Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Вікно можливостей для Києва: чи вдасться заморозити конфлікт із Польщею
Після гучного скандалу з праворадикалами на марші у Варшаві польській владі більше не потрібні нові проблеми на етнічному ґрунті. І це дає Києву шанс на конструктивнішу позицію Польщі в історичному діалозі. Але наскільки тривалим буде це "вікно можливостей"?
Друге життя президента Земана: хто перемагає у боротьбі за новий уряд Чехії
"Слабкий" уряд автоматично збільшує політичну вагу Мілоша Земана – мабуть, найбільш проросійського президента в ЄС. Відсутність чіткої зовнішньополітичної позиції "уряду меншості" дозволяє Земану переймати її формування на себе. Зі зрозумілими для України наслідками…
Від агента КДБ до "другого Трампа": 7 фактів про переможця виборів у Чехії, Андрея Бабіша
Чехи проголосували за партію мільярдера Андрея Бабіша попри всі скандали, проблеми у біографії, і навіть попри кримінальну справу, відкриту проти нього. Тепер він має всі шанси стати новим прем'єр-міністром Чехії. Але чому політик викликає таке несприйняття чеської політичної елити?
Скандальний олігарх та друзі Путіна: чи стане Чехія "слабкою ланкою" ЄС
Чи не почнеться "європейський реванш" Путіна із Чехії? Відповідь на це питання мають дати парламенські вибори, що пройдуть найближчими днями. Вибори, які вже подарували багато неприємних сюрпризів і вже можуть вважатися найскандальнішими та найбільш непередбачуваними за всю новітню історію країни.
Трамп оголосив війну СОТ: чим ризикує Україна
Програвши торговельну суперечку в СОТ, Росія подає апеляцію. А оскільки розгляд апеляцій заблоковано, то остаточне рішення не буде ухвалене невизначено довгий термін. А отже, можна зберігати порушення, причому – на цілком легальних підставах.
З референдумом на вихід: як Іспанія зробила крок до відокремлення Каталонії
Барселона обіцяє проголосити незалежність вже найближчими днями... Якщо Каталонія доведе, що можна проводити незаконний референдум, провокувати центральну владу до використання сили і зрештою досягати успіху – це стане серйозним випробуванням для Європи...
Варуфакіс: ціна німецького успіху – це фактично провал решти Європи
Екс-міністр фінансів Греції: "Є лише один шлях порятунку ЄС. Якщо Еммануель Макрон заявить Меркель: "Пані канцлер, ви перемогли тільки завдяки моїй перемозі. І моя умова для продовження нашої роботи – це федерація. Спільний бюджет, спільне оподаткування".
Угорський мовний шантаж: чи поховає Будапешт європейське майбутнє України
Україна увійшла у жорстке протистояння з низкою країн Європейського Союзу. Йдеться не лише про угорців, але дії Будапешта стали найгострішими. Обіцянка уряду Орбана блокувати будь-які євроінтеграційні кроки України – проблема, значення якої складно переоцінити...
Євроінтеграція для холодильника: що прийде на зміну боротьбі за безвіз
Продукція транснаціональних компаній, що продається по всьому континенту (і навіть за однаковими цінами), різниться за якістю залежно від того, де її купують: у «старій Європі» чи у «новій»... Ми можемо стати свідками безпрецедентного кейсу захисту прав споживачів...
Нова сходинка чи євроінтеграційний глухий кут: чи потрібен Україні митний союз з ЄС
Заради поглиблення торгових відносин із ЄС Україні доведеться пожертвувати вільною торгівлею з більшістю держав СНД і одночасно відкрити свої ринки для імпорту з низки інших країн. За яких умов такі поступки будуть вигідними для України? І чи готовий ЄС до таких змін?
Спікер Сенату Польщі: У нас немає нічого антиукраїнського
Маршал (голова) Сенату Польщі Станіслав Карчевський: "Польща так само, як і низка інших країн, не схильна приймати мігрантів за квотами, нав'язаними ЄС... Ми впевнені, що цю проблему треба вирішувати на місці. Ми готові інвестувати у відновлення шкіл, лікарень, міст, шляхів".
Розбиті надії України та "європейська зрада": що не так з новою ініціативою Польщі
Влада Польщі активно сперечається з ініціативою Європи двох швидкостей. В аргументи проти такої ініціативи виявилася залучена й Україна. За оцінками президента Польщі Анджея Дуди, за такого сценарію ЄС миттю втратить свою привабливість для нас.
Вибух на президентському літаку: до чого призведе розслідування польського Міноборони
Висновки польського Міноборони, що літак президента Леха Качинського розбився внаслідок вибуху, мають стати "тавром" для Дональда Туска. Він не наполягав на поверненні уламків літака до Польщі, тим самим допомагаючи приховати сліди злочину.
Скандал за паспортом: чи достатньо відреагувала Україна на польську провокацію
Давши старт міжнародному скандалу навколо польських паспортів, чи готові ми до його ескалації? Іншими словами, чи є у нас план на випадок, якщо Польща не погодиться міняти малюнки на своїх паспортах? Вірогідність такого сценарію досить висока.
Мер, юрист та шофер: як Сербія очищає місцеву владу від політичного кумівства
Рівень реформованості місцевих інституцій у Сербії суттєво поступається українському. Невипадково реформа децентралізації стала однією з вимог масових протестів, що проходили цієї весни. Втім, у роботі сербської місцевої влади є речі, які українцям також варто взяти на озброєння.