Після ретельного вивчення Група арбітрів підтвердила законність реформування енергетичного ринку ЄС. Ключові претензії Росії щодо дискримінації Газпрому були відхилені...
СОТ оприлюднила рішення по найскандальнішій суперечці - проти обмеження продажу тютюнових виробів Австралією. Рішення у цій справі стали дійсно історичними. На щастя, ініціювавши цю суперечку, Україна вийшла з її розгляду.
Міжнародна торгова система вперше за багато років – під реальною загрозою руйнування. Для України, залежної від США і ЄС у сфері безпеки, цей конфлікт може мати зовсім інші наслідки, ніж для решти країн.
22 червня 2018, 09:42 — Олена Омельченко, для Європейської правди — Публікації
Україна втратила можливість пільгового експорту до США – таке рішення у Києві найчастіше оцінюється як наш гучний провал. Тепер реформи інтелектуальній власності вже неможливо тримати "у далекій шухляді".
7 травня 2018, 11:30 — Олена Омельченко, "Ілляшев та Партнери" — Публікації
Україна планує синхронізувати свої санкції проти РФ з обмеженнями, введеними Сполученими Штатами. Однак зробити це без зміни законодавства неможливо – інакше багато санкцій залишаться тільки на папері.
ЄС пішов на масштабні зміни законодавства про боротьбу з демпінговим імпортом. При ухваленні рішення про запровадження захисних заходів буде враховуватися частка держави в економіці, незалежність фінсектора і навіть соціальні та екологічні стандарти.
Рішення Парижа не стало прецедентом – раніше гліфосат було заборонено у Німеччині. Однак єдина позиція двох найбільших економік ЄС здатна остаточно змінити настрої в Європі. І це, безумовно, матиме вплив і на Україну.
Росія звернулася з комплексним позовом до України за статтею, застосування якої раніше уникали всі інші країни. У тому числі – стримуючи Україну від оскарження російських санкцій. А це означає, що спір у СОТ обіцяє стати подією світового масштабу.
ЄС зможе ввести високі мита, які іноземні виробники не можуть подолати десятки років. Для інших країн, в тому числі й для України, існує загроза переорієнтації дешевої продукції на їх ринок.