Чи можна зробити питання історії умовою членства в Євросоюзі? Відповідь на це запитання дала Болгарія, яка фактично заблокувала старт переговорів про приєднання Північної Македонії.
9 листопада 2020, 09:20 — Наталя Іщенко, для Європейської правди — Публікації
Чи виявиться вдалою спроба Дональда Трампа примирити Сербію та Косово? Чому зустріч у Вашингтоні двох балканських лідерів так занепокоїла РФ? І чому від неї виграв в першу чергу Ізраїль?
Переможцями чорногорських виборів стали сили, які обіцяли скасувати членство країни у НАТО, відмовитися від санкцій проти РФ та зберегти домінуюче положення Сербської церкви.
2 вересня 2020, 14:06 — Наталя Іщенко, для Європейської правди — Публікації
Парламентські вибори у Чорногорії можуть стати початком реваншу сил, що підтримуються Росією. А вся виборча кампанія пройшла на тлі протестів проти закону про свободу віросповідання.
27 серпня 2020, 15:32 — Наталя Іщенко, для Європейської правди — Публікації
Хорватія показала, що політичний конфлікт, який у 1990-х призвів до війни, нарешті вирішено. Проте, вигнаний з Хорватії, привид "Великої Сербії" продовжує блукати Балканами.
6 серпня 2020, 15:02 — Наталя Іщенко, для Європейської правди — Публікації
Як світу вдалося зупинити війну у Боснії і Герцеговині? І чому всі сторони конфлікту радіють з того, що війну вдалося припинити, однак незадоволені умовами цього.
Два поспіль штурми парламенту, гостра реакція влади, яка побачила у протестах спробу державного заколоту, намагання знайти в них американську, хорватську та навіть українську руку...
10 липня 2020, 14:47 — Наталя Іщенко, для Європейської правди — Публікації
Вражаюча перемога на парламентських виборах може стати "початком кінця" для чинного президента Сербії. Адже тепер Вучич став одноосібно відповідальним за вирішення питання Косова.
23 червня 2020, 09:00 — Наталя Іщенко, для Європейської правди — Публікації
Блокування ключових автомобільних трас, барикади та напади на поліцію... Спроба чорногорської влади позбавити країну духовної залежності стала причиною найгострішого в новітній історії конфлікту.
30 грудня 2019, 10:14 — Наталя Іщенко, для Європейської правди — Публікації
Геополітична невизначеність Белграда дійсно викликає багато запитань у Москві. І це породжує чутки, що РФ прагне змінити Вучича на посту президента Сербії на ще більш проросійського політика.
5 грудня 2019, 13:17 — Наталя Іщенко, для Європейської правди — Публікації
26 років тому абхазькі сепаратисти за допомогою російських військ захопили грузинський Сухумі. При цьому деякі ключові персонажі війни в Абхазії є діючими особами сьогоднішньої війни на Сході України.
26 вересня 2019, 14:01 — Наталя Іщенко, для Європейської правди — Публікації
Опозиціонери вважають, що партія влади Албанії купувала голоси та підтасувала результати волевиявлення громадян на гроші від тіньового бізнесу або злочинної діяльності.
16 липня 2019, 08:45 — Наталя Іщенко, для Європейcької правди — Публікації
Події в Україні активізували владу Чорногорії у боротьбі за власну церкву. Незважаючи на релігійну оболонку конфлікту, всі розуміють: йдеться не зовсім про суто церковні справи.
21 червня 2019, 10:20 — Наталя Іщенко, для Європейської правди — Публікації