Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Коаліція без росіян: як Латвія сформувала уряд та уникла політичної кризи
Після більш ніж тримісячної коаліціади та двох невдалих спроб призначення прем'єра, у Латвії нарешті з’явився новий уряд. Що важливо – з незмінним зовнішнім курсом.
Крок від прірви: Варшава розблокувала історичний діалог із Києвом
Українсько-польські відносини позбулися одного з двох найбільших подразників. Що означає рішення Конституційного суду Польщі і якими тепер будуть відносини Києва та Варшави?
Ненависть вбиває: чому смерть мера Гданська сколихнула Польщу
Вбивство мера Гданська стало шоком для Польщі. Пости співчуття, а разом із тим – проти пропаганди ненависті, оприлюднили всі провідні політики країни. Проте чи буде цього достатньо для зміни настроїв у суспільстві?
Останній шанс для Росії в Страсбурзі: хто замінить Ягланда на чолі Ради Європи
Наступнику Ягланда доведеться просувати рішення про виключення Росії з європейського клубу – або ж навпаки, гальмувати його. Тим часом з Москви вже надходять сигнали, що без бою вона не відступить...
Ризики-2019: як вплинуть на Україну вибори та політичні зміни у Європі та США
Зміна влади у ЄС, Brexit, "новий" Трамп... У 2019 році відбудеться багато надважливих подій, здатних суттєво вплинути на Україну. Питання лише у тому, як вони вплинуть – на добре чи на зле...
П'ять перемог та дві проблеми: чого досягла Україна за 2018 рік на дипломатичному фронті
2018 рік не був простим для європейської політики України, але він приніс чимало добрих новин. Це був рік перемог у Страсбурзі та Вашингтоні, рік збереження санкцій для РФ та рік зростання торгівлі з ЄС...
Посол Польщі: Чи будуть провокації перед виборами? Дуже не виключено, та вони не будуть успішними
Посол Польщі в Україні: "Ми бачимо активні намагання Росії вбити клин між нашими народами. І хоча замовники цих провокацій навряд чи остаточно заспокояться та ще шукатимуть нові цілі, ми довели, що здатні з цим впоратися".
Інавгурація з присмаком скандалу: Грузія увійшла у нову політичну реальність
Інавгурація нового президента Грузії пройшла в супроводі потужних акцій опозиції. На тлі політичного протистояння уряд починає робити помилки, зокрема, пішовши на дипломатичний конфлікт із США.
"Aбсурдно, коли Україна та Польща, дві великі нації, сваряться через двох левів на цвинтарі"
Пшемислав Журавський вель Граєвський: "Маємо дивний парадокс. З точки зору реальної співпраці відносини ніколи не були такими добрими, а з точки зору громадської думки – ніколи не були такими поганими".
Війна з попередниками та "дружба" з Москвою: якою стане Вірменія після перемоги Пашиняна
Вірменська революція офіційно завершилася. Лідер революції Нікол Пашинян отримав конституційну більшість у новому парламенті. Але ключові проблеми, в тому числі у відносинах із РФ, ще попереду.
Кінець революції: як Пашинян йде до перемоги у проросійській Вірменії
"Наш історичний досвід показує, що щойно у Росії з’являються проблеми – вона кидає Вірменію, залишаючи сам на сам із проблемами, до створення яких Росія сама доклала руку".
Шанс після нападу: як нова атака Росії може примирити Україну та Польщу
Варшава зробила для себе висновки з "азовських подій". Вже видно, що історична тема відійшла на другий план. Тепер у Польщі хочуть говорити про спільні з Україною дій через російську агресію...
Нова поразка Саакашвілі: що означатиме обрання першої жінки-президента Грузії
Заклик Саакашвілі вимагати скасування виборів не був підтриманий навіть у його партії. Заявляючи про задіяний адміністративний ресурс, грузинська опозиція де-факто визнала свою поразку.
"Ми не бачимо причин, щоби Росія напала на Швецію, та маємо бути насторожі"
Йохан Лагерлеф: "Росія збільшує військовий потенціал у Калінінграді, впроваджує нові системи стратегічних озброєнь і часом вдається до різкої полеміки. Ми все це бачимо і тому працюємо над обороною".
Балканська митна війна: як у конфлікті Сербії та Косова найбільше програв ЄС
Торгова війна між Косовом та Сербією ризикує остаточно поховати амбіції ЄС як балканського миротворця. У Єврокомісії не врахували таку річ, як ображена національна гордість. А вона часом важливіша за економічні чинники.