Росія блокує рішення ОБСЄ щодо контролю за кордоном
Росія блокує рішення ОБСЄ щодо контролю кордону.
Про це "Європейській правді" повідомило джерело у дипломатичних колах.
Представник Російської Федерації в ОБСЄ під час дебатів у Відні оголосив про намір заблокувати ініціативу Києва щодо виконання п.9 Мінського меморандуму - про контроль за українсько-російським кордоном.
Зараз у Відні відбувається засідання представників держав-учасниць ОБСЄ.
Українська сторона запропонувала ухвалити рішення про виконання пункту мінських домовленостей щодо контролю спостерігачів ОБСЄ над всією ділянкою українсько-російського кордону в зоні АТО.
Всі члени організації, за винятком Росії, під час дебатів підтримали українську пропозицію. "Однак Росія наполягає на збереженні чинного мандата, за яким контроль спостерігачів ОБСЄ здійснюється лише у двох прикордонних пунктах", - переказало джерело хід закритої дискусії.
Про проблеми з ухваленням даного рішення повідомив також у своєму твіттері керівник політичного департаменту МЗС Олексій Макєєв.
Україна поширила в ОБСЄ всеохопл план по закр кордону. Всі держ підтримують. Чи стане Росія знову на заваді мирному процесу? #SealtheBorder
— Oleksii Makeiev (@Makeiev) 21 октября 2014
Всі рішення в ОБСЄ ухвалюються консенсусом, тому на формальному голосуванні, яке відбудеться в середу, зміна мандата гарантовано буде заблокована.
"Присутність спостерігачів ОБСЄ лише на двох пунктах пропуску - це фіговий листок, що лише імітує контроль кордону. Наполягаючи на збереженні такого формату, Росія чітко демонструє свою незацікавленість у деескалації і поверненні ситуації в українське та міжнародно-правове правове поле", - обурився в розмові з "Європейською правдою" співрозмовник у МЗС.
Інформацію про небажання Росії розширювати мандат місії ОБСЄ підтвердив постійний представник РФ при ОБСЄ Андрій Келін, повідомляє ТАСС.
За його словами, ОБСЄ має намір продовжити роботу місії спостерігачів на російсько-українському кордоні ще на три місяці без збільшення кількості пунктів пропуску.
Як вважають російські дипломати, необхідності у розширенні кількості контрольно-пропускних пунктів, на яких будуть присутні спостерігачі, немає, оскільки РФ "повністю контролює свою частину території".