Юрій Онищенко

журналіст "Європейської правди"
Всі публікації автора
Стратегія опору Росії: які реформи чекають на НАТО
Три десятки років тому НАТО мав 33 командних центри, де працювали 22 тисячі співробітників. На сьогодні таких центрів лише сім. Втім, Альянс чудово усвідомлює зростання загрози від Росії і саме через неї змінює свою командну структуру.
Кіберудар у відповідь: як Естонія допомагає НАТО у боротьбі з хакерами
Проблема використання кіберзброї є чутливим питанням для НАТО - окремі країни вже готуються не лише оборонятися. Сполучені Штати, Британія, Нідерланди, Німеччина та Франція у складі своїх збройних сил вже створили підрозділи для боротьби з кібернападами, здатні завдати удару у відповідь.
Партнерство на три роки: що ЄС готовий надати Україні, Молдові та Грузії
Джерела ЄП кажуть: саміт Східного партнерства може також закінчитися без підсумкової декларації. Кілька джерел підтвердили ЄвроПравді, що дві країни ЄС – Німеччина та Нідерланди – виступають проти визнання європейських прагнень України, Грузії та Молдови...
Девід Кемерон: Ми готові зберігати санкції проти РФ, скільки знадобиться
Екс-прем'єр Великої Британії Девід Кемерон: "Проблема з російськими фейковими новинами – дуже актуальна. Російська брехня встигає обійти увесь світ, поки ми лише вдягаємо чоботи... Я вважаю, що Європа дуже повільно реагує на деякі речі, і НАТО також..."
Росія як суперпроблема: у НАТО обговорюють "план Б" у відносинах з Кремлем
Дипломати та військові керівники країн НАТО обговорювали у Варшаві впровадження механізмів, які мають забезпечити безпечне майбутнє альянсу. На відміну від штаб-квартири Альянсу, де генсек НАТО лише озвучував прийняті рішення, ці публічні дискусії були дуже відверті.
Екс-генсек НАТО: перехід Донбасу у заморожений конфлікт матиме руйнівні наслідки
Екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен: "Тліючі чи заморожені конфлікти є частиною загальної стратегії Росії. Вона хоче тримати своїх сусідів слабкими і залежними, наскільки можливо... Агресія РФ, спрямована проти територій НАТО в Арктиці, означатиме напад на весь Альянс, і я думаю, Росія це усвідомлює..."
Католицька церква у Севастополі. Чи визнав Ватикан анексію Криму
Це вже не візити до Криму купки опозиційних парламентарів, які зустрічалися з "урядом" півострова і наголошували на його легітимності. Це - офіційне визнання так званої "кримської влади" з боку держави. Адже Ватикан - це теж держава, нехай карликова, але дуже впливова. Нехай навіть Ватикан запевняє, що це визнання було вимушеним.
Сигнал візитом. Навіщо генсек НАТО приїхав на навчання в Україну?
Генеральний секретар НАТО вперше в історії партнерств Альянсу особисто відкриває навчання в країні-партнері. І хоча нинішні навчання важко назвати військовими – на них відпрацьовуються дії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, – у НАТО підкреслюють, що візит генсека вже сам по собі є рішучим сигналом до подальшого зміцнення співпраці між НАТО та Україною.