Рада підійшла до фундаментальних змін на ринку цінних паперів. Втім, законодавці не врахували важливих норм права ЄС про заборону незаконного використання інсайдерської інформації та захисту прав клієнтів інвестиційних фірм.
Чи може Україна внести зміни у тендерні процедури заради підтримки вітчизняного виробника? Так, але для цього потрібні або тривалі переговори із зацікавленими державами-членами Угоди СОТ про державні закупівлі, або вихід із цієї угоди.
Жоден із поданих до ВР законопроектів, присвячених поводженню з відходами, не пропонує цілісної системи, не впроваджує механізмів реалізації на основі чітких та прозорих правил, однакових для всіх. Деякі норми навіть суперечать вимогам ЄС...
В Євросоюзі кооперативні банки створюються і зобов’язані діяти на тих самих законодавчих підставах, що й банки, засновані на інших бізнес-моделях. Їм не надається якихось переваг, тоді як в Україні для них пропонується створити пільгові умови.
У країнах ЄС подібні законодавчі ініціативи викликали би скандал, а їх авторам довелось би довго пояснювати, чому вони порушують вимоги вільної конкуренції, навіть маючи благородні наміри. Та й самі наміри були би поставлені під сумнів.
Верховна рада, схоже йде на рекорд – цього тижня запланована на розгляд сесії шалена кількість євроінтеграційних законопроектів. Така тенденція склалася тільки після нищівної критики, що пролунала на адресу українського парламенту з Євросоюзу.
Верховній раді пропонують тимчасово, до 2020 року, встановити мито на експорт лісоматеріалів у розмірі 15% від їхньої вартості. Це врегулює проблемні питання у відносинах України з СОТ та ЄС, переконують розробники законопроекту.
У парламенті зареєстровано одразу два законопроекти, які надають суттєві переваги майбутнім власникам електромобілів. Як це співвідноситься з правом ЄС? Чи може призвести до порушень Угоди про асоціацію з Євросоюзом?
Не викликає суперечок, що проблема утилізації відходів в Україні має бути вирішена шляхом імплементації європейських правил. Однак суперечливі законодавчі ініціативи аж ніяк не наближають українське законодавство до норм ЄС.
Сфера телекомунікацій – одна з тих, де Україна повинна мати, але досі не має так званої "дорожньої карти" зближення з правом ЄС. За кілька років після прийняття нібито "євроінтеграційних" законів Україні доведеться суттєво коригувати ці нові документи...
Верховна рада шукає альтернативу нинішньому мораторію на експорт необробленої деревини. Наразі у парламенті зареєстровано три відповідних законопроекти. Втім, жоден із них не містить механізму обмеження внутрішнього виробництва і споживання.
З 400 поданих у 2016 році законопроектів, які стосуються Угоди про асоціацію, понад 50% законодавчих пропозицій не відповідають зобов’язанням України або ж потребують суттєвого доопрацювання.
Ключовий євроінтеграційний законопроект тижня дозволяє створити сприятливі умови для ведення бізнесу малих та середніх підприємств. Він актуальний для 500 тисяч зареєстрованих в Україні ТОВ.
Існує пряма залежність між рівнем інвестиційної привабливості країни та ефективністю захисту прав інвесторів. Особливо негативно позначається на інвестиційному іміджі України практика рейдерських захоплень. Як на законодавчому рівні суттєво спростити ведення бізнесу?
Цього тижня у Верховній раді буде день транспорту. Україна взяла на себе досить вагомі зобов’язання щодо безпеки перевезень і має виконати їх у доволі стислі терміни...