Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Угорський держсекретар: Єдність ЄС важливіша за економічні інтереси окремих країн
Держсекретар Угорщини з питань економічної дипломатії Левенте Мадьяр: «Угорщина підтримує рішення ЄС. Це принциповий момент для угорського уряду, навіть якщо йдеться про санкції проти РФ... Нашим обов’язком є підтримувати національні меншини за кордоном... Звісно, до тих меж, поки не йдеться про ризик для добрих стосунків із сусідньою країною».
Екс-прем'єр Словенії: Санкції мають не тільки лишитись, але й посилитися
Екс-прем'єр Словенії Янез Янша: "Словенська економіка теж втратила так звані прості югославські ринки і була змушена адаптуватись до західних. Компанії банкрутували, а люди втратили робочі місця. Але більшість компаній реформувалися, і за два-три роки Словенія почувала себе набагато краще, ніж у складі Югославії".
Координатор Держдепу: Сильна і здорова демократія вимагає постійних змін та реформ
Координатор допомоги Європі та Євразії Держдепу США Аліна Романовскі: "Боротьба з корупцією – це сфера, де нам – і Україні, і США – точно буде необхідно збільшити свої зусилля. Я передбачаю, що наша підтримка в цій галузі зростатиме... Якщо Україна демонструватиме поступ у реформах та потреба у запозиченнях для макроекономічної стабілізації не зникне, їй можуть бути надані й нові фінансові гарантії".
Йон Балдвін Ганнібальссон: Якщо Україна захоче стати членом НАТО, Ісландія підтримає її
Посол Ісландії в Україні (за сумісництвом) Йон Балдвін Ганнібальссон: "Ми прийняли пакет санкцій проти Росії, аналогічний тому, що було прийнято ЄС і Норвегією. Але примітно, що, на відміну від ЄС та Норвегії, Ісландія не потрапила під дію російських контрсанкцій. Ми чекаємо на це і жартуємо, що про нас просто забули".
«Швидкий старт ЗВТ утримує європейський бізнес від реінвестицій свого капіталу»
Голова департаменту міжнародного співробітництва BUSINESSEUROPE Луїса Сантос: "Європейський бізнес вже визначився зі своєю позицією – ми з розумінням ставимося до санкцій, запроваджених ЄС на адресу Росії, доки цього вимагатиме політична ситуація. Відповідно, поки ці санкції діятимуть і залишатимуться виправданими, ми не будемо виступати проти них".
Андрюс Кубілюс: "Необхідно відмовитися від фінансування партій бізнесом"
Екс-прем'єр Литви: "Ми заборонили фінансування партій бізнесом, замінивши бюджетним, і одразу помітили, як наша політика відокремлюється від бізнес-інтересів... Інструменти монетарної політики – це палиця на два кінці. В разі нерозумного використання від них буде більше шкоди".
Владислава Рутицька: "Найближчим часом ми почнемо консультації про перегляд квот ЄС"
Заступник міністра аграрної політики з питань євроінтеграції: "Питання збільшення квот вже опрацьовується. Основні позиції на перегляд: мед, яблучний та виноградний сік, а також курятина. Разом із профільними асоціаціями буде визначено обґрунтований обсяг квот, що пропонується, після чого ми почнемо консультації".
Бізнес-омбудсмен: "Інвестор не прийде туди, де неможливо працювати через корупцію"
Альгірдас Шемета: "Ми не лише розглядатимемо скарги, а й аналізуватимемо їх, пропонуючи системні рішення... Українські органи влади повинні будуть звітувати, що вони зробили щодо впровадження рекомендацій бізнес-омбудсмена. Якщо вони знаходитимуть причини, щоб ігнорувати їх, у мене в запасі є дуже сильна зброя".
"Міністр – політична фігура. Це має бути не іноземець, а українець"
Автор словацьких економічних реформ Іван Міклош: "Рекомендації МВФ потрібно виконувати навіть набагато жорсткіше, ніж вимагає фонд. Саме так ви досягнете успіху. Я радив би підвищувати тарифи на газ не поступово, а в один момент... реформатором не повинен бути ані Порошенко, ані майбутній прем'єр-міністр – це має бути хтось третій..."
"Вони хотіли проводити реформи, але, схоже, більше хотіли в новий уряд"
Керівник Європейської бізнес-асоціації Анна Дерев'янко: "Годі говорити, що цей уряд значно відрізняється від попередніх - чи в кращий, чи в гірший бік. Працює звичайна схема взаємодії влади з бізнесом: ми зустрічаємося, домовляємося, а ось потім... Набагато краще було б, якби бізнесу не давали заздалегідь нереальних обіцянок".
Глава представництва МВФ: "За рівнем викликів ситуація дійсно унікальна"
"Політика фонду не підтримує і не рекомендує адміністративні заходи НБУ. Однак ми реально оцінюємо ситуацію, і тому погодилися на збереження деяких обмежень на валютному ринку. Однак ми очікуємо, що уряд запропонує графік скасування цих обмежень".
"МВФ рекомендував нам провести девальвацію. Але ми відмовилися"
Новий віце-президент Єврокомісії: "МВФ пропонував нам девальвувати лат на 30-40%. Ми обрали варіант зниження зарплат, скоротивши їх на 6-25%. Який із цих сценаріїв є менш болючим для суспільства?.. Новий ризик для ЄС - небезпека "японізації" Європи. Багато проблем схожі - старіння населення, зростання заборгованості, дуже маленька інфляція..."
Ніал Фергюсон: "Заходу необхідно взяти участь у війні на боці України"
Британський історик: "Російську агресію намагаються зупинити виключно економічними важелями впливу. Набагато кращою, я певен, була б військова відповідь з боку НАТО. Своїми діями Росія порушила всі норми міжнародного права. Хіба це можна зупинити фінансовими санкціями?.. У випадку проголошення незалежності Шотландії вплив євроскептиків посилиться. І наслідком незалежності Шотландії може стати вихід Великої Британії із Європейського союзу".
Вільна торгівля з ЄС. Почати не можна відкласти
Продовження дії односторонніх торговельних преференцій ЄС вигідне національній економіці. Але воно ставить дуже просте питання - що буде за рік? Росія навряд чи полишить вимоги переписати Угоду про асоціацію. Тим більше тепер, коли вона переконалася у можливості впливати на перебіг української євроінтеграції.
Куусвек: "Головна задача НБУ - не курс гривні, а вирівнювання кредитних ставок"
Андре Куусвек - один із найкращих фахівців з української економіки в Лондоні. Шість років він очолював київське представництво Європейського банку реконструкції і розвитку, а з 2012 року керує департаментом розвитку кредитних ринків лондонського офісу ЄБРР. Зміна крісла дозволяє йому більш відверто коментувати ситуацію в Україні, часто даючи різкі оцінки, наприклад про високі ризики подальшої девальвації.