Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
"Важке кохання з Україною": як змінить політику Литви щодо Росії наступник Далі Грибаускайте
Переможець президентських виборів вже анонсував корекцію відносин із РФ. Однак додав, що суттєві зміни курсу Литви стануть можливими лише у разі зміни російської політики щодо України.
Непотрібні співвітчизники? Чому Литва не підтримала ініціативу подвійного громадянства
Чи є ризики від легалізації подвійного громадянства з країнами-членами НАТО та ЄС? Таке питання турбує не лише Україну. У Литві воно було винесене на загальнонаціональний референдум.
Даля йде з посади президента: як вибори змінять курс Литви щодо України
Вже незабаром президентом Литви стане нова людина – великий друг Україна Даля Грибаускайте завершує другу каденцію та залишає посаду. Як це вплине на підтримку Вільнюсом Києва?
Зеленський не перший: як змінювались європейські країни після перемоги популістів
В одній лише Європі прикладів популізму досить багато, щоб говорити, що українські вибори цілком потрапляють у загальносвітовий тренд. Втім, існує нюанс, який зробив українські вибори унікальними.
Німецький депутат: Ми впевнені, яким курсом йтиме Україна у разі обрання Зеленського
Спікер з питань зовнішньої політики СДПН Нілс Шмід: "Євроатлантичний курс вже настільки укорінений в Україні, що незалежно від того, хто буде наступним президентом, цей курс буде збережено".
Порошенко та віра в Зеленського: що показали дискусії на форумі з безпеки
Ймовірна загроза зовнішньому курсу України стала поширеним штампом нинішньої виборчої кампанії. Тим дивнішими видаються заяви західних політиків та дипломатів, які стверджують, що не бачать такої загрози.
Третя поразка у СОТ: які наслідки матиме провал у транзитній суперечці з РФ
Програш у ключовій торговельній суперечка з РФ не лише остаточно блокує східний транзит для українських товарів. Негативне рішення СОТ завдає іміджевого удару по Києву і стане подарунком для російської пропаганди.
Перемога без популізму: чого чекати Україні від новообраної президентки Словаччини
Новий президент Словаччини підтримує європейську перспективу для України. Перемога Зузани Чапутової довела, що вибори у Східній Європі можна вигравати, не користуючись методами популістів.
Союз "росіян" та русофобів: як у Естонії створюють неймовірну коаліцію
"Центристи", яких традиційно вважали захисниками "естонських росіян", раптом розпочали переговори про коаліцію з партіями, які виступають за різке зменшення прав російської меншини!
Від абортів до покарання РФ: як обрання нової президентки Словаччини допоможе Україні
Більш ніж двократний розрив майже не залишає кандидату від партії влади шансів стати президентом. Для України важливим є те, що опозиційна кандидатка займає набагато принциповішу позицію щодо протидії РФ.
"Земан у квадраті": чому словацькі вибори можуть принести неприємний сюрприз Україні
Нинішні президентські вибори у Словаччині інакше ніж дивними не назвеш. Вибори, де кандидат від влади не дуже хоче виграти. Натомість шанс на перемогу отримав відверто проросійський кандидат, який не вважає Крим анексованим.
"Промисловий безвіз" не на часі: чому Рада провалила приєднання України до угоди ACAA
ЄС вже дав сигнал про готовність до прискореної підготовки "промислового безвізу" з Україною. Однак провальне голосування профільного закону в Раді стало справжнім "самострілом" для Києва.
Подвійна поразка Росії та урок для України: ключові висновки виборів у Молдові
Хоча результати виборів у Молдові не стали перемогою ЄС, для РФ вони стали програшем. Причому подвійним. Вибори довели, що РФ не лише не має потужної підтримки у Молдові, але й втрачає вплив на Придністров'я.
Між Додоном і "крадієм мільярда": кого привели до влади парламентські вибори у Молдові
Чи зможуть голоси громадян, які проживають на окупованих територіях, стати "золотою акцією" для визначення вектора розвитку держави? Парламентські вибори можуть суттєво уповільнити євроінтеграцію Молдови.
Нове обличчя Польщі: хто кинув виклик старій політичній системі
"Весна" обіцяє зробити Польщу дружньою для мігрантів, позбавити церкву пільг, а на додачу – "забути" про історичні суперечки з Україною. Як зміниться польська політика з появою нової політсили?