Путін сумнівається в ефективній співпраці з Україною після її асоціації з ЄС
Президент РФ Володимир Путін вважає корисним зростання взаємодії країн Митного союзу (РФ, Білорусь і Казахстан) і України, але сумнівається, що це можливо в умовах асоціації країни з ЄС.
Про це повідомляє ІТАР-ТАСС.
"На наш погляд, було б доцільно не тільки зберегти, але і значно наростити взаємодію", - заявив він на зустрічі лідерів ТЗ та президента України.
"Однак виникає питання, чи можна всього цього досягти, якщо реально запрацює Угода про асоціацію України з ЄС", - підкреслив глава російської держави.
За словами президента, Росія розраховує на конструктивний діалог з Україною та ЄС з економічної взаємодії з урахуванням взаємних інтересів.
"Ми виступаємо за те, щоб налагодити більш тісну взаємодію між ЄС і Євразійським економічним об'єднанням, почати пошук шляхів сполучення обох інтеграційних процесів", - підкреслив Путін, висловивши надію на те, що всі учасники зустрічі є прихильниками стратегічної мети створення єдиного економічного простору від Лісабона до Владивостока.
"Ми, підкреслюю, готові обговорювати будь-які, засновані на врахуванні взаємних інтересів, варіанти", - заявив він.
Президент підкреслив, що Росія буде змушена в якості захисту свого ринку скасувати преференції для українського імпорту і ввести стандартний режим торгівлі в умовах угоди про асоціацію України з ЄС.
"У повній відповідності з положеннями Угоди СНД про зону вільної торгівлі та нормами СОТ будемо змушені скасувати преференції для імпорту з України", - заявив Путін.
"Зазначу, що ми не хочемо когось дискримінувати, не збираємося і не будемо цього робити", - підкреслив глава російської держави.
"Просто будемо змушені ввести відносно України стандартний торговий режим; той же, який застосовується, в тому числі між Росією і ЄС", - пояснив він.
За словами російського президента, перехід української економіки на стандарти ЄС обійдеться країні в мільярди євро, а збитки Росії від вимушеного переналаштування своєї економіки може скласти до 100 млрд рублів.