Рада Європи взагалі не була досить послідовною щодо Росії. Одного разу процес вступу Росії навіть був заморожений, але за рік поновився, хоча війна в Чечні ще тривала. Те, як ЄС відреагував на міграційну кризу, можна назвати моральним банкрутством. Європа справді почувається недобре...
7 грудня 2016, 13:28 —
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург-Київ
Головний економіст ЄБРР Сергій Гурієв: "Україна на сьогодні не є країною з великим внутрішнім ринком. Тому, якщо ви хочете, щоб у вас були високопродуктивні підприємства, вони мають працювати на світових ринках. А для цього потрібні торговельні угоди з усіма ключовими партнерами".
23 листопада 2016, 17:00 —
Юрій Панченко, Європейська правда
Депутат Бундестагу Марілуїза Бек: "Праві та антиліберальні рухи в Європейському Союзі підтримують зв'язки з Путіним, який все більш авторитарно править у Росії й відкрито кидає виклик плюралістичному суспільству... Є обґрунтовані побоювання, що рух проти ліберальної демократії та сучасного укладу життя стане міжнародним".
18 листопада 2016, 16:37 —
Анатолій Марциновський, Європейська правда
Майя Санду: «Федерація – загроза для цілісності країни. Як можна у нас говорити про федерацію, де один із суб'єктів може заблокувати рішення центрального уряду?.. Знайдіть іншу партію в регіоні, яка отримала 38% підтримки, як ми, витративши на кампанію 23 тисячі євро»
10 листопада 2016, 10:35 —
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Молдова
Депутат ПАРЄ Егідіус Варейкіс: Нам необхідно винайти, як спілкуватися з росіянами без повернення делегації Держдуми до повноправного членства у ПАРЄ... Ні в сесійному залі ПАРЄ, ні в Раді Європи немає єдиної позиції щодо того, яке саме співробітництво з Росією нам потрібне.
31 жовтня 2016, 16:27 — Вікторія Власенко, для Європейської правди
Заступник міністра аграрної політики з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева: "Ви запитали, задоволені чи ні розмірами додаткових квот. Я особисто незадоволена. Тим не менш, ми втягнули ЄС в процес подальших кроків і, звісно, будемо далі про це розмовляти".
24 жовтня 2016, 09:02 —
Юрій Панченко, Європейська правда
Держміністр Грузії з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Давид Бакрадзе: "Грузія без плану дій щодо членства в НАТО має всі практичні інструменти для підготовки до вступу... Вікно можливостей неодмінно відкриється, і ми маємо бути готові до цього моменту".
21 жовтня 2016, 09:01 —
Юрій Панченко, Європейська правда
Букіккіо: "Той факт, що суддю призначив Янукович або його партія, може справді турбувати Україну, але не є підставою для звільнення судді КС... Але треба лишити для країни можливість очистити систему. Адже з корумпованими суддями порушення прав людей буде ще масштабнішим..."
13 жовтня 2016, 15:21 —
Сергій Сидоренко, Європейська правда
Фiлософ Бернар-Анрі Леві: "Мета сучасної Росії дуже зрозуміла – зруйнувати Європейський Союз, замінити роз’єднану Європу новим устроєм... Нам треба якомога швидше інтегрувати Україну в Європу! Адже Україна може не завжди залишатися проєвропейською..."
10 жовтня 2016, 17:00 —
Юрій Панченко, Європейська правда
"Представники керівництва ПАРЄ, які зараз втілюють досягнуті в Москві домовленості, хочуть використати новий шлях... Яка частина новообраного російського президента буде нелегітимною? Палець? Рука? Стопа? Чи, може, мозок? Ми ж не можемо розділити людину..."
7 жовтня 2016, 15:36 —
Сергій Сидоренко, Європейська правда
Саболч Такач, держсекретар у справах ЄС в офісі прем’єра Угорщини: "Дехто каже, що санкції змінять Росію, але Угорщина у цьому не переконана... Єврокомісія вважає себе головнішою за країни-члени. Та федеральна Європа – нежиттєздатна ідея, вона має лишитися в минулому..."
30 вересня 2016, 10:50 —
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Будапешт
Ньют Гінгріч: "І Обама, і Керрі виступають проти надання летальної зброї Україні. Швидше за все, Клінтон діятиме так само. Натомість Трамп розблокує це питання на користь України. Він може говорити приємні речі про Путіна, але тим часом продаватиме Україні зброю... запропонувавши відстрочку платежів".
19 вересня 2016, 15:48 —
Юрій Панченко, Європейська правда
Марі Йованович: "Є особливість людей в Україні, яку я чітко бачу навіть попри короткий час перебування в Києві. Тут є енергія! Є люди, які працюють над змінами, проштовхують зміни, і це справді мене надихає. Тому найважливішою зміною в Україні я вважаю зміну людей. Зсередини..."
15 вересня 2016, 09:50 —
Сергій Сидоренко, ЄП; Севгіль Мусаєва-Боровик, УП
Юозас Олекас: "Геополітика важлива. Але якщо ви зробите всі інші кроки, одна лише геополітика не заблокує ваше членство в НАТО... "Джавеліни" ми почали закуповувати ще 2004 року. Того факту, що ми є членом НАТО, достатньо, щоб зняти перешкоди для купівлі такого озброєння..."
5 вересня 2016, 12:07 —
Сергій Сидоренко, Європейська правда
Олександр Щерба: "Наша теза "сьогодні ми потрапили під агресію, а завтра будете ви" – не сприймається. Австрійці чітко знають, що "завтра вони не будуть"... Аргументи, які ми звикли наводити, не є хибними, вони правильні. Але треба бути готовими, що у відповідь ти побачиш порожні очі..."
29 серпня 2016, 10:06 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
"Вперше переважна частина французьких політиків почала сприймати Україну як самостійного гравця. Навіть українофоби зрозуміли, що Україна – це не Росія.... Зараз жодного оптимізму і ентузіазму щодо 2017 року в мене немає. Але якщо говорити про стратегічну перспективу, то він є..."
25 серпня 2016, 12:28 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
В Парламентській асамблеї є група людей, які хочуть повернути Росію до зали ПАРЄ за будь-яку ціну. Чи мають вони достатню кількість голосів? Це під питанням. І осінь буде дуже напруженою... Росія загнала всіх в стан: бійтесь нас, бо ми здатні на все. І, на жаль, ця стратегія нерідко працює...
22 серпня 2016, 13:13 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Посол Йонет Джан Тезель: "Те, що я вам розповім, схоже на конспіративну теорію, але це правда... Ми витратили роки на скасування смертної кари не для того, щоби тепер повернути її... Певна критика зрозуміла, але важливо як, коли та як голосно ви її висловлюєте. І деякі держави вчиняють не мудро..."
21 липня 2016, 15:08 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
В.о. глави місії України при Альянсі Єгор Божок: "Ніколи в історії Альянсу, ви можете перевірити це, країні-партнеру не надавався такий за обсягом пакет допомоги... Тепер НАТО надаватиме Україні поради принципово іншого рівня – не ситуативні для вирішення тих чи інших питань, а стратегічні..."
7 липня 2016, 10:00 — Сергій Сидоренко, Європейська правда, Брюссель
Американський історик Тімоті Снайдер впевнений, що зараз для України склалася дуже хороша зовнішньополітична кон'юнктура. Це у Великобританії тепер можуть бути серйозні проблеми, проте на європейське майбутнє України він дивиться з великим оптимізмом. (рос.)
1 липня 2016, 17:28 — Павєл Шеремет, УП