Бартош Цихоцький: "Жоден польський уряд не піде на легалізацію монументів, що прославляють людей, які відзначилися знищенням місцевого населення. Право на хрест на могилі мають усі, але має бути напис, що віддає шану жертвам і не героїзує злочинців".
26 березня 2018, 09:20 —
Юрій Панченко,
Олена Бабакова, Європейська правда, з Жешува
У відносинах із Польщею може з'явитися нове напруження. Стрімке зростання українського експорту всерйоз непокоїть польський бізнес. Вони заявляють, що вже почали порушувати питання щодо можливості застосування захисних заходів у торгівлі з Україною в рамках СОТ.
15 березня 2018, 11:20 —
Юрій Панченко, Європейська правда
Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...
23 лютого 2018, 11:10 —
Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації
Косово святкує десяту річницю своєї незалежності. Всі ці 10 років позиція офіційного Києва була незмінною: ми не визнаємо незалежність Косова та вважаємо цей регіон невід'ємною частиною Сербії. 10 років тому це рішення виглядало відносно логічним. А зараз?
19 лютого 2018, 15:45 —
Юрій Панченко, Європейська правда
Перекритий центр Загреба, поліцейські кордони, снайпери на дахах – місто готується до історичного візиту. Вперше за багато років до столиці Хорватії приїхав президент Сербії. Президент країни, яка ще донедавна вела з Хорватією війну і яку чимало хорватів вважають своїм ворогом...
12 лютого 2018, 17:26 —
Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації
Законодавче визнання Польщею подій на Заході України винятково як злочинів українських націоналістів виключає можливість суспільного обговорення багатьох інших аспектів, включаючи злочинні дії польської адміністрації у минулому сторіччі.
2 лютого 2018, 13:16 —
Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації
Відразу після оголошення про перемогу риторика Земана суттєво змінилася.
Президент Чехії вже не потребує підтримки й має намір використовувати своє положення для впливу на уряд. Ключове питання - які саме зауваження до уряду озвучить Земан. І яких кадрових змін він вимагатиме.
28 січня 2018, 10:57 —
Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації
Євген Перейбиніс: "Чеське законодавство забороняє брати участь у бойових діях у військових підрозділах інших держав. Втім, якщо йдеться про незаконні формування на території окупованої частини Донбасу, то тут чеські правоохоронці змушені застосовувати інші статті".
18 січня 2018, 13:31 —
Юрій Панченко, Європейська правда
"Їржі Драгош чудово розуміє, що на сході України йде російська агресія. Відповідно, він не підтримуватиме скасування санкцій проти РФ до відновлення територіальної цілісності України, включаючи анексований Крим... Він вітає європейський вибір України – ваша країна має отримати перспективи членства як у ЄС, так і в НАТО".
15 січня 2018, 09:33 —
Юрій Панченко, Європейська правда, Прага-Київ — Публікації
Земану 73 роки, і він у дуже поганій формі, та це не заважає йому бути лідером перегонів. Пропрезидентські ЗМІ зараз активно «працюють над іміджем» ключових конкурентів Земана. Їхніми стараннями до Драгоша приліпилося прізвисько Фікус – натяк на нехаризматичність вченого.
11 січня 2018, 14:30 —
Юрій Панченко, Європейська правда, Прага — Публікації
Багато хто на Печерських пагорбах сприймав нову польську владу як тимчасове явище – достатньо лише перетерпіти до 2019 року, і проблеми зникнуть самі собою. 2017-й довів навіть скептикам, що "перечекати" не вийде. А отже, офіційному Києву довелося розпочати планування відносин не з уявною, а з реальною Польщею.
5 січня 2018, 11:21 —
Юрій Панченко, Європейська правда
Торговий представник України – заступник міністра економічного розвитку та торгівлі: "І європейські, і українські компанії є частинками регіональних ланцюжків доданої вартості, вони вже знайшли один одного і зараз зацікавлені або збільшувати обсяги торгівлі, або змінювати структуру своєї співпраці".
28 грудня 2017, 09:00 —
Юрій Панченко, Європейська правда
"Ми живемо останні дні при демократії. Якщо не завтра, то на наступному тижні президент підпише судові закони – і ми прокинемося в іншій країні"... Реформи, які знищують незалежність судової влади, можуть завдати удару по всій польській демократії. Однак ані опозиція, ані суспільство так і не змогли знайти протидію цим планам.
15 грудня 2017, 15:05 —
Юрій Панченко, Європейська правда, Варшава — Публікації
Позиція польського президента може видаватися логічною, але вона має небагато спільного з реаліями. Формально погодивши компроміс, польська сторона де-факто заблокувала відновлення українських надгробків на своїй території...
14 грудня 2017, 09:03 —
Юрій Панченко, Європейська правда, Харків — Публікації
Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.
12 грудня 2017, 15:10 —
Юрій Панченко, Європейська правда — Публікації