Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Нове ім'я для НАТО та ЄС: на які поступки та заради чого пішла Македонія
У Греції та Македонії є потужні противники компромісної угоди. На додачу – перейменування Македонії відкриває шлях до її вступу в Альянс. Тож не варто забувати, який шалений спротив розширенню НАТО чинить РФ.
Експорт, що літає: як київський стартап почав продавати в ЄС українські дрони
Існує стереотип, що експортувати високотехнологічну продукцію може лише велике підприємство, з досвідом і традиціями, що йдуть ще від часів СРСР. Та це не так. Успіху можна досягти там, де цього ніхто не чекає.
Урок Кишинева для України: як кандидат від "партії вулиці" переміг і владу, і друзів Кремля
Вибори у Кишиневі показали, що формальна прихильність до європейського вектора не є "індульгенцією" за корупцію. І альтернативою корумпованій владі є не лише "друзі Путіна", а й інші партії проєвропейського спрямування.
Гробова війна: як домовленість Дуди та Порошенка поглибила українсько-польський конфлікт
Розкопки, які могли би стати завершенням українсько-польської історичної суперечки, лише завели її врегулювання у глухий кут. Якщо Україна тепер піде на поступки, Грушовичі стануть прецедентом "законного" демонтажу українських пам’яток.
Отруєння аміаком: Україна програла РФ суперечку в СОТ
Арбітраж СОТ визнав порушення, допущені Україною при проведенні антидемпінгового розслідування стосовно російської селітри. Прямі наслідки українського програшу незначні, проте можуть погіршити наші позиції у принципових скаргах в СОТ.
Пряники на довгій вудці: що пропонує ЄС Україні в обмін на реформи
Євросоюз готує нові фінансові стимули для здійснення Україною реформ. Ці "пряники" містяться у Плані зовнішніх інвестицій – новому фінансовому інструменті ЄС. Втім, у найближчі роки Київ може розраховувати лише на обмежені обсяги цієї допомоги.
Українські миротворці проти мін та барикад: як працюють з НАТО військові із зони АТО
Ключове завдання українських миротворців у Косові – забезпечувати свободу пересування на автошляхах. Якщо дороги будуть перегороджені, сапери мають зруйнувати ці перешкоди. Востаннє траси блокували зовсім нещодавно...
Перемога єреванського майдану: чому здалася влада Вірменії та як діятиме Москва
Перший же день страйку став початком кінця для влади. Вперше від початку протестів у Єревані практично не було видно поліції. Вона не тільки не намагалася розблокувати рух, але, схоже, і зовсім не хотіла з'являтися на вулицях міста...
Революція за згодою Москви: чому зміна влади не розверне Вірменію до ЄС
У новітній історії Вірменії дійсно вiдбулася зміна епох. Що чекає на країну в майбутньому? Щоб відповісти на це запитання, варто спершу зрозуміти, що стало остаточною причиною відставки Сержа Саргсяна.
Асоціація ворожнечі: чи втримає Брюссель мир на Балканах. Репортаж із Косова
Косовські серби вважають себе ображеними й вимагатимуть якнайбільше повноважень, інакше заявлятимуть про утиски. Саме це потрібно Белграду, бо єдина можливість протистояти тиску ЄС щодо визнання Косова – говорити, що це неможливо через утиски етнічних сербів.
На порозі торговельної війни: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк
Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...
Смоленські запитання та відповіді: Польща отримала нову версію гибелі Леха Качинського
Літак президента Леха Качинського було знищено через низку вибухів – таких висновків дійшла спеціальна підкомісія при польському Міноборони. Цей звіт має статус проміжного і не містить остаточних висновків. Тому його головним результатом стало визнання маніпуляцій під час попереднього слідства – цей факт буде активно використаний у передвиборчій боротьбі.
Земан та реванш екстремістів: боротьба за уряд Чехії виходить на найгірший сценарій
Найреальнішим сценарієм формування чеського уряду став варіант, називаний "коаліцією жахів". Йдеться про створення коаліції між переможцем виборів партією ANO та двома радикальними й відверто пропутінськими партіями: комуністами та ультраправою та відкрито ксенофобською SPD. Для нас такий сценарій дійсно видається жахливим.
Крок від прірви: Варшава знижує напругу в конфлікті з Києвом
Останніми тижнями польські урядовці раптом суттєво пом’якшили свою риторику щодо України. Чи можна говорити про нинішню відлигу у відносинах Києва та Варшава як про довгостроковий тренд? Черговим випробуванням для українсько-польських відносин стане відзначення Варшавою 75-річчя Волинської трагедії.
Державна мова для меншин: як Латвія реформувала освіту та допомогла Києву в суперечці з Угорщиною
Латвія посилює присутність державної мови у школах. Новий закон про освіту вже призвів до протестів росіян Латвії. Латвійський досвід важливий і для нас. По-перше, він дає нам аргументи у суперечці із Угорщиною, а по-друге, практичний досвід впровадження цих змін буде корисний Україні...