентом США. Детальний огляд
У разі перемоги Трамп стане президентом із чи не найбільш негативними поглядами на Україну. І нарешті зможе розпочати перезавантаження відносин з Росією.
Антикорупція передусім: що змінить для України перемога Байдена. Детальний огляд
Джо Байден стверджує, що Україна має закінчити дві війни – з Росією та з корупцією. Ця теза, ймовірно, у разі обрання президентом і формуватиме його українську політику.
Діалог із багатьма ускладненнями: що чекає у Києві президента Польщі Анджея Дуду
Єдине досягнення, яке ми бачимо у відносинах із Польщею з моменту обрання Зеленського президентом — це зміна самої атмосфери відносин.
В режимі "бою без правил": хто виграв у президентських дебатах Трампа та Байдена
Там, де Трамп – там хаос і безлад. Причому для господаря Білого дому "хаос і безлад" не є чимось поганим...
М'яка сила Зеленського: як за рік змінилося сприйняття України на пострадянському просторі
Зростання інтересу до подій, що відбуваються всередині нашої країни, могло би посприяти посиленню "м’якої сили" України у низці пострадянських країн.
Від Донбасу до Nord Stream-2: що формує відносини України та Німеччини
Яким є стан справ у співпраці між Німеччиною та Україною після першого року президентства Володимира Зеленського? Як Києву та Берліну стати ближчими один до одного?
Гра без виграшу: які наслідки матиме втручання Києва в американські вибори
Ключовий вплив на відносини із США матимуть три фактори: успіх реформ, відсутність політичних переслідувань. І відсутність жодних заяв та дій, які б кваліфікувались як втручання у вибори.
Військовий дипломат Трампа: чого чекати від генерала Дейтона на чолі посольства США
Що може змінити для України це призначення та які завдання стоятимуть перед новим керівником посольства США?
Прорив чи катастрофа: чим може стати візит Зеленського до США
Президент України може стати цьогорічною зіркою Генасамблеї ООН. Першочергове завдання – не перетворитися із зірки на метеорит, який може зруйнувати українсько-американські відносини.
Американські виклики для Зеленського: ким стали США для України
Виклики, які постали перед Володимиром Зеленським на американському напрямку, значно серйозніші за ті, що стояли перед Петром Порошенком.
Рівняння на 2020: коли Україна зможе перейти на стандарти НАТО
Жодна держава-член Альянсу досі не впровадила всіх стандартів НАТО. Більш того,у темпах їх впровадження Україна навіть випереджає Чорногорію, яка є членом НАТО з 2017 року.
Американська спадщина Порошенка: чого досяг і що не зміг зробити чинний президент України
У розбудову відносин із Трампом Порошенко доклав стільки зусиль, що, здавалося б, міг розраховувати на твіт підтримки перед виборами від американського президента. Але Білий дім мовчить...
Луценко проти Америки: чому "атака" на посла США зашкодить самій Україні
Навіщо це було робити?! Київ хотів домогтись того, щоб через подібні звинувачення Вашингтон відкликав посла? Але ж це дещо наївно і беззмістовно...
Поради для "Великої сімки": як зробити ефективнішою підтримку України
Формат Групи підтримки є новим для G7 і створений винятково для України. "Група підтримки G7 – це не про безпеку, не про Донбас і не про Крим, а про реформи", – чітко окреслив один із дипломатів напрямок діяльності групи.
Нова стратегія нацбезпеки США: «комплімент» Росії та пріоритети для України
Трамп визнав Росію та Китай глобальними конкурентами США та назвав ревізіоністськими силами. У Москві, до речі, мали б з цього приводу радіти. Адже Вашингтон офіційно назвав їх ключовими супротивниками, а раніше приписував принизливу роль регіональної держави...