В.о. глави місії України при Альянсі Єгор Божок: "Ніколи в історії Альянсу, ви можете перевірити це, країні-партнеру не надавався такий за обсягом пакет допомоги... Тепер НАТО надаватиме Україні поради принципово іншого рівня – не ситуативні для вирішення тих чи інших питань, а стратегічні..."
7 липня 2016, 10:00 — Сергій Сидоренко, Європейська правда, Брюссель
Американський історик Тімоті Снайдер впевнений, що зараз для України склалася дуже хороша зовнішньополітична кон'юнктура. Це у Великобританії тепер можуть бути серйозні проблеми, проте на європейське майбутнє України він дивиться з великим оптимізмом. (рос.)
1 липня 2016, 17:28 — Павєл Шеремет, УП
Екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен: "Тліючі чи заморожені конфлікти є частиною загальної стратегії Росії. Вона хоче тримати своїх сусідів слабкими і залежними, наскільки можливо... Агресія РФ, спрямована проти територій НАТО в Арктиці, означатиме напад на весь Альянс, і я думаю, Росія це усвідомлює..."
21 червня 2016, 10:28 —
Юрій Онищенко, Європейська правда
Голова Об'єднання українців Польщі Петро Тима: "В рамках правлячої коаліції, серед депутатів, серед керівників медіа, серед урядовців нижчого рівня також є люди з явно антиукраїнськими поглядами. В партії відбуваються тертя, і досі невідомо, яка фракція переможе".
14 червня 2016, 09:04 —
Юрій Панченко, Європейська правда, Перемишль (Польща)
Микола Точицький: "Є такі питання, де сторона ЄС брала зобов’язання перед Україною і досі їх не виконала, з різних причин... Довіра до партнера – дуже важлива. І якщо європейці дадуть настільки потужний негативний сигнал, то суспільство, на жаль, теж зреагує на нього негативно..."
20 травня 2016, 08:50 — Сергій Сидоренко, Європейська правда, Брюссель
Роман Безсмертний, представник України в "політичній підгрупі", в четвер повідомив ОБСЄ, РФ та сепаратистів про свою відставку. Перед тим в інтерв'ю "Європейській правді" він розповів про майбутнє Мінська, про можливі помилки та імовірний подальший розвиток ситуації...
28 квітня 2016, 12:50 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції: "По Україні не передбачено спецпроцедури відмови від безвізового, ця можливість навіть не обговорюється. І у нас є всі можливості, щоби до кінця літа пройти всі юридичні процедури... Корупція – це проблема не тільки вищих ешелонів влади..."
27 квітня 2016, 09:21 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Кястутіс Ланчінскас, голова Консультативної місії ЄС: "Пропонують взяти державу, все знищити, привезти нове суспільство, побудувати все заново. Так не вийде!.. Навіть без грошей можна серйозно змінити роботу поліції. Потрібна переатестація всього складу – і керівників, і виконавців..."
18 квітня 2016, 09:33 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Голова Держпродспоживслужби: "Європейського споживача не цікавить питання безпеки їжі, оскільки він звик довіряти своїм контролюючим органам. А ці органи під нашу відповідальність відкривають ринок. Тому ми повинні надати гарантії того, що ми здійснюємо цей контроль відповідно до європейського законодавства".
30 березня 2016, 11:00 —
Юрій Панченко, Європейська правда
Міхіл Серваас: «Кампанія проти України справді використовує російські, часто фейкові аргументи, але чітких доказів фінансування з РФ немає... Є шанс, що Нідерланди просто викреслять із числа підписантів Угоди і вона діятиме в усій Європі – але не в Нідерландах...»
23 березня 2016, 12:12 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Екс-держсекретар США: "Я не бачу можливості швидкого вирішення кримського питання. На жаль, в Криму ми отримали ще один заморожений конфлікт на території Європи... Не можна постійно жити в кризі! У вас за 25 років відбулося три революції. Може, нарешті час управляти державою?"
14 березня 2016, 09:00 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Крістіан Єнсен: "Ідея віце-прем’єра з євроінтеграції – важлива, але не єдина. Головний наголос – допомогти Україні реформувати систему прокуратури та суди... Данія підтримує візову лібералізацію. Але на практиці надання безвізового режиму залежатиме від прогресу, який покаже Україна..."
16 лютого 2016, 13:46 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Вадим Пристайко: "Ми кажемо на переговорах: добре, мабуть, ви нам готові допомогти миротворчою місією? Ні? Як ми тоді проведемо вибори, якщо у нас журналістів захоплюють у полон? Або як ми надішлемо наших представників Центральної виборчої комісії в Луганськ і Донецьк?"
12 лютого 2016, 14:00 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Щодо грузинського генерала Георгія Каландадзе на батьківщині порушено кримінальну справу. Сам Каландадзе вважає, що став жертвою політичних інтриг. УП поговорили з екс-главою Об'єднаного Генштабу Грузії про те, що з досвіду грузинських реформ в армії може стати в нагоді українським військовим (рос.).
11 лютого 2016, 13:32 — Анастасія Рінгіс, УП
Наталія Микольська: "Нинішня ситуація з іміджем України, зважаючи на всі нинішні скандали, вплине на ефективність просування українського експорту. Простий приклад – часто західні компанії відмовляються від купівлі української продукції, адже прекрасно розуміють, що, зважаючи на корупцію на митниці, цей товар може не доїхати вчасно, або мати інші корупційні ризики".
4 лютого 2016, 14:47 —
Юрій Панченко, Європейська правда
Нинішня позиція Києва є абсолютно пасивною... Ми всі знаємо, що Плахотнюк і Порошенко були партнерами по бізнесу. Більше того – знаємо, що цей бізнес було рейдерськи захоплено людьми Плахотнюка. Дуже сподіваюся, що всі розмови про їхню дружбу – не більше ніж піар Плахотнюка. Хоча б тому, що не можна дружити із сутенером.
26 січня 2016, 11:29 —
Юрій Панченко, Європейська правда, Кишинів–Київ
Наталія Микольська: "Після старту ЗВТ можна прогнозувати бізнес-процеси не на рік, а на п’ять-сім років. Тепер бізнес може зрозуміти, що на нього чекає... Ми справді очікуємо проблем з транзитом через РФ. Але не зрозуміло, чи буде зупинено весь експорт, чи не весь, як це відбудеться..."
5 січня 2016, 09:00 —
Юрій Панченко, Європейська правда
Ігор Долгов: "Я зможу сказати, що свою задачу виконав, коли ми візьмемо участь у саміті НАТО не як партнер, а як член Альянсу. Звісно, це завдання не на один рік, але альтернативи цьому напрямку немає... Спектр стандартів НАТО дуже широкий. Є навіть стандартизований протокол допиту військовополонених..."
28 грудня 2015, 15:52 — Європейська правда
Володимир Єльченко: "Для миротворчої місії, яка охопила би окуповані чи неконтрольовані частини території України, треба було б розгорнути десь 25 тисяч військових... У дипломатії немає заборонених форм. Дехто вважає, що можна душу дияволу продати заради захисту інтересів своєї країни..."
23 грудня 2015, 15:20 — Сергій Сидоренко, Європейська правда
Яніс Сартс: "У стратегії Росії дуже важливим елементом було створення атмосфери незрозумілості. Це можна було використовувати, оскільки деякі держави не хочуть погіршувати відносини з РФ. Ці країни намагалися уникнути прямих звинувачень Росії, і така атмосфера незрозумілості їм вигідна".
18 грудня 2015, 09:20 —
Юрій Панченко, Європейська правда, Рига-Київ