Юрій Панченко

редактор та співзасновник "Європейської правди"

В журналістиці з 2004 року, до 2014-го – спеціалізувався на економічній журналістиці, включаючи міжнародну торгівлю. У 2014 році разом з Сергієм Сидоренком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: торгівля України та ЄС, СОТ, євроінтеграція України, політичні процеси в регіоні Східної та Центральної Європи. 

editors@eurointegration.com.ua

Всі публікації автора
Арешти у президентському палаці: як політична криза веде Польщу до дострокових виборів
Політична криза у Польщі вийшла на новий рівень – поліція провела затримання у президентському палаці двох топполітиків від партії "Право і справедливість". Тепер опозиція говорить про них, як про політв'язнів.
Перший після Наполеона: як наймолодший прем'єр має врятувати Францію від ультраправих
34-річний Атталь став наймолодшим очільником уряду Франції від часів Наполеона. А ще він – відкритий гей, і це також уперше в історії Франції.
Шлях до ЄС і до Росії одночасно: навіщо тіньовий лідер Грузії повертається у політику
Головним викликом для грузинської влади стане маневрування між Євросоюзом та Росією – після отримання кандидатського статусу можливостей для цього стає все менше.
На виході з польської кризи: чи зможуть Київ і Варшава побудувати нові відносини у 2024 році
Відносини з Польщею у 2023 році нагадували справжні "американські гірки", де підйом завершувався різким падінням – і знову підйомом.
Заколот за сценарієм РФ: як сербська влада розкрила спробу "перевороту, ініційованого Заходом"
Сербська влада пішла на розгін мітингу опозиції. Прозахідні протести триватимуть, однак можуть призвести до протилежного – посилення залежності Белграда від РФ.
Війна за ЗМІ: як нова влада Польщі бере під контроль державні медіа
Нова влада Польщі почала виконання своїх обов’язків, і першим пунктом у її порядку денному стала заміна керівництва державних ЗМІ.
Удар по проросійському президенту: які наслідки матиме зміна конституції Болгарії
Завдяки конституційним змінам проросійський президент Болгарії Румен Радев не зможе зловживати своїми повноваженнями у випадку нової політичної кризи.
Коаліція з Орбаном та рептилоїди в запасі: як вибори у Сербії посилили президента Вучича
Масові протести у Белграді, голодування опозиційних сербських політиків та звинувачення влади у фальсифікації виборів...
Підтримка України, але без поступок: якою стане Польща за прем'єрства Дональда Туска
На які зміни у політиці Польщі може розраховувати Україна? Чи зможе новий уряд вирішити питання блокади кордону, зернову суперечку чи досягти компромісу в історичних питаннях?
Мир не на користь Москви: як Баку та Єреван роблять важливий крок до припинення війни
З Південного Кавказу прийшла сенсаційна новина – пізно ввечері 7 грудня стало відомо про спільну заяву апаратів прем’єр-міністра Вірменії та президента Азербайджану.
Вибори для цементування влади Фіцо: хто стане наступним президентом Словаччини
У Словаччині вже де-факто почалися президентські вибори. Вони пройдуть на початку 2024 року і від їхнього результату залежить, чи отримає Роберт Фіцо всю повноту влади у країні.
Ще два тижні проблем на кордоні: які наслідки матиме "технічна" зміна уряду Польщі
Україна є найбільш постраждалою стороною через відтермінування зміни влади у Польщі. Кожен день блокади кордону завдає багатомільйонних втрат.
"Дії польського уряду викликають багато питань. Можливо, кордон розблокує нова влада"
Сергій Деркач: "Уряд Польщі має інструменти, щоб вплинути на протестувальників і змусити їх розблокувати кордон".
Вихід з ОДКБ, розворот на Захід і помста РФ: політолог про нову зовнішню політику Вірменії
Мікаел Золян: "Що радикальніших заходів вживатиме Росія, щоб зберегти Вірменію у своїй сфері впливу, то далі Вірменія відходитиме від Росії".
Геть від Москви: коли та за яких умов Вірменія піде на розворот в бік Заходу
Хоча з Єревана лунають усе нові та нові критичні заяви на адресу РФ, проте кроків, що свідчать про чіткі наміри розвороту на Захід, досі немає.