Заява глави МЗС Франції після зустрічі мiнiстрiв у нормандському форматi
Глави МЗС "нормандської четвірки" у Парижі провели зустріч, на якій обговорювали ситуацію на Донбасі, зокрема атаки на Дебальцеве і в районі Маріуполя.
Після переговорів глава МЗС Франції Лоран Фабіус як господар зустрічі зробив офіційну заяву, повідомляє сайт МЗС Франції.
Ця заява не є спільним документом, через те, що сторони не досягли спільного рішення за деякими пунктами переговорів, зокрема, що стосується ситуації в Дебальцевому.
Наводимо повний текст заяви:
Міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Росії та України зустрілися у Парижі, згідно з рішенням, прийнятим главами держав і урядів у "нормандському форматі" тижнем раніше.
Ця зустріч відбулася після підписання "Комплексу заходів з реалізації Мінських угод" в Мінську і декларації лідерів Франції, Німеччини, Росії та України, прийнятої 12 лютого 2015 року, яка передбачає створення наглядового механізму в "нормандському форматі".
Ми обмінялися думками щодо реалізації угоди про припинення вогню. Обговорювалася ситуація в Дебальцевому, і особливу увагу було приділено ситуації в районі Маріуполя.
Ми вимагаємо суворого дотримання всіх положень Мінських угод, починаючи з загального припинення вогню і виведення важкого озброєння.
Ми закликаємо до якнайшвидшого укладення планів з виведення важких озброєнь і їх повної реалізації. Ми просимо посилити спеціальну моніторингову місію ОБСЄ та розширити її мандат, надати додатковий персонал, обладнання і фінансування. З цією метою ми готові ініціювати будь-які дії у Відні, щоб гарантувати, що цей мандат буде подовжений швидко.
Ми закликаємо всі сторони забезпечити повний доступ спостерігачів ОБСЄ за всіма напрямами. Ми закликаємо всі сторони повністю співпрацювати з ОБСЄ, з метою повної реалізації свого мандата, особливо щодо моніторингу та верифікації відведення важкого озброєння.
Ми також закликаємо тристоронню контакту групу невідкладно створити робочі групи для досягнення прогресу з низки питань, в тому числі політичного процесу, які погоджені в "комплексі заходів" за участі всіх підписантів Мінської угоди.
Ми підкреслюємо важливість безперешкодного доступу гуманітарної допомоги в усі райони.
Нарешті, ми підтверджуємо, що Франція, Німеччина, Росія і Україна, як і раніше, рішуче налаштовані продовжувати вживати заходів у цьому форматі і зробити все можливе, щоб гарантувати, що зобов'язання будуть дотримуватися і криза буде вирішена.
Ми доручаємо нашим політичним директорам/заступникам міністрів закордонних справ контролювати здійснення Мінських домовленностей і скликати зустріч у разі необхідності. Ми готові обговорювати це питання, як тільки це буде необхідно.