Наталя Іщенко

журналіст, редактор порталу "Балканський оглядач"
Всі публікації автора
Російський заколот? Ні, не чули! Як Захід "проспав" зміну зовнішнього курсу Чорногорії
Вищий суд Чорногорії фактично спростував, що у 2016 році російські спецслужби готували у країні насильницьку зміну влади.
Домашнє завдання для України та Польщі: що гальмує порозуміння країн-союзників
До березня 2014 року дискусія "про бандерівців" виглядала б складною, але прийнятною. А от після 2022 року така розмова виглядає з точки зору українців як провокація.
Повернення територій в обмін на розрив із Заходом? Як Кремль може віддячити владі Грузії
Заради чого грузинська влада йде на конфлікт із Заходом, ухвалюючи відверто "російський" закон? У Грузії, а також в окупованій Абхазії є версія...
Праві популісти або "друг Путіна": чому вибори у Хорватії не зняли небезпеку для України
Партія чинного прем'єра Хорватії збереже найбільшу парламентську фракцію, але створити коаліцію їм буде як ніколи непросто.
Сербію налякали геноцидом: чому у Белграді бояться резолюції ООН щодо Сребрениці
Сербські політики на чолі з президентом Александаром Вучичем б’ють у всі дзвони, розповідаючи про катастрофу, яка насувається на сербів.
Курс на поглинання: як Росія змінює стратегію щодо окупованих територій Грузії
Якщо самі абхази все ще зберігають віру в можливість незалежності, Росія вже остаточно зробила ставку на поглинання "республіки".
Чорногорський розкол: як конфлікт у партії влади дає шанс "друзям РФ"
Розкол у чорногорській владі відбувся на підставі ставлення до просербських та проросійських рухів. Наслідком цієї кризи може стати корекція зовнішнього курсу Чорногорії.
Прозахідні "друзі Путіна": чому ЄС та США непокояться через новий уряд Чорногорії
У новому уряді знайшлося місце політикам, що виступають проти НАТО та підтримують РФ. Щоправда, вони пообіцяли вести Чорногорію до членства в ЄС.
Референдум на користь "сербського міра": як чорногорці можуть стати меншиною в своїй країні
Такої прямої та масштабної реклами сербської ідентичності в історії незалежної Чорногорії ще не було.  І це може напряму змінити життя цієї країни.
Три сценарії повернення Абхазії: як Грузія може відновити територіальну цілісність
У Грузії склався суспільний консенсус – повернення окупованих територій має бути лише мирним. Як у такій ситуації Тбілісі може повернути Абхазію?
Між корупцією та впливом РФ: вибори, що можуть означати втрату Чорногорії для Заходу
Поразка прозахідних сил може перетворити Чорногорію на класичну failed state. Ставки дуже високі, проте за два дні до першого туру вони були підвищені до небаченого рівня.
Як у Чорногорії поєднується підтримка України та любов до "русского міру"
Дрейф Чорногорії до антизахідного та антиукраїнського табору може продовжитися та пришвидшитися. Що робитимуть у цій ситуації ЄС та НАТО, незрозуміло.
Примус до санкцій: як ЄС переконує Сербію змінити свою політику щодо РФ
Довгі роки у ЄС воліли не помічати особливу політику стосовно Росії як у Сербії, так і в Республіці Сербській. Але нині, здається, ця політика добігає кінця.
Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику
Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.
Як Чорногорія відновлює шлях до ЄС і чому це важливо для України
Новий уряд Чорногорії обіцяє прибрати на шляху до ЄС усі перешкоди, що наставив попередній просербський та проросійський уряд. Однак не все так просто.