Чому вибори нового гендиректора Світової організації торгівлі ледь не призвели до її краху? І чи здатна нова керівниця вивести організацію з глибокої кризи?
Генеральний директор СОТ Роберто Азеведо має намір піти з посади наприкінці серпня. Хто може очолити Світову організацію торгівлі і що це означатиме для України?
11 серпня 2020, 08:30 — Анжела Махінова, для Європейської правди — Публікації
Міжнародна торгівля стикнулася із безпрецедентною ситуацією, пов'язаною з пандемією COVID-19. Як СОТ бачить її подальший розвиток? І до чого варто готуватися Україні?
Міжнародна торгівля послугами постраждає від коронавірусу ще більше, аніж торгівля товарами, стверджують експерти СОТ. Хто постраждає найбільше і хто може не пережити кризу?
19 членів СОТ, у тому числі й Україна, зробили важливий крок, щоб урятувати світову торгівлю. Вони створили альтернативний апеляційний механізм, на заміну заблокованому Трампом.
СОТ надає безліч майданчиків, де країни-члени можуть захищати інтереси свого бізнесу. Зокрема, при вступі до організації нових країн. Чи ефективно використовує ці інструменти Україна?
Відносини між Україною та ЄС проходять тяжке випробування. Консультації щодо лісу-кругляка стали першим спором, який буде проводитися в рамках Угоди про асоціацію.
Рішення СОТ щодо суперечки Туреччини й Марокко відкриває нові можливості для України. Створений прецедент може суттєво допомогти у неконкурентній боротьбі з російським імпортом.
СОТ поставила під питання виконання Україною вимог із приєднання до Енергетичного співтовариства. Якщо ЄС змінюватиме Третій енергопакет, Києву доведеться підлаштовуватися під нові вимоги.
Рішення СОТ має дати поштовх для модернізації законодавства у сфері заходів торговельного захисту – з детально прописаною процедурою проведення розслідування. Це посилить позицію України у майбутніх суперечках із РФ.
25 липня 2018, 12:56 — Анжела Махінова, для Європейської правди — Публікації
Захисні заходи ЄC не оминули й українських металургів, продукція яких традиційно посідає передове місце в структурі вітчизняного експорту. Тепер їм доведеться працювати в рамках визначеної тарифної квоти.
Багато українських підприємств, що експортують свою продукцію до ЄС, можуть зіткнутися з новими проблемами на цьому ринку. Втім, постраждають в першу чергу ті, хто має пільгові умови на внутрішньому ринку.