Інтерв'ю

"Позов до Росії в ЄСПЛ зріс до сотень аркушів, і це не межа"
Посол Микола Точицький: "Під час сесії ПАРЄ депутати висловлювали думку, що потрібно поважати "легітимні інтереси РФ в регіоні". Але точно такі фрази лунали напередодні захоплення Польщі у 1939 році... Росія завжди шантажувала у кулуарах, мовляв, ми вийдемо з РЄ, заберемо гроші і побачите, наскільки це буде для вас сумно".
"Щотижня число біженців з Донбасу зростає на 10-20 тисяч"
Комісар Ради Європи з прав людини: "Зараз зафіксовано 350 тисяч біженців зі Східної України та 18 тисяч – з Криму. Але ці дані – занижені. Чимало біженців зустріне зиму в жахливих умовах... Я очікую, що дорадча група опублікує свій перший звіт щодо розслідування вбивства "Небесної сотні" на початку наступного року..."
"МВФ рекомендував нам провести девальвацію. Але ми відмовилися"
Новий віце-президент Єврокомісії: "МВФ пропонував нам девальвувати лат на 30-40%. Ми обрали варіант зниження зарплат, скоротивши їх на 6-25%. Який із цих сценаріїв є менш болючим для суспільства?.. Новий ризик для ЄС - небезпека "японізації" Європи. Багато проблем схожі - старіння населення, зростання заборгованості, дуже маленька інфляція..."
"Апетит у російських партнерів розгорівся вже під час їжі"
Заступник глави МЗС з питань євроінтеграції: "В перші роки всім було байдуже, що там робиться з цією угодою. Це вже потім деякі політики розповідали, мовляв, 'все переговорили не так'... Не думаю, що хтось в керівництві держави підтримає скасування угоди – принаймні, перебуваючи в свідомості і в повному розумі... Реалістичний прогноз – отримання безвізового режиму на саміті в Ризі в травні 2015 року".
Елмар Брок: "Є питання - чи цікавить Путіна ціна?"
Якщо Путін піде з усієї України, але залишить собі Крим, то це, очевидно, є підставою для зменшення санкцій проти РФ... Скажу відверто, я з плином часу стаю все більш і більш песимістичним. Схоже, що Росія продовжить агресію, і це включатиме похід на Одесу, захоплення всього узбережжя та району дельти Дунаю...
Ніал Фергюсон: "Заходу необхідно взяти участь у війні на боці України"
Британський історик: "Російську агресію намагаються зупинити виключно економічними важелями впливу. Набагато кращою, я певен, була б військова відповідь з боку НАТО. Своїми діями Росія порушила всі норми міжнародного права. Хіба це можна зупинити фінансовими санкціями?.. У випадку проголошення незалежності Шотландії вплив євроскептиків посилиться. І наслідком незалежності Шотландії може стати вихід Великої Британії із Європейського союзу".
Тоомас Гендрік Ільвес: Путін чесно каже, що він робитиме надалі
Насправді, Путін є дуже відвертим політиком. Начальник Генштабу МО Росії Герасимов прямо писав про ведення гібридних воєн, про "зелених чоловічків". Просто не всі звертають увагу на те, що говорить Путін. А він це казав ще в лютому 2013 року!
Куусвек: "Головна задача НБУ - не курс гривні, а вирівнювання кредитних ставок"
Андре Куусвек - один із найкращих фахівців з української економіки в Лондоні. Шість років він очолював київське представництво Європейського банку реконструкції і розвитку, а з 2012 року керує департаментом розвитку кредитних ринків лондонського офісу ЄБРР. Зміна крісла дозволяє йому більш відверто коментувати ситуацію в Україні, часто даючи різкі оцінки, наприклад про високі ризики подальшої девальвації.
Посол при НАТО: "Наразі не може бути прямого військового залучення альянсу в конфлікт"
...Проблема, яка вже дуже дорого коштувала країні – відсутність нормального захищеного зв’язку. Неможливо вести бій, маючи в розпорядженні лише мобільний телефон, який запросто прослуховується... Ми очікуємо, що в Уельсі лідери країн-учасниць альянсу проголосять про наміри зробити певні внески в фонди для України...
Кальман Міжеї: "Зміни мають бути радикальними. Це - питання існування України"
Кальман Міжеі, голова місії ЄС з реформування силових органів України: «Якщо уряд дослухається до нас, реформа буде підтримана фінансово... Звичайно ж, ми не сліпі, ми розуміємо, за яких обставин виникла Національна гвардія. Тому є різниця між короткостроковими і довгостроковими рішеннями»
МЗС Польщі: "Обговорення третьої фази санкцій проходить цілком серйозно"
Заступник глави польської дипломатії: "Перший етап третьої фази санкцій охопить оборонну промисловість, товари подвійного призначення, а також високі технології, особливо спрямовані на використання в енергетичному секторі... ЄС - структура, яка вимагає консенсусу для прийняття рішення. Та мені здається, що в українському випадку ми досягли успіху"
"Штучних перешкод у ратифікації Угоди з Україною не буде"
Ми до війни не готуємося, хоча, звісно, зміцнюємо свою оборонну міць. Я кажу про блок НАТО. Він дуже серйозно розглядає свою безпеку, і не тільки теоретично, але і практично, вкладаючи зусилля і ресурси. Не думаю, що існує сила, яка може загрожувати територіальній цілісності, суверенітету країн НАТО. Можливі провокації, локальні конфлікти, але такої сили немає.
"В регіоні не вистачає обсягів газу за такою ціною, яка задовольнила б Україну"
Створення газового консорціуму України та ЄС, як мінімум, дозволить зробити український газовий бізнес більш зрозумілим для Європи. Але при цьому важливо розуміти, що сам ЄС газ не купує... Треба орієнтуватися на 8-10 млрд кубометрів газу на рік. Головне, щоб у трейдерів постійно були вільні такі обсяги газу. Але це викликає у мене сумнів.
"Одностайної підтримки Росії немає навіть у самому уряді Словаччини"
Більше 80% словаків вважають, що Росія не має права втручатися у внутрішні справи України, що українці самі повинні вирішувати питання майбутнього своєї держави. Виявилося, що таку позицію поділяють понад 80% виборців партії нинішнього прем'єр-міністра. Тобто розуміння Робертом Фіцо політики Словаччини щодо України і Росії стає його особистою проблемою у відносинах з однопартійцями та виборцями.
П’ятницький: "Угода після підписання і ратифікації починає жити своїм життям"
Незважаючи на підписання найближчим часом Угоди про асоціацію з Євросоюзом, святкового настрою в Мінекономрозвитку немає. Підписання угоди означає не лише завершення роботи більш ніж п’яти років. Разом з тим це дасть старт новій торговельній війні з Росією, масштабнішій за всі попередні.
"Ми об'єднуємо організації, але не змушуємо їх думати однаково"
ЄС створює новий орган — групу підтримки України. Його функція — координація дій ЄС з питань, що стосуються України. Йдеться не про віртуальний орган, що об'єднує людей з різних підрозділів, які б іноді спілкувалися на тему "як там поживає Україна?" Це буде постійно діючий орган... Громадянське суспільство також повинне знайти свою нішу в співпраці з ним...
Посол України при ЄС: "Жодних тристоронніх консультацій з РФ до підписання угоди"
Більшість корпунктів європейських ЗМІ знаходяться в Москві, а не в Києві. Європейські посадовці черпають інформацію про Україну з повідомлень російських інформаційних агентств. Це дуже важливо... Тристоронні консультації Україна-Росія-РФ можуть бути свідомо політизовані російською стороною і використані для того, щоб дискредитувати текст Угоди.
"У бізнесу має бути довіра до того, що європейський процес дійсно йде"
Президент Європейської бізнес-асоціації Томаш Фіала: "Прем'єр-міністр та половина міністрів знаходяться на своєму місці, та ряд міністрів все ж викликають питання. Крім того, з трьох сьогоднішніх керівників Минсдоха тільки один пройшов узгодження з бізнесом та відповідає критеріям, які заявлені прем'єром в березні..." (рос)
"Розділення Угоди на дві частини було здійснене, щоби дати сигнал Москві"
Представник німецького уряду: "Я нагадаю, що наша ідея щодо тристоронніх переговорів має своїми витоками пропозицію Росії, що надійшла в листопаді 2013 року, напередодні Вільнюського саміту. Тоді ЄС відхилив пропозицію Москви. Але тепер ми бачимо, що це зумовило дуже серйозний конфлікт..."
Карл Шварценберг: "Трагедія Росії в тому, що вона не знає кордонів"
Легенда чеської політики Карл Шварценберг: Щоб побачити позитивні сторони, достатньо усвідомити, що сьогодні в Україні з'являється справжнє громадянське суспільство. І друге - схоже, що Путін допомагає українцям здобути ідентичності. (рос.)