Ілія Куса

експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього
Всі публікації автора
Сирія перед фінальною битвою: чиї інтереси сплелися навколо провінції Ідліб
Ситуація у Сирії наближається до свого фіналу, і майбутня доля провінції Ідліб може стати вирішальною для переговірних позицій сторін та у визначенні усього повоєнного устрою Сирії у найближчі десятки років.
Зворотний бік реформ: що стоїть за дипломатичною війною Канади та Саудівської Аравії
Саудівська Аравія несподівано пішла на гострий конфлікт із Канадою. Досі Ер-Ріяд спілкувався такою мовою лише із Іраном – після розгрому саудівського посольства в Тегерані. Що ж такого зробила Канада?
Новий Шовковий шлях: як китайський проект може дати Україні десятки мільярдів інвестицій
У розвиток країн уздовж Нового Шовкового шляху Китай інвестує великі кошти. До 2020 року інвестиції сягнуть позначки $800 млрд. А щорічний товарообіг між Китаєм та цими країнами становитиме $2,5 трлн...
Новий турецький султанат: чому Ердоган переміг на "мегавиборах" і що це означатиме
Повного розриву із союзниками по НАТО очікувати не варто, адже Туреччина все ще зав’язана на Захід у галузі закупівлі озброєнь і техніки. До того ж Ердогану потрібен контрбаланс російсько-китайського впливу.
7 причин, які вплинули на Стокгольм: чому Швеція дала дозвіл "Північному потоку-2"
Позиція Швеції – типова для багатьох країн Європи. Тепер вся увага зосереджена на Данії, яка має ухвалити фінальне рішення щодо "Північного потоку-2". Вона – остання, від кого необхідний дозвіл для початку будівництва труби.
Зупинити "Північний потік-2": 4 сценарії санкційних переговорів США та ЄС
Новий конфлікт навколо "Північного потоку-2" не лише дає надію на блокування небезпечного для українського транзиту будівництва, але й створює додаткові ризики погіршення відносин України з ключовими союзниками.
Таємний свідок у справі Трампа: новий поворот у розслідуванні впливу РФ на вибори у США
Виклики на допит помічників Роджера Стоуна – одного з найагресивніших політологів США – можуть стати потужним ударом по Трампу. Нервова реакція Білого дому показує: цю загрозу у Трампа оцінюють як дуже високу. І готові діяти у відповідь.
Рік на зміну: чому нинішній шанс реформувати ЄС може виявитися останнім
Червень стає дедлайном не лише для Макрона, а й для самого ЄС як структури. Вибори Європарламенту в 2019 році та очікувана перемога правопопулістів зможуть остаточно поставити хрест на ініціативах з реформування Євросоюзу.
Вчора диктатура, сьогодні – ні: чому США та ЄС готові відновити стосунки із Суданом
Багато років Захід відмовлявся співпрацювати з Суданом і вважав його вигнанцем для міжнародної спільноти. Утім, нещодавно тенденція почала змінюватися. Вчорашній диктатор поступово став зближуватися з країнами Заходу, а сторони раптом заговорили про скасування санкцій, посилення співпраці та пожвавлення торгівлі.
Лебедина пісня Меркель: з якими викликами зіткнеться новий німецький уряд
Четвертий уряд стане для Меркель останнім. Однак канцлеру доведеться вести країну до реформування ЄС, виборів до Європарламенту в 2019 році, модернізації власної армії, подолання наслідків міграційної кризи та спроби здійснити прорив у питанні України.
Обережно, двері зачиняються: Макрон починає реформу міграційної політики Франції
Закон Макрона, якщо буде прийнятий, створить політичні умови для радикальної зміни європейської міграційної політики. Франція може докорінно змінити свою політику щодо мігрантів, пожертвувавши частиною гуманістичних цінностей.
Російський зять для Трампа: новий підозрюваний у справі про вплив РФ на американські вибори
Непримітна справа проти одного з лондонських юристів може серйозно вдарити по РФ. Алекс ван дер Зваан – зять одного з найбагатших російських бізнесменів. І його справа – удар по двох колишніх помічниках Трампа, які "вели" його передвиборчу кампанію.