Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Арешт за запитом Москви: як Україні захистити своїх громадян від екстрадиції до РФ
Справа Мазура теоретично може отримати продовження. Адже польський суд може поміняти своє рішення – тоді Україна повинна буде повернути ветерана у Польщу, причому з перспективою передачі до РФ.
Шпигун для союзника: як гучний скандал вплине на відносини Белграда та Москви
Гучний шпигунський скандал почався напередодні запланованого візиту сербського президента до Москви. Белграду все складніше робити вигляд, що його відносини з РФ залишаються безхмарними.
Успіхи та провали євроінтеграції: що дасть відкриття системи "Пульс угоди"
"Це зміна філософії. Так, ми підставляємося під якусь критику, але ми готові до цієї розмови. Критикуйте, підказуйте. Це нам і самим корисно", – заявив віцепрем'єр.
Грузія бореться за вибори: чи зможуть протести у Тбілісі призвести до зміни влади
Відмова влади від виконання своєї ключової обіцянки, масові протести та блокування роботи парламенту... Різке загострення політичної кризи у Грузії дає підстави говорити про повторення "Революції троянд" 2003 року.
Вітольд Ващиковський: Зеленський розуміє, що без реформ повториться ситуація 2014 року
Співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС: "За рік люди починають стукати до влади й питати, де виконання обіцянок. ЄС волів би почекати рік і подивитися, що зроблено і як змінилася підтримка Зеленського".
Розворот Молдови: які наслідки матиме відставка проєвропейського уряду
Молдова занурилася у нову політичну кризу. Залучивши опозицію до голосування проти проєвропейського прем'єра, президент Додон поставив країну за крок від проросійського реваншу.
Газова ніч у Бундестазі: чи вдасться Німеччині врятувати Nord Stream-2
Німецький уряд спробував зробити подарунок "Газпрому". Але чому норму, яку проштовхувала команда Меркель, не затвердили під час нічного голосування у Бундестазі?
"Росія-динозавр" та "покарання за Brexit": як уряд планує захищатися від торгових війн
В уряді розуміють, що вільна торгівля з Євросоюзом не є "рятівною паличкою" для українського експорту. Вона може нею стати, але для цього потрібно докласти чимало зусиль...
"Маленький Київ" у Польщі: як Вроцлав став лідером інтеграції українців
Уряд Польщі готовий залучати українських працівників лише на короткотермінове перебування. Натомість у найбільших польських містах вже замислюються про їхню інтеграцію у міські громади.
Стара влада та друзі Кремля: яку небезпеку несуть Україні результати польських виборів
Впевнена перемога PiS була прогнозованою - Польща зберегла свій нинішній курс ще на 4 роки. Водночас польські вибори подарували також низку несподіванок, значна частина яких є досить неприємними для України.
Голосування на тлі безвізу: як польські вибори вплинуть на відносини з Україною
За тиждень до дня голосування правляча польська партія отримала потужний передвиборчий козир - указ про безвіз із США... Виборча кампанія не принесла жодного скандалу з українським слідом. 
"Brexit має стати благом для українського експорту. Особливо – жорсткий"
Джерард Лайонс: "Коли Велика Британія стане глобальним гравцем, не обтяженим ЄС, від цього виграють усі. В тому числі це має піти на користь українсько-британським торговим відносинам".
Штайнмаєр у законі: на що погодився Київ і чи є у “формулі” вивід російських військ
Чи зможе Україна обійти загрози, закладені у "формули Штайнмаєра"? Коли та за яких умов відбудуться вибори на Донбасі? Відповіді на ці питання залежатимуть виключно від команди Зеленського. 
Євроінтеграція в урядовій програмі: амбітні цілі з багатьма нюансами
Як новий уряд сприятиме європейській та євроатлантичній інтеграції України? ЄвроПравда спробувала знайти відповіді на ці питання у нещодавно схваленій Програмі діяльності Кабінету міністрів.
Дмитро Кулеба: Я бачу, що потрібно зробити, щоб ЄС погодився на наше членство
Віцепрем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції: "Будь-яка ідея, яка створює альтернативу членству, має відкидатися "з порога". Бо наша мета – це членство в ЄС, а не будь-які альтернативи".