Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
ЄС готує перегляд безмитних квот: хто виявиться cправжнім другом України
Україна може отримати преференції як у більш лояльній версії Єврокомісії, так і в ще більш скороченій редакції, ніж та, за яку голосував Європарламент. Все залежить від позиції Ради ЄС. Низка західноєвропейських країн готові піти на поступки Україні. Проти – Франція, Угорщина та Польща.
Нідерланди сказали "так" асоціації. Якою є ціна рішення для України?
Дипломати, причетні до процесу, визнають, що головна задача нідерландського уряду була такою: він мав довести власному виборцю, що ЄС пішов на поступки. Результат став катастрофою не лише для України, але й не меншою мірою – для самого Євросоюзу...
Комунальні граблі. Чому українська реформа ЖКГ суперечить досвіду ЄС
Як показує європейський досвід, успіх комунальної реформи виявляється більш істотним у країнах, де ринок цих послуг функціонує без обмежень. В Україні ж ринку комунальних послуг поки немає. І з огляду на роботу Ради, його поява може суттєво затягнутися.
Удар з минулого: Македонія на роздоріжжі між ЄС і "православними скрепами"
Чи повернеться Македонія до авторитарної влади, прем’єр якої дружить із Путіним та говорить про ворожість західних цінностей? Для цього потрібно не допустити формування проєвропейської коаліції та роздмухати етнічні конфлікти, щоб змусити громадян забути про корупційність попереднього уряду.
Дипломатія цвинтарів. Чому Київ має особливо відреагувати на події у Грушовичах
Досі атаки на українські поховання були справою анонімних вандалів. Принаймні так виглядала офіційна польська позиція. Тому події у Грушовичах явно відрізняються від попередніх, а отже, вимагають зовсім іншої реакції від України.
Революція "обкурених пенсіонерів": протести проти президента Сербії увійшли в нову фазу
Якщо раніше сербські протести були справою молоді, то у понеділок більшість була за пенсіонерами. Багато хто прийшов зі значками "Обкурений пенсіонер". "Вучич заявив, що мітингує лише молодь, яка палить марихуану", – пояснюють літні мітингувальники...
Андрюс Кубілюс: Є підтримка "плану Маршалла" для України, йдеться про 5 млрд євро на рік
Екс-прем'єр Литви Андрюс Кубілюс: "3% бюджету ЄС для України – великі гроші. Йдеться про 30 млрд євро, додатково до 5 млрд на рік... У Литві скорочення на 3% означає, що наші бюрократи не вип'ють кави на 300 млн. Ну, ми прожили б..."
Керівник Офісу з просування експорту: Ми не ведемо бізнес замість експортерів, але створюємо можливості
Мар'яна Каганяк: "Уряд має створювати умови для ведення бізнесу, тоді як Офіс – надавати професійну та безкоштовну інформацію, проводити навчання та роз’яснення, організовувати участь у бізнес-подіях, створювати можливості для пошуку партнерів, якими експортери можуть скористатися".
Вільну торгівлю послали на чотири літери. Навіщо у Києві відновили роботу ГУАМ
Маючи режим вільної торгівлі між собою та з ЄС, а також будучи членами Пан-Євро-Мед, Україна, Грузія та Молдова можуть активніше використовувати сировину одна одної, продаючи кінцевий продукт в Європейському Союзі. Однак навіщо для цього було "відроджувати" ГУАМ?
Торгівля стала вільною не для всіх. Статистика експорту регіонів України
Позитивний ефект від вільної торгівлі з Євросоюзом відчули далеко не всі регіони. Падіння експорту фіксується у дев'яти областях та у Києві. Найгірша ситуація – на Чернігівщині, де експорт до ЄС впав майже на третину. Негативна динаміка фіксується навіть у двох західноукраїнських областях.
600 млн замість реформ: допомога ЄС, що може стати шкідливою для України
Найближчими тижнями Україна отримає другий транш макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 600 млн євро. Та обставини виділення цих коштів змушують сумніватися, чого тут більше: поганого чи доброго. Адже Київ не виконав найгострішу вимогу, необхідну для отримання цієї допомоги...
Слабкість ЄС та шахрайство Києва: чому спотворюють євроінтеграційні закони
Одна з причин повільної імплементації законодавчих норм ЄС – багато важливих ініціатив було подано не урядом, а у вигляді депутатських ініціатив. Адже робота над депутатськими ініціативами спрощує можливість внесення туди правок, що часто спотворюють суть документа.
Зайчик з неєвропейськими вухами: як дитячі книжки та іграшки адаптувати під ринок ЄС
"Ми запропонували серію дитячих книжок, які з успіхом продавалися в Україні. Мій польський співрозмовник довго роздивлявся картинки, а потім промовив: "У вашого зайчика надто неєвропейські вуха"… Вивчити смаки маленьких споживачів дає змогу відкриття філій в ЄС…
В СОТ взялися за транзитну війну України та РФ: чому це стане прецедентом для світу
Будь-яке рішення в цій справі стане насправді історичним для всієї Світової організації торгівлі. Адже Україна порушила питання, яке знаходиться у "сірій зоні" права СОТ. А це – чималі ризики та вихід із "зони комфорту" для всіх провідних економік світу...
Нерозкрита Румунія: перспективний ринок, який не помічають українські експортери
Харчова продукція складає лише 5% від нашого експорту до Румунії. Чому український бізнес ігнорує цей ринок? Можливо, він здається менш перспективним, або пристосування до смаків румунiв займає більше часу та вимагає більше зусиль, ніж, наприклад, до смаків поляків або чехів?