Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Ніхто не любить переможця: як провалився російський реванш на виборах у Латвії
Лідери всіх партій, що пройшли до Сейму, заявили, що готові вести коаліційні переговори з будь-ким, окрім проросійської "Злагоди". Чи достатньо цього, щоб стверджувати, що Латвію оминула загроза "російського реваншу"? На жаль, ні.
Міністр освіти Латвії: Шкільна реформа не залишить підґрунтя для "русского мира"
Карліс Шадурскіс: "Хтось у Росії дуже не хоче, щоби суспільство в Латвії було інтегроване. Якщо наші діти вчитимуться разом, то зможуть жити в нормальному згуртованому суспільстві".
І нехай НАТО почекає: як у Македонії зірвали референдум, що мав розблокувати євроінтеграцію
Успіх референдуму дозволив би країні вже наступного року завершити усі формальності щодо вступу до Альянсу та одночасно розпочати офіційні переговори про вступ до ЄС. Натомість Македонія отримала лише нову політичну кризу.
Мер у пошуках земляків: як Латвія повертає своїх заробітчан
Чи можна повернути співвітчизників, які поїхали за кордон шукати кращої долі? Ця проблема актуальна не лише для України. Тим важливішим є досвід Латвії, яка довела, що таке повернення цілком можливе.
Перед загрозою російського реваншу: чому вибори в Латвії можуть стати особливими
Нинішню Латвію можна сміливо записати до адвокатів України. Проте незабаром її підтримка може послабитися – вперше в новітній історії країни до влади можуть прийти проросійські сили.
Єреван проголосував за новий парламент: що показали вибори у столиці Вірменії
Ще нещодавно дострокові вибори у Вірменії очікували лише ближче до середини наступного року. Та яскрава перемога партії прем'єра на столичних виборах дала старт консультаціям щодо розпуску парламенту.
Віце-президент Єврокомісії: Україна виходить з кризи, саме тому ЄС виділив вам менше допомоги
Єврокомісар впевнений: попри численні виклики, Україна поступово скорочує свою потребу у фінансовій допомозі ЄС. Саме тому розмір кредиту для Києва зменшили...
Обіцянки на мільярд євро: що має зробити Київ в обмін на гроші ЄС
Євросоюз знову отримав інструмент для примусу України до реформ – новий меморандум про надання макрофінансової допомоги. В Києві та Брюсселі переконані, що перший транш надійде вже цього року.
Україна на тлі польських виборів: уроки економічного форуму в Криниці
За останні роки економічний форум у польському місті Криниця-Здруй став для України звичним майданчиком для популяризації свого європейського курсу. Та цього року українська тема пішла на глибоку периферію...
Конфлікт, настояний на коньяку: навіщо Україні нова проблема у відносинах з ЄС
Україна зобов’язалася припинити використання низки географічних найменувань, які зарезервовані за конкретними країнами ЄС – в тому числі таких назв, як "коньяк", "шампанське", "токай" тощо.
Експорт без фреону: що допомогло холодильному обладнанню з Одеси потрапити в ЄС
Сучасні технології збільшують кінцеву ціну, проте в ЄС готові її платити. І це принципова різниця із вітчизняним ринком, де шукають обладнання подешевше, не зважаючи на його екологічність.
Трамп та Путін креслять кордони: куди заведе угода Сербії та Косова про обмін територіями
Навряд чи у Кремлі вирішать без бою відпустити й Македонію. Нагадаємо: позаторік, щоб не допустити вступу Чорногорії до Альянсу, у Москві навіть планували збройний переворот у день парламентських виборів...
Холодний експорт: чи здатне українське морозиво стати популярним у ЄС
Експорт українського морозива до ЄС традиційно почався з недорогої продукції. Але не зупинився на цьому. Тепер в європейських супермаркетах можна купити навіть органічне морозиво з України.
10 років після війни з Росією. Чого досягла та на що сподівається Грузія
У питанні реформ Тбілісі справді має успіх. Грузія має окуповані території, але ближча до НАТО, ніж Україна. Ми розібралися у причинах успіху та у висновках, які нам варто винести з цього...
Конфлікт за підказкою РФ: Сербія та Косово зупинилися за крок від зіткнення
Запропонований РФ розділ Косова додав би Кремлю аргументів на захист анексії Криму. Але реалізувати цей план можливо лише у ситуації, якщо мирний процес у Косові остаточно визнають "мертвим".