Створено громадянську платформу, передбачену Угодою про асоціацію
Платформу громадянського суспільства між Україною та ЄС, передбачену Угодою про асоціацію, створено на установчих зборах у Києві в п'ятницю.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Сьогодні ми практично першими починаємо інституалізацію Угоди про асоціацію України і ЄС", - повідомив керівник Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко, виступаючи на установчих зборах.
За його словами, платформа складається з членів громадянського суспільства України з одного боку і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) як уповноваженого органу ЄС - з іншого.
Платформа проводитиме засідання та обмін ідеями в різних галузях існування громадянського суспільства.
З української сторони до неї входять 170 громадських організацій, які представляють весь спектр громадянського суспільства України.
Вони обирають координаторів за 15 робочими тематичними групами: політичний діалог Україна-ЄС і зовнішня політика, демократичні реформи, права людини, боротьба з корупцією, міграційна політика, нетарифне, тарифне та технічне регулювання, торгівля послугами, промислове та науково-технічне співробітництво, навколишнє середовище, енергетика і транспорт, зайнятість та соціальна політика, освіта і навчання, транспорт та міжрегіональне співробітництво.
"Сподіваюся, що платформа забезпечить не тільки моніторинг дій уряду, але і просування іміджу України та її популяризацію в Європейському союзі", - сказала заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції україни Олена Зеркаль.
Створення Платформи громадянського суспільства передбачено статтями 469 і 470 Угоди про асоціацію.