Порошенко написав статтю для Wall Street Journal: Крим – це досі Україна
За рік після анексії Крим лишається українського територією, і спільна відповідальність України і світу - відновити справедливість і змусити агресора піти.
Про це президент України Петро Порошенко написав у статті для The Wall Street Journal.
"Рік потому Крим залишається Україною, і це наша спільна відповідальність з рештою світу - повернути справедливість де-факто і де-юре, змусити агресора піти", - сказав Порошенко.
"Рано чи пізно Крим повернеться туди, де його місце, і це наш наша спільний обов'язок - зробити це раніше, з поваги до прав наших громадян, міжнародного права і заради збереження глобальної безпеки", - наголосив Порошенко.
Він зазначив, що на власні очі бачив у Криму "зелених чоловічків", які насправді були озброєними російськими солдатами.
За словами глави української держави, Крим є не тільки українською проблемою, оскільки "вперше з часів Другої світової війни одна країна в односторонньому порядку захоплює територію іншої, а це небезпечний прецедент в міжнародних відносинах".
Крім того, на його думку, Крим поставив перед державами питання: може, краще отримати ядерну бомбу, аніж сподіватися на міжнародні гарантії безпеки?
"Анексія Криму - не тільки напад на міжнародне право, а й позбавлення громадян України права жити у власній державі. Москва швидко запровадила в Криму свою владу сильної руки, розправляється з інакомисленням, ЗМІ та блокує доступ до інформації. Жодна група не постраждала під час окупації більше, ніж кримські татари", - пише Порошенко.
"Були спаплюжені пам'ятки культури, проведені обшуки в офісах Меджлісу та вилучена релігійна література. Пан Джемілєв заявив, що репресії в Криму зараз гірші, ніж це було за часів Радянського Союзу", - додає він.
Петро Порошенко також згадує кримського режисера Олега Сенцова, який виступав проти окупації і нині перебуває в ув’язненні в Росії. Крім того, йдеться про закриття українських шкіл і гоніння Української православної церкви Київського патріархату.
"27 березня 2014 року 100 держав-членів ООН проголосували за резолюцію, що підтверджує підтримку територіальної цілісності України та визнання Криму у складі України. Ми пам'ятаємо і цінуємо цей прояв міжнародної солідарності. І ми вважаємо, що кримчани повернуться на Батьківщину", - наголосив Петро Порошенко.