Росія заробляє мільйони доларів на контрактах ООН попри агресію в Україні

Четвер, 9 квітня 2015, 13:08

Протягом 14 місяців, які минули після анексії Криму і початку бойових дій на Донбасі, російські компанії заробили понад 212 мільйонів доларів на контрактах від ООН.

Про це йдеться у розслідуванні британського телеканалу Foxnews.

Це контракти на перевезення військ, матеріалів та обладнання для миротворчих місій.

За даними сайту закупівель ООН, ця сума становить більше третини (32%) від коштів, які штаб-квартира ООН виділила на повітряні перевезення для миротворчих місій протягом зазначеного періоду.

"США фінансують 28,4% витрат ООН на миротворчі місії. Таким чином адміністрація президента Обами профінансувала контракти ООН з російськими компаніями на суму у понад 60 мільйонів доларів", - пише Foxnews.

Американським компаніям важко отримати доступ до цих контрактів. За даними ООН, тільки одна американська фірма виграла тендер в період з червня 2005 року до червня 2013-го.

У той же час, російська авіакомпанія UTair та її дочірні компанії в період між 2005 і 2013 роком заробили понад 1,3 мільярда доларів на контрактах з ООН.

UTair отримувала контракти і після анексії Криму. UTair та її дочірні підприємства отримали майже 150 мільйонів доларів від контрактів від часу анексії Криму.

Найбільш вдалим місяцем для компанії став березень 2014 року, коли компанія отримала $43 мільйона у межах контрактів з ООН. Саме у цей час в Москві формалізували анексію Криму.

США, ЄС, Канада та Австралія запровадили перші санкції, але російські транспортні компанії до санкційного списку не потрапили.

Посадовці ООН обіцяють зміни: 17 червня ООН проведе конференцію для авіаперевізників та державних чиновників, де має бути розроблена нова система замовлень чартерних повітряних перевезень для миротворчих місій.

За словами речника ООН, така система "забезпечить більшу гнучкість для нових постачальників та інноваційних рішень".

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко стверджує, що останнім часом суттєво підвищилися шанси направлення в Україну миротворчої місії ООН.

Раніше представник України в ЄС Костянтин Єлісєєв заявив, що направлення Євросоюзом миротворчого контингенту на Донбас не потребує попереднього узгодження мандату такої місії з Радою безпеки ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: