Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Нестерпна легкість експорту. Що гальмує Україну в рейтингу Doing Business
Щодо легкості міжнародної торгівлі був зафіксований найбільший регрес. І в цьому рейтингу країни, з якими ми могли б конкурувати за залучення інвестицій, часто є світовими лідерами.
"Як тільки буде статистика 2016 року, ми знову піднімемо питання перегляду квот"
Заступник міністра аграрної політики з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева: "Ви запитали, задоволені чи ні розмірами додаткових квот. Я особисто незадоволена. Тим не менш, ми втягнули ЄС в процес подальших кроків і, звісно, будемо далі про це розмовляти".
"За 5-7 років Грузія досягне рівня, що дозволить говорити про членство в ЄС"
Держміністр Грузії з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Давид Бакрадзе: "Грузія без плану дій щодо членства в НАТО має всі практичні інструменти для підготовки до вступу... Вікно можливостей неодмінно відкриється, і ми маємо бути готові до цього моменту".
Леві: Інституції ЄС не працюватимуть, доки не буде політичної федерації Європи
Фiлософ Бернар-Анрі Леві: "Мета сучасної Росії дуже зрозуміла – зруйнувати Європейський Союз, замінити роз’єднану Європу новим устроєм... Нам треба якомога швидше інтегрувати Україну в Європу! Адже Україна може не завжди залишатися проєвропейською..."
Екс-спікер Конгресу США: Президент Трамп продаватиме зброю Україні
Ньют Гінгріч: "І Обама, і Керрі виступають проти надання летальної зброї Україні. Швидше за все, Клінтон діятиме так само. Натомість Трамп розблокує це питання на користь України. Він може говорити приємні речі про Путіна, але тим часом продаватиме Україні зброю... запропонувавши відстрочку платежів".
"Польська влада показує, що не зацікавлена зменшити міжетнічне протистояння"
Голова Об'єднання українців Польщі Петро Тима: "В рамках правлячої коаліції, серед депутатів, серед керівників медіа, серед урядовців нижчого рівня також є люди з явно антиукраїнськими поглядами. В партії відбуваються тертя, і досі невідомо, яка фракція переможе".
Володимир Лапа: Ми трошки переграли з дерегуляцією
Голова Держпродспоживслужби: "Європейського споживача не цікавить питання безпеки їжі, оскільки він звик довіряти своїм контролюючим органам. А ці органи під нашу відповідальність відкривають ринок. Тому ми повинні надати гарантії того, що ми здійснюємо цей контроль відповідно до європейського законодавства".
Торговий представник України: Про успіхи в просуванні експорту тепер говорити набагато важче
Наталія Микольська: "Нинішня ситуація з іміджем України, зважаючи на всі нинішні скандали, вплине на ефективність просування українського експорту. Простий приклад – часто західні компанії відмовляються від купівлі української продукції, адже прекрасно розуміють, що, зважаючи на корупцію на митниці, цей товар може не доїхати вчасно, або мати інші корупційні ризики".
Лідер протестів у Молдові: Ми втрачаємо шанси на безкровну зміну режиму
Нинішня позиція Києва є абсолютно пасивною... Ми всі знаємо, що Плахотнюк і Порошенко були партнерами по бізнесу. Більше того – знаємо, що цей бізнес було рейдерськи захоплено людьми Плахотнюка. Дуже сподіваюся, що всі розмови про їхню дружбу – не більше ніж піар Плахотнюка. Хоча б тому, що не можна дружити із сутенером.
Торговий представник України: Падіння експорту через блокаду РФ складе близько $450 млн
Наталія Микольська: "Після старту ЗВТ можна прогнозувати бізнес-процеси не на рік, а на п’ять-сім років. Тепер бізнес може зрозуміти, що на нього чекає... Ми справді очікуємо проблем з транзитом через РФ. Але не зрозуміло, чи буде зупинено весь експорт, чи не весь, як це відбудеться..."
Голова NATO Stratcom: Росія та ІДІЛ удвох атакують цінності Європи
Яніс Сартс: "У стратегії Росії дуже важливим елементом було створення атмосфери незрозумілості. Це можна було використовувати, оскільки деякі держави не хочуть погіршувати відносини з РФ. Ці країни намагалися уникнути прямих звинувачень Росії, і така атмосфера незрозумілості їм вигідна".
Новий президент EBA: немає явних причин, щоби бізнес сказав – завтра Україна процвітатиме
Ми бачимо перші ластівки поліпшення. Можливо, ми перебільшуємо, бо дуже хочемо їх бачити... Чому компанії, які тут є, не йдуть, хоча тут так погано? Тому що всі сподіваються на майбутнє, займають своє місце. Рано чи пізно, але настане момент, коли Україна почне процвітати.
Посол України в Греції: Ципрас особисто втручався, щоб прискорити голосування за асоціацію
Після перевиборів можна говорити, що нова коаліція стала більш проєвропейською, більш дружньою до України. Крім того, сам Ципрас змінюється як керівник... Від початку цього року до моменту нашої розмови приблизно п'ятдесят громадян України були затримані в Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.
Світовий банк: немає сенсу затверджувати нові проекти, якщо існуючі просто "висять"
За останні півтора року вибірка по нашому портфелю була дуже низькою. У цьому календарному році донині ми змогли вибрати лише $100 млн – це з поточного портфеля в $2,8 млрд. Це дуже низький показник... Новопризначені заступники міністрів бояться приймати рішення стосовно впровадження проектів, адже їх звинуватять у тому, що вони зробили щось не так...
Карл фон Габсбург: ЄС – логічне завершення того, чого ми прагнули в минулому
Ми намагаємося залишатися в політиці і підтримувати ідеї, які в нашій родині йдуть з минулого, в першу чергу – про необхідність наднаціонального права... У нас є можливість говорити про європейські перспективи України та вселяти цю ідею в голови європейців.