Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Отруєння аміаком: Україна програла РФ суперечку в СОТ
Арбітраж СОТ визнав порушення, допущені Україною при проведенні антидемпінгового розслідування стосовно російської селітри. Прямі наслідки українського програшу незначні, проте можуть погіршити наші позиції у принципових скаргах в СОТ.
Пряники на довгій вудці: що пропонує ЄС Україні в обмін на реформи
Євросоюз готує нові фінансові стимули для здійснення Україною реформ. Ці "пряники" містяться у Плані зовнішніх інвестицій – новому фінансовому інструменті ЄС. Втім, у найближчі роки Київ може розраховувати лише на обмежені обсяги цієї допомоги.
Українські миротворці проти мін та барикад: як працюють з НАТО військові із зони АТО
Ключове завдання українських миротворців у Косові – забезпечувати свободу пересування на автошляхах. Якщо дороги будуть перегороджені, сапери мають зруйнувати ці перешкоди. Востаннє траси блокували зовсім нещодавно...
Перемога єреванського майдану: чому здалася влада Вірменії та як діятиме Москва
Перший же день страйку став початком кінця для влади. Вперше від початку протестів у Єревані практично не було видно поліції. Вона не тільки не намагалася розблокувати рух, але, схоже, і зовсім не хотіла з'являтися на вулицях міста...
Революція за згодою Москви: чому зміна влади не розверне Вірменію до ЄС
У новітній історії Вірменії дійсно вiдбулася зміна епох. Що чекає на країну в майбутньому? Щоб відповісти на це запитання, варто спершу зрозуміти, що стало остаточною причиною відставки Сержа Саргсяна.
Асоціація ворожнечі: чи втримає Брюссель мир на Балканах. Репортаж із Косова
Косовські серби вважають себе ображеними й вимагатимуть якнайбільше повноважень, інакше заявлятимуть про утиски. Саме це потрібно Белграду, бо єдина можливість протистояти тиску ЄС щодо визнання Косова – говорити, що це неможливо через утиски етнічних сербів.
На порозі торговельної війни: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк
Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...
Смоленські запитання та відповіді: Польща отримала нову версію гибелі Леха Качинського
Літак президента Леха Качинського було знищено через низку вибухів – таких висновків дійшла спеціальна підкомісія при польському Міноборони. Цей звіт має статус проміжного і не містить остаточних висновків. Тому його головним результатом стало визнання маніпуляцій під час попереднього слідства – цей факт буде активно використаний у передвиборчій боротьбі.
Земан та реванш екстремістів: боротьба за уряд Чехії виходить на найгірший сценарій
Найреальнішим сценарієм формування чеського уряду став варіант, називаний "коаліцією жахів". Йдеться про створення коаліції між переможцем виборів партією ANO та двома радикальними й відверто пропутінськими партіями: комуністами та ультраправою та відкрито ксенофобською SPD. Для нас такий сценарій дійсно видається жахливим.
Крок від прірви: Варшава знижує напругу в конфлікті з Києвом
Останніми тижнями польські урядовці раптом суттєво пом’якшили свою риторику щодо України. Чи можна говорити про нинішню відлигу у відносинах Києва та Варшава як про довгостроковий тренд? Черговим випробуванням для українсько-польських відносин стане відзначення Варшавою 75-річчя Волинської трагедії.
Державна мова для меншин: як Латвія реформувала освіту та допомогла Києву в суперечці з Угорщиною
Латвія посилює присутність державної мови у школах. Новий закон про освіту вже призвів до протестів росіян Латвії. Латвійський досвід важливий і для нас. По-перше, він дає нам аргументи у суперечці із Угорщиною, а по-друге, практичний досвід впровадження цих змін буде корисний Україні...
Заступник глави МЗС Польщі: Ми не приховуємо історичні злочини проти українців
Бартош Цихоцький: "Жоден польський уряд не піде на легалізацію монументів, що прославляють людей, які відзначилися знищенням місцевого населення. Право на хрест на могилі мають усі, але має бути напис, що віддає шану жертвам і не героїзує злочинців".
Курс на захист: яких змін чекати у відносинах із Польщею
У відносинах із Польщею може з'явитися нове напруження. Стрімке зростання українського експорту всерйоз непокоїть польський бізнес. Вони заявляють, що вже почали порушувати питання щодо можливості застосування захисних заходів у торгівлі з Україною в рамках СОТ.
Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України
Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...
10 років невизнання: чи існують для України причини розпочати відносини з Косовом
Косово святкує десяту річницю своєї незалежності. Всі ці 10 років позиція офіційного Києва була незмінною: ми не визнаємо незалежність Косова та вважаємо цей регіон невід'ємною частиною Сербії. 10 років тому це рішення виглядало відносно логічним. А зараз?