Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Шанс після нападу: як нова атака Росії може примирити Україну та Польщу
Варшава зробила для себе висновки з "азовських подій". Вже видно, що історична тема відійшла на другий план. Тепер у Польщі хочуть говорити про спільні з Україною дій через російську агресію...
Нова поразка Саакашвілі: що означатиме обрання першої жінки-президента Грузії
Заклик Саакашвілі вимагати скасування виборів не був підтриманий навіть у його партії. Заявляючи про задіяний адміністративний ресурс, грузинська опозиція де-факто визнала свою поразку.
"Ми не бачимо причин, щоби Росія напала на Швецію, та маємо бути насторожі"
Йохан Лагерлеф: "Росія збільшує військовий потенціал у Калінінграді, впроваджує нові системи стратегічних озброєнь і часом вдається до різкої полеміки. Ми все це бачимо і тому працюємо над обороною".
Балканська митна війна: як у конфлікті Сербії та Косова найбільше програв ЄС
Торгова війна між Косовом та Сербією ризикує остаточно поховати амбіції ЄС як балканського миротворця. У Єврокомісії не врахували таку річ, як ображена національна гордість. А вона часом важливіша за економічні чинники.
"Наші цінності часто атакують і вони потребують захисту": шведський досвід боротьби з фейками
У будь-якому державному механізмі є системи, робота яких незрозуміла для громадян. Це наша вразлива сторона, яка в будь-який момент може стати об'єктом для атак фейків.
Від Криму до криміналу: репортаж з антиурядових протестів у Чехії
"Кримський скандал" сколихнув Чехію – відставки прем'єра Андрея Бабіша вимагають десятки тисяч людей. Втім, ані він, ані президент Мілош Земан не збираються йти на поступки, а лише піднімають ставки у протистоянні.
Шанс для партії Саакашвілі: президентські вибори у Грузії пішли не за сценарієм влади
Президентські вибори у Грузії стали особливими не лише тому, що це останнє пряме обрання голови держави. Ці вибори можуть стати початком докорінної зміни влади та шансом на реванш для команди Саакашвілі.
Крим, АЕС та син прем'єра: як корупція та довіра до росіян ведуть до зміни уряду Чехії
Гучний скандал у Чехії: прем’єра звинувачено у насильному вивезенні свого сина з країни та переховуванні його від слідства. Сховати Андрея Бабіша-молодшого було вирішено... в анексованому Криму.
Україна готує китайську проблему: чому урядова обіцянка може дорого коштувати державі
Пообіцявши Китаю зону вільної торгівлі, Україна прагне отримати зустрічні бонуси. Можливо, навіть до виборів, ще не створивши ЗВТ – а лише за обіцянки. Однак така гра є вкрай небезпечною!
Сміттєвий завод біля дому: три міфи про утилізацію відходів у Швеції
Якщо в Україні сама згадка про можливість будівництва сміттєпереробного заводу породжує протести, то в Швеції це нікого не турбує. Житлові будинки розташовані вже за 300 метрів від підприємства.
Віце-президент ЄІБ: 3 млрд євро, виділених для України, просто лежать на рахунку
Вазіл Худак: Ми повинні шукати такі українські компанії, які, з одного боку, досить великі, сильні й надійні, але при цьому не пов'язані з олігархічним капіталом. Поки таких компаній в Україні небагато.
ЗВТ на обмін: як Україна готується до економічних поступок Туреччині
Досі Туреччина не йшла на жодні вагомі поступки Україні у питанні ЗВТ - саме тому переговори із Анкарою тривають безпрецедентно довго. І ось раптом лунає заява, що переговори скоро завершаться. На яких умовах?
Леви з підтекстом: як зупинити розгортання нового конфлікту України з Польщею
Заступник голови МЗС Польщі Ціхоцький, який курує український напрям, заявив, що українська сторона вже отримала офіційне попередження про негативні наслідки, якщо левів справді демонтують...
Екс-прем'єр Чехії: Це у нас як національна забава – стежити, що незвичайного скаже Земан
Мірек Тополанек: "Президент Земан полюбляє робити заяви, приємні РФ, і при цьому їздить до Москви з бізнесом, забезпечуючи йому вигідні поставки. Аналогічною є ситуація з Китаєм – і це там дуже цінують".
Македонія обирає НАТО та ЄС: чому зірваний референдум не зупинив перейменування держави
Життя знову довело, що безвихідних ситуацій не буває. Особливо коли на кону стоїть так багато, а міжнародні партнери готові заплющити очі навіть на звинувачення у підкупі та тиску...