В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".
Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи.
Спікер з питань зовнішньої політики СДПН Нілс Шмід: "Євроатлантичний курс вже настільки укорінений в Україні, що незалежно від того, хто буде наступним президентом, цей курс буде збережено".
18 квітня 2019, 13:05 — Юрій Панченко, Європейська правда
Ймовірна загроза зовнішньому курсу України стала поширеним штампом нинішньої виборчої кампанії. Тим дивнішими видаються заяви західних політиків та дипломатів, які стверджують, що не бачать такої загрози.
12 квітня 2019, 09:16 — Юрій Панченко, Європейська правда
Програш у ключовій торговельній суперечка з РФ не лише остаточно блокує східний транзит для українських товарів. Негативне рішення СОТ завдає іміджевого удару по Києву і стане подарунком для російської пропаганди.
5 квітня 2019, 09:49 — Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації
Новий президент Словаччини підтримує європейську перспективу для України. Перемога Зузани Чапутової довела, що вибори у Східній Європі можна вигравати, не користуючись методами популістів.
2 квітня 2019, 08:30 — Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації
"Центристи", яких традиційно вважали захисниками "естонських росіян", раптом розпочали переговори про коаліцію з партіями, які виступають за різке зменшення прав російської меншини!
20 березня 2019, 09:45 — Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації
Більш ніж двократний розрив майже не залишає кандидату від партії влади шансів стати президентом. Для України важливим є те, що опозиційна кандидатка займає набагато принциповішу позицію щодо протидії РФ.
18 березня 2019, 08:55 — Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації
Нинішні президентські вибори у Словаччині інакше ніж дивними не назвеш. Вибори, де кандидат від влади не дуже хоче виграти. Натомість шанс на перемогу отримав відверто проросійський кандидат, який не вважає Крим анексованим.
11 березня 2019, 14:30 — Юрій Панченко, Європейська правда, Братислава-Жиліна — Публікації
ЄС вже дав сигнал про готовність до прискореної підготовки "промислового безвізу" з Україною. Однак провальне голосування профільного закону в Раді стало справжнім "самострілом" для Києва.
Хоча результати виборів у Молдові не стали перемогою ЄС, для РФ вони стали програшем. Причому подвійним. Вибори довели, що РФ не лише не має потужної підтримки у Молдові, але й втрачає вплив на Придністров'я.
27 лютого 2019, 11:00 — Юрій Панченко, Європейська правда, Кишинів-Київ — Публікації
Чи зможуть голоси громадян, які проживають на окупованих територіях, стати "золотою акцією" для визначення вектора розвитку держави? Парламентські вибори можуть суттєво уповільнити євроінтеграцію Молдови.
25 лютого 2019, 11:08 — Юрій Панченко, Європейська правда, Кишинів-Оргіїв — Публікації
"Весна" обіцяє зробити Польщу дружньою для мігрантів, позбавити церкву пільг, а на додачу – "забути" про історичні суперечки з Україною. Як зміниться польська політика з появою нової політсили?
22 лютого 2019, 13:42 — Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації
Польщі вдалося встановити дивне досягнення – одночасно "побити горщики" і з Іраном, і з Ізраїлем. Втім, уроки конфлікту Варшави та Тель-Авіву не меншою мірою актуальні й для України.
18 лютого 2019, 17:23 — Юрій Панченко, Європейська правда
Ще кілька років тому Македонію відносили до пула союзників РФ. Заради членства в НАТО уряд пішов на вкрай болючі компроміси з Грецією та албанською меншиною – однак не втратив популярності.
7 лютого 2019, 13:33 — Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації
Кандидат на посаду генсека Ради Європи Андрюс Кубілюс: "План Росії – прощення без будь-яких умов – не має жодних перспектив. Ми повинні дуже чітко показати РФ, що не терпітимемо її поведінки щодо України".
29 січня 2019, 13:34 — Юрій Панченко, Європейська правда, з Жешува (Польща)