Михайло Солдатенко

викладач Києво-Могилянської академії, юрист-міжнародник

Всі публікації автора
Право на допомогу. Які недоліки має безпекова угода з США та чи збережеться вона за Трампа
Угода навряд чи зможе виконати одне зі своїх ключових завдань. Штучне завищення очікувань від неї зробить ведмежу послугу Україні...
Ізраїльська модель з українським акцентом: якими можуть бути безпекові "гарантії" США
Україна та партнери намагаються дійти згоди щодо майбутніх безпекових зобов’язань, серед яких – передача новітньої зброї, підготовка військових та обмін розвідданими.
Перше рішення з Гааги: що означає наказ Суду ООН у справі проти Росії щодо "геноциду"
Рішення є, а що далі? Як забезпечити, щоб воно було виконане або принаймні вплинуло на дії Росії? Не будемо заплющувати очі на реальність.
Росія проти світу: коли чекати на рішення Суду ООН у Гаазі та якими є шанси на перемогу
Зважаючи на терміновість ситуації та на те, що без участі РФ процедури скоротилися, є всі шанси, що рішення Суду ООН ухвалять та оприлюднять вже протягом тижня.
Трибунал не тільки для Путіна: як реально покарати еліту РФ за агресію проти України
Кремлівських злочинців можна буде потенційно судити навіть за їхньої відсутності. Тепер повноцінне розслідування стає невідворотним...
В Гаагу за геноцидом: що написала Україна у позові проти Росії до Суду ООН
Ми детально розповімо, які аргументи наводить Україна, до чого тут геноцид, а також як цей позов допоможе у боротьбі проти агресора.
$3,5 млрд з бюджету України: чим загрожує суперечка з новим інвестором "Мотор Січі"
Потенційна сума відшкодування, яку позивачі вимагають стягнути з України, становить астрономічні 3,5 млрд доларів.
Санкції вищого рівня: чи зупинить новий блок США добудову Nord Stream-2
За діючих санкцій Nord Stream-2 може бути добудований. Саме задля попередження цього США розробляють посилення санкцій, здатних створити додаткові проблеми "Газпрому".
Небезпечний карантин: чи зможуть інвестори відсудити компенсації за урядові заборони
На відміну від вітчизняного бізнесу, міжнародні інвестори мають низку додаткових прав та гарантій захисту. Чи зможуть вони претендувати на компенсацію втрат від "коронавірусних" обмежень?
Американський удар по проєкту Путіна: чи зможуть санкції США зупинити Nord Stream 2
Американський законодавець дає "Газпрому" опцію уникнути наслідків санкцій щодо "Північного потоку-2" – ціною анбандлінгу та підтримання певних обсягів транзиту газу через Україну.
"Північний потік-2" пішов у арбітраж: чи зможуть росіяни перемогти Євросоюз
Україні слід уважно спостерігати за розвитком подій. Рішення арбітражу є важливим для нас, адже застосування права ЄС до російського газогону вигідне Україні...
Єврокомісію лякають газом: чи зможе "Північний потік-2" оскаржити нові правила ЄС
Дочірня компанія "Газпрому" вимагає від Єврокомісії звільнення "Північного потоку-2" від дії нових змін до Газової директиви, погрожуючи арбітражем. Які наслідки це матиме для українського транзиту?
Від Коломойського до "Нафтогазу": нові перемоги та складнощі у кримських арбітражах проти РФ
Українські компанії та фізичні особи намагаються стягнути з Росії компенсацію за майно, втрачене після анексії Криму. Виграші українських позивачів вже стали системними. Та попереду – чимало роботи.
Нова кримська перемога: чому рішення суду Швейцарії таке важливе для арбітражів проти Росії
Рішення швейцарського суду підсилює позицію українців у інших арбітражах в рамках "кримської саги". Українські компанії отримали своєрідний "штамп" швейцарської юрисдикції щодо повноважень арбітражів...
У чергу за Коломойським: що отримає Україна від поразки Росії в Гаазі
Програш росіян у "кримській справі" є, напевно, не останнім. Але перемога українців ще не остаточна. Чи реально стягнути компенсації з росіян? Чому на адвокатів витратили мільйони? Як діятиме Росія, щоби оскаржити свій програш?