Мер Лондона: Великій Британії варто вийти з ЄС
Великій Британії вигідніше вийти з ЄС, аніж залишатись в нереформованій спільноті.
Таких висновків дійшли економісти у звіті, який готували для мера Лондона Бориса Джонсона, передає Euobserver.
У свою чергу очільник столиці Британії в своєму блозі на The Sunday Telegraph висловив незадоволення політикою ЄС.
"Висока ціна соціальної політики Євросоюзу, стагнація економіки та безглузді намагання покращити ситуацію" - це, на думку мера Лондона, штовхає Велику Британію до виходу з ЄС, якщо євроспільнота не змінить кардинально план реформ.
Експерти показали, якою буде столиця Великої Британії у наступні 20 років. В дослідженні вони розглянули варіанти розвитку країни в ЄС та поза його межами.
"Найкращий варіант для економіки Британії є залишитись в межах ЄС однак за умови впровадження необхідних реформ в Євросоюзі, і ці реформи повинні враховувати інтереси Британії", - йдеться у звіті.
Проте експерти подають також і "другий варіант", який передбачає вихід Британії з ЄС. Експерти не бачать в цьому нічого поганого.
"Наше детальне дослідження показує, що це, безумовно, є реальним варіантом для Великобританії, щоб бути за межами ЄС", - сказав Джерард Лайонс, старший економіст мерії Лондона.
Експерти додають, що в разі реалізації "другого варіанту" Великій Британії слід зберегти з ЄС хороші відносини, особливо, що стосується торгівельної політики.
"Великій Британії слід розумно та грамотно побудувати зовнішню торгівельну політику", - йдеться повідомленні.
The Sunday Telegraph подає цифри, які вказують, що Лондон забезпечує п’яту частину ВВП Британії з дохідною частиною в 440 млрд євро.
Якщо ж Британія вийде з ЄС і збереже для себе вигідну торгівельну політику, тоді Лондон до 2034 року зможе збільшити вклад в 770 млрд євро до ВВП країни.
В цей же час економісти наголошують, що присутність Британії в ЄС і в разі, якщо Євроспільнота проведе необхідні реформи, Лондон зможе додати 800 млрд євро до сукупного ВВП країни.