Події останніх декількох тижнів знову повернули протистояння США і Китаю в топ глобального порядку. У протистояння з Пекіном залучаються все нові держави.
Цілком імовірно, що після початкового ривка швидкість відновлення світової економіки значно сповільниться. В першу чергу – внаслідок песимізму інвесторів.
Провідні економіки світу вже оголосили про безпрецедентні за своїми масштабами, як для мирного часу, пакети стимулювання. Проте їх може виявитися недостатньо.
Поширення коронавірусу поставило залежну від експорту економіку Євросоюзу на межу рецесії. Від цих змін найбільше програють економіки, що розвиваються. В тому числі – й українська.
Україна стала однією з небагатьох країн, яким торговельний конфлікт між США та Китаєм приніс більше користі, ніж шкоди. Як тоді вплине на неї перемир'я Вашингтона та Пекіна?
Анонсоване торгове перемир'я двох наддержав так і не відбулося – розбіжності залишаються занадто серйозними навіть для проміжних домовленостей. І це суттєво збільшує ризик глобальної рецесії.
Загроза рецесії стає дедалі реальнішою для єврозони. Вже незабаром ми дізнаємося, чи має ЄЦБ план протистояння цій загрозі. Ослаблення економічного зростання в ЄС не може не позначитися і на Україні.
Жорсткий Brexit здатний практично позбавити єврозону незначного зростання ВВП в найближчі два роки. Нинішня невизначеність при цьому лише посилює економічні ризики для ЄС.
Світова економіка сповільнює темпи свого зростання. Та чи означає це загрозу нової фінансової кризи? Варто розглянути всі ключові фактори, здатні викликати нову кризу.