Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Нові завдання для Києва та Варшави: погляд із Польщі на відносини з Україною
Скасування Україною ексгумаційного мораторію дозволить суттєво активізувати співпрацю Києва та Варшави. А як у Польщі бачать нові виклики та можливості двосторонніх відносин?
Ліки від протестів: які наслідки матиме зміна прем'єра у Грузії
Нинішня ротація прем’єрів у Грузії обіцяє стати особливою. Адже вона відбувається після найбільших за останні роки масових протестів у країні і значною мірою є відповіддю влади на них.
Переступити через могили: що приніс візит Зеленського до Варшави
У питанні "подолання спадку Порошенка" інтереси української та польської влади збіглися. Поступки Києва у питаннях історії мають активізувати економічну співпрацю країн.
Перші компроміси Зеленського: на які поступки піде Київ заради діалогу з Варшавою
Відносини України та Польщі чекають на перезавантаження. Початок йому має покласти візит до Варшави Володимира Зеленського, де буде анонсовано скасування мораторію на пошукові роботи. І вже відомо, що саме Зеленський запропонує у Варшаві.
Допомога Косюку чи шанс для нового уряду: що принесе перший перегляд Угоди про асоціацію
Україна та ЄС вперше внесли зміни в торговельну частину Угоди про асоціацію. Втім, залишається відкритим питання, чи стали ці зміни перемогою чи поразкою для Києва.
Коньяк, ліс-кругляк та щорічний техогляд: де проєвропейські партії готові порушувати угоду з ЄС
Більшість партій майбутнього парламенту, включаючи "Слугу народу", запевняють, що готові скасувати навіть скандальний мораторій на експорт лісу-кругляка...
Від російського газу до українського сміття: що чекати від нової Ради в енергетиці та екології
"Європейська правда" дізналася про плани лідерів перегонів просувати реформи та впроваджувати в Україні європейське законодавство. Тепер у сферах енергетики та екології. 
За тиждень після розгону: чому протести у Грузії можуть отримати "друге дихання"
Спроба штурму парламенту, сотні затриманих та поранених… Ще тиждень тому такими були новини зі столиці Грузії. За тиждень ситуація заспокоїлася. Та чи означає це, що пік політичної кризи вже позаду?
Росії нагадали про окупацію: чому Грузія повстала проти влади і до чого тут РФ
Найбільші за останні роки масові протести, сотні поранених і затриманих. Відставка спікера парламенту та погрози з боку РФ. Це все – сьогоднішня Грузія, столицю якої п’ятий день лихоманить від багатотисячних протестів.
Друга фаза революції: як Вірменія проводить реформи та що там думають про "Кримнаш"
Результатом вірменської реформи має бути те, чого так і не вдалося зробити Україні – глибоке, майже повне оновлення суддівського корпусу. Але чи варто чекати від Єревана зміни зовнішнього курсу?
Відносини з чистої сторінки? Що показала зустріч Зеленського та Дуди у Брюсселі
Перша зустріч Зеленського з Анджеєм Дудою мала дати відповідь на питання, яку стратегію обере Варшава. Посилення тиску на Київ? Чи, може, стратегію "задушення в обіймах"?
"Важке кохання з Україною": як змінить політику Литви щодо Росії наступник Далі Грибаускайте
Переможець президентських виборів вже анонсував корекцію відносин із РФ. Однак додав, що суттєві зміни курсу Литви стануть можливими лише у разі зміни російської політики щодо України.
Непотрібні співвітчизники? Чому Литва не підтримала ініціативу подвійного громадянства
Чи є ризики від легалізації подвійного громадянства з країнами-членами НАТО та ЄС? Таке питання турбує не лише Україну. У Литві воно було винесене на загальнонаціональний референдум.
Даля йде з посади президента: як вибори змінять курс Литви щодо України
Вже незабаром президентом Литви стане нова людина – великий друг Україна Даля Грибаускайте завершує другу каденцію та залишає посаду. Як це вплине на підтримку Вільнюсом Києва?
Зеленський не перший: як змінювались європейські країни після перемоги популістів
В одній лише Європі прикладів популізму досить багато, щоб говорити, що українські вибори цілком потрапляють у загальносвітовий тренд. Втім, існує нюанс, який зробив українські вибори унікальними.