Сергій Сидоренко

редактор, співзасновник "Європейської правди"


В журналістиці з 2000 року, від 2008-го – фокусується на міжнародній журналістиці. У 2014 році разом з Юрієм Панченком заснував видання "Європейська правда".

Основні тематики: європейські справи, євроінтеграція України, євроатлантична інтеграція України, Рада Європи, міжнародне право, а також двосторонні відносини з окремими країнами Європи, серед яких варто особливо виділити Молдову та Угорщину.

editors@eurointegration.com.ua
Всі публікації автора
Хто стане новим генсеком НАТО? Все про "конкурс" в Альянсі та його ймовірного переможця
Є критерій, якому Рютте, фаворит перегонів, явно не відповідає. Кілька членів НАТО воліли би призначити новим генсеком жінку. А він – чоловік...
Тарас Шевченко: На жодній зустрічі з ЄС ми не чули, що телемарафон має закритися
"Культура і медіа разом – звичний підхід. Однак щоб у назві міністерства була "інформаційна політика" – такого в ЄС більше ніде немає..."
Розблокувати Україну. Як у ЄС змінюють вимоги для вступу держав-кандидатів
Ключові європейські столиці почали чути аргументи Києва. Тепер потрібно зробити все, щоб ця думка стала домінувати в ЄС.
"Я тут, щоб допомогти вам перемогти у війні". Перше інтерв'ю посла Німеччини в Україні
Мартін Єгер: "Для нас очевидно, що майбутнє України - в Європейському Союзі та у НАТО... Але готовність до вступу - це дійсно складний виклик"
"У Путіна дуже мало шансів надовго залишитися при владі". Інтерв’ю юридичного радника України
Професор Гарольд Коу: "Восени 2021 року в МЗС нам сказали: є ймовірність, що Путін вторгнеться. Тоді ми розробили стратегію дій для такої можливості".
Бен Ходжес: Я не бачу позитивних сценаріїв для Росії у цій війні, за одним винятком
"Зараз Путін бачить, що країни Заходу не зацікавлені в перемозі України. Тож йому достатньо просто протриматися, поки ми поступимося..."
Як теракти в Ізраїлі змінюють політику ЄС щодо регіону та що робити Україні
Змінитися має не лише Палестина. Євросоюз досі підтримував Рамаллу і тепер шукає нову політику щодо Ізраїлю. Україна – також перед непростим вибором.
Загороднюк: США не вірять у швидку перемогу України, бо ЗСУ діють так, як вони не очікують
Андрій Загороднюк: "Кожен раз, коли ми досягаємо значного успіху, це відбувається не так, як очікували наші американські партнери".
Хатія Деканоїдзе: Уряд Грузії лишався у "сірій зоні", доки не отримав чітку вказівку з Кремля
"Доки 90% грузинів лишаються проукраїнським, прозахідними, проєвропейськими і пронатовськими, ми не можемо втратити Грузію".
Катастрофа, яку треба відвернути: як Європа готується до можливої зупинки допомоги США у війні
Необхідно готуватися до усіх сценаріїв у США на тлі того, що у Вашингтоні публічно обговорюють зменшення чи навіть зупинку допомоги Україні...
Євросоюз у пошуках сміливості. Що стає головною перепоною для вибору моделі розширення ЄС
Зараз у внутрішніх дискусіях в ЄС майбутній вступ України звучить як факт. Але фахівці застерігають від надмірного оптимізму...
"Вступ України до ЄС у 2030 році – це реальна мета". Перше інтерв’ю нового посла ЄС
Катаріна Матернова: "Імідж України як корумпованої держави був значною мірою створений руками російської пропаганди. Це змінюється".
7 критеріїв ЄС: місія не завершена. Чому є ризик отримати відмову в переговорах про вступ
Середній бал виконання критеріїв – 8 з 10, і це дуже непогана оцінка. Лишається одна проблема – "закон про PEP’ів" і опір парламенту...
"Ми воювали з Німеччиною за Ельзас і не будемо вказувати Україні, що їй робити з Кримом"
Бенжамен Адад: "Французи набагато менш цинічні й менш перелякані через Росію, ніж представники старої французької еліти".
"Нам треба рішення суду про те, що Росія – держава-злочинець. Тоді перейдемо до репарацій"
Оксана Золотарьова: "Для нас розповіді росіян про геноцид – це звична риторика. Але для світової спільноти це було щось нове, і вони не дуже розуміли, про що йдеться".