На відміну від Києва, у Варшаві та Лондоні бракує запиту на розвиток українсько-польсько-британського "союзу". Навіть визначення "союз" сприймається там доволі неоднозначно.
Яким є стан справ у співпраці між Німеччиною та Україною після першого року президентства Володимира Зеленського? Як Києву та Берліну стати ближчими один до одного?
Міжнародні приклади використання інструменту референдумів – вкрай неоднозначні. Референдум може стати символічним етапом врегулювання, а може й поглибити існуючі проблеми.
23 травня 2019, 14:00 — Сергій Солодкий, центр "Нова Європа" — Публікації
Лише 9,4% українців готові віддати свій голос за політика, який припинить євроінтеграцію. Натомість з'явився новий ризик: єврооптиміст і євроскептик по-українськи – це часом одна і та ж людина.
14 лютого 2019, 12:46 — Сергій Солодкий, Центр "Нова Європа" — Публікації
Вперше депутати зрозуміли, що можуть втратити голоси і дискредитувати себе перед виборцями, якщо не підтримають голосування за НАТО та ЄС. Раніше було все навпаки.
Чи зможуть дружні до очільника Кремля країни заблокувати чергове продовження антиросійських санкцій? Обережний прогноз: у грудні 2018 року санкції, ймовірно, будуть знову продовжені на півроку.
Харків – одне з найбільш євроскептичних міст України, вступ до Європейського Союзу тут підтримують тільки 32% населення. Мало хто пов’язує успіхи міста з європейською інтеграцією, навіть у ситуаціях, коли йдеться про проекти, фінансово підтримані ЄС. А найбільшу вигоду від європейської інтеграції у місті відчули освітяни.
Британія має імідж країни, яка виступає за найжорсткішу позицію та санкції проти РФ... Кроки британського керівництва чітко вписуються у формулу "Британія виходить із ЄС, але не залишає Європу". Її можна навіть перефразувати: "Британія виходить із ЄС, але не забуває про Україну"...