Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Доба критики: в Євросоюзі змінюють ставлення до України
Жорстка критика з боку Євросоюзу повернулася. За останні тижні представництво ЄС випустило низку критичних заяв, однак у четвер 15 червня ми почули те, що давно не лунало від дипломатів. Посол ЄС звинуватив голову комітету Верховної ради в антиєвропейському лобізмі...
Квоти гинуть за метал: між Києвом та Брюсселем назріває гучний скандал
Рік тому ЄС отримав чіткі гарантії від Петра Порошенка, що мита на металобрухт не продовжуватимуть. Саме цим пояснюється гостра реакція на ухвалений Радою законопроект №6382. ЄС вимагатиме від президента його ветування.
Чорний день для незалежної Шотландії. Чи залишаються шанси на референдум про вихід з Британії?
Позачергові вибори стали справжньою катастрофою для шотландських націоналістів. Окрім скорочення кількості мандатів, партія отримала декілька ляпасів, головний з який – програш "батька" першого референдуму про незалежність Алекса Салмонда...
Досвід Чорногорії для України: навіщо держави застрибують у передостанній вагон Альянсу
За останній рік вірогідність нового конфлікту на Балканах суттєво зросла. Коктейль зі старих образ та російських амбіцій може вибухнути у будь-який момент. Чорногорії пощастило – балканська країна встигнула заскочити у потяг НАТО. Але тепер Кремль планує реванш.
"Ми обрали право на вільне життя": як Чорногорія стала членом НАТО попри істерику Росії
"Протести показали, що у противників членства слабка база. Є люди, які прагнуть зберегти гарні відносини із Сербією та Росією, але вони не були готові боротися проти членства... Кістяк противників НАТО складають ті, хто у 2006 році голосував проти незалежності Чорногорії..."
ЄС готує перегляд безмитних квот: хто виявиться cправжнім другом України
Україна може отримати преференції як у більш лояльній версії Єврокомісії, так і в ще більш скороченій редакції, ніж та, за яку голосував Європарламент. Все залежить від позиції Ради ЄС. Низка західноєвропейських країн готові піти на поступки Україні. Проти – Франція, Угорщина та Польща.
Нідерланди сказали "так" асоціації. Якою є ціна рішення для України?
Дипломати, причетні до процесу, визнають, що головна задача нідерландського уряду була такою: він мав довести власному виборцю, що ЄС пішов на поступки. Результат став катастрофою не лише для України, але й не меншою мірою – для самого Євросоюзу...
Комунальні граблі. Чому українська реформа ЖКГ суперечить досвіду ЄС
Як показує європейський досвід, успіх комунальної реформи виявляється більш істотним у країнах, де ринок цих послуг функціонує без обмежень. В Україні ж ринку комунальних послуг поки немає. І з огляду на роботу Ради, його поява може суттєво затягнутися.
Удар з минулого: Македонія на роздоріжжі між ЄС і "православними скрепами"
Чи повернеться Македонія до авторитарної влади, прем’єр якої дружить із Путіним та говорить про ворожість західних цінностей? Для цього потрібно не допустити формування проєвропейської коаліції та роздмухати етнічні конфлікти, щоб змусити громадян забути про корупційність попереднього уряду.
Дипломатія цвинтарів. Чому Київ має особливо відреагувати на події у Грушовичах
Досі атаки на українські поховання були справою анонімних вандалів. Принаймні так виглядала офіційна польська позиція. Тому події у Грушовичах явно відрізняються від попередніх, а отже, вимагають зовсім іншої реакції від України.
Революція "обкурених пенсіонерів": протести проти президента Сербії увійшли в нову фазу
Якщо раніше сербські протести були справою молоді, то у понеділок більшість була за пенсіонерами. Багато хто прийшов зі значками "Обкурений пенсіонер". "Вучич заявив, що мітингує лише молодь, яка палить марихуану", – пояснюють літні мітингувальники...
Андрюс Кубілюс: Є підтримка "плану Маршалла" для України, йдеться про 5 млрд євро на рік
Екс-прем'єр Литви Андрюс Кубілюс: "3% бюджету ЄС для України – великі гроші. Йдеться про 30 млрд євро, додатково до 5 млрд на рік... У Литві скорочення на 3% означає, що наші бюрократи не вип'ють кави на 300 млн. Ну, ми прожили б..."
Керівник Офісу з просування експорту: Ми не ведемо бізнес замість експортерів, але створюємо можливості
Мар'яна Каганяк: "Уряд має створювати умови для ведення бізнесу, тоді як Офіс – надавати професійну та безкоштовну інформацію, проводити навчання та роз’яснення, організовувати участь у бізнес-подіях, створювати можливості для пошуку партнерів, якими експортери можуть скористатися".
Вільну торгівлю послали на чотири літери. Навіщо у Києві відновили роботу ГУАМ
Маючи режим вільної торгівлі між собою та з ЄС, а також будучи членами Пан-Євро-Мед, Україна, Грузія та Молдова можуть активніше використовувати сировину одна одної, продаючи кінцевий продукт в Європейському Союзі. Однак навіщо для цього було "відроджувати" ГУАМ?
Торгівля стала вільною не для всіх. Статистика експорту регіонів України
Позитивний ефект від вільної торгівлі з Євросоюзом відчули далеко не всі регіони. Падіння експорту фіксується у дев'яти областях та у Києві. Найгірша ситуація – на Чернігівщині, де експорт до ЄС впав майже на третину. Негативна динаміка фіксується навіть у двох західноукраїнських областях.