Низькі ставки в єврозоні – сигнал для розвитку власного експорту до цих країн та залучення інвестицій. Але що це означає для України? Послаблення євро матиме й позитивні, й негативні наслідки.
Монетарна влада була незалежною від уряду, проте у розвинених країнах певні елементи контролю за нею залишають за собою парламентарі. Де межа цього контролю та незалежності регулятора?
18 січня 2019, 09:28 — Віталій Шапран, Експертна платформа НБУ, для Європейської правди — Публікації
Новим ворогом виявилась американська інституція – Федеральна резервна система. Конфлікт із нею може стати одним із ключових випробувань для Дональда Трампа, а разом із тим - і для економіки США.
І США, і Китай вже готові до примирення у торговельній війні, але будуть торгуватися за його умови. Якщо ці перемовини затягнуться, то ймовірність виходу на "поганий" сценарій для світової економіки є більшою, ніж прогнозує МВФ.
23 жовтня 2018, 10:48 — Віталій Шапран, Українське товариство фінансових аналітиків
Президент Ердоган запевняє громадськість, що в Туреччині вже немає кризи. Втім, курс ліри та зростання ставки центробанку сигналізують про те, що економіка Туреччини досі хворіє.
21 вересня 2018, 13:32 — Віталій Шапран, Українське товариство фінансових аналітиків
Девальвація турецької та російської валют означатиме, що наш експорт там буде користуватись меншим попитом. Виходом із ситуації може стати або поступова девальвація гривні, або угода з МВФ.
15 серпня 2018, 11:01 — Віталій Шапран, Українське товариство фінансових аналітиків
Греція остаточно вийшла зі стану фінансової кризи. У серпні Афіни отримають останній транш ЄС, після чого їхня економіка буде вважатися оздоровленою. Однак чи не зарано радіє ЄС та чи не доведеться йому йти на нові виплати?
29 червня 2018, 12:00 — Віталій Шапран, для Європейської правди — Публікації