ЄБРР просить Україну не поспішати зі зміною тарифів щодо альтернативної енергетики
Європейський банк реконструкції та розвитку просить Кабінет міністрів України не поспішати зі зміною тарифної політики щодо альтернативної енергетики.
Як передає УНІАН, про це в інтерв'ю журналістам сказав старший менеджер департаменту енергоефективності ЄБРР Сергій Масліченко.
"Нещодавно вийшло розпорядження Кабінету міністрів із приводу зниження тарифу для сонячної енергетики. Це, природно, надсилає дуже негативний сигнал для всіх інвесторів, і зокрема для нас. Хочу попросити уряд не робити таких різких змін у регуляторному середовищі. Це не сприяє залученню інвестицій, особливо західних, у сектор відновлюваної енергетики", - сказав він.
За словами Масліченка, закон про "зелений тариф" діє всього 5 років, і лише зараз почав показувати результати.
"Там можуть бути питання до окремих девелоперів. Це потрібно розбиратися у конкретних випадках. У жодному випадку не можна змінювати регуляторне поле для всіх проектів, тому що це підриває всю економіку проектів і знижує довіру як із боку інвестора, так і з боку фінансуючих організацій", - підкреслив він.
Зараз тариф на електроенергію, вироблювану сонячними електростанціями, становить понад 5 грн за 1 кВт/год.
Кабінет міністрів, із метою зниження тарифного навантаження на кінцевого споживача електричної енергії, 18 червня 2014 року рекомендував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, знизити "зелений" тариф для сонячних електростанцій шляхом зниження пікового коефіцієнта в 1,8 раза.
Раніше Міністерство енергетики та вугільної промисловості України підготувало зміни до законодавства з метою зменшення "необгрунтованого" субсидування об'єктів сонячної енергетики, велика частина яких в Україні належить екс-главі Адміністрації президента Андрію Клюєву.
Сонячні електростанції (СЕС) у 2012 році збільшили відпуск електроенергії в мережу в 11 разів порівняно з 2011 роком – із 30,1 млн кВт/год. до 333,6 млн кВт/год. Такий різкий ривок у розвитку цього виду генерації ЗМІ пов'язують із діяльністю компанії Active Solar, підконтрольної одному з найближчих соратників екс-президента Віктора Януковича Андрію Клюєву.
Згідно з рейтингом, опублікованим у грудні 2012 року інформаційним агентством Wiki-Solar, компанія Activ Solar займає 4-е місце в світі серед найбільших девелоперів сонячних електростанцій.