Проєвропейські реформи у сфері ЖКГ, прийняті в 2015-2017 роках, так і не запрацювали на повну. Тим часом сніговий ком проблем продовжує накопичуватися.
Отримати у спадок "вбиту" комунальну систему – і вивести її на рівень, найкращий у Східній Європі. Чому польський досвід реформування ЖКГ вважається найпоказовішим для України?
14 червня 2019, 10:16 — Софія Лінн, IFC — Публікації
Досвід комунальної реформи Литви часто наводять як приклад для України. Та чи все, що зробив Вільнюс, підходить Києву? А може, навпаки, подекуди литовський досвід може виявитися "антиприкладом"?
11 квітня 2019, 11:30 — Софія Лінн, IFC — Публікації
Комунальна реформа зараз перебуває на роздоріжжі і може піти як польським, так і литовським шляхом. Втім, не виключений і третій шлях, де зміни залишаться на папері.
Хоча реформу житлового сектора вже не зупинити, її і надалі будуть супроводжувати спроби "вбити" її європейську орієнтацію. Або зробити її бутафорією, яка приховує старі ЖЕКи.
Для комунального сектора євроінтеграція – це конкуренція на ринку і право мешканців самостійно розпоряджатися своїм майном. Здавалося б, усе дуже просто. Однак усі реформи в цьому напрямку зустрічають запеклий опір.
29 березня 2018, 08:34 — Софія Лінн, Світовий банк
Спробуйте пошукати новини про початок опалювального сезону у Франції. Або хоча б у Польщі... Боюся, що вам буде складно похвалитися результатом – в ЄС комунальні послуги є ринком, де споживач не залежить від рішення міської влади.